Monday, March 26, 2012

MINGGU 5


 

MINGGU 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA. TARIKH : 7.2.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

  1. Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM    

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 7.2.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Mutiara permata berharga)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

Geografi

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -kasih sayang -bertanggungjawab

BBM

Buku teks

Refleksi

Pembelajaran dapat difahami dengan baik oleh para pelajar.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA. TARIKH : 7.2.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

  1. Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM    

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 9.2.2011

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Pembinaan Projek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam.

2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek.

3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan

Nilai

Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati

BBM    

Buku teks dab bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 8.2.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Mutiara permata berharga)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

Geografi

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -kasih sayang -bertanggungjawab

BBM

Buku teks

Refleksi

Pembelajaran dapat difahami dengan baik oleh para pelajar.


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN.

HARI: RABU TARIKH : 8.2.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Pencapaian Kendiri

Unit/Tajuk

1: Kecemerlangan diri

Aktiviti

a.Mengenalpasti cirri-ciri kecemerlangan kendiri. b.Kejayaan hubungan interpersonal

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat

1.Mengenalpasti cirri-ciri yang vemerlang dan kurang cemerlang dalam diri

2. Membuat akujanji tentang kecemerlangan diri

3. mengenal pasti kemahiran –kemahiran berkomunikasi dan berinteraksi dengan orang lain secara santun.

Teknik

Perbincangan kumpulan

Pembentangan hasil perbincagan kumpulan

Latihan secara bertulis

Nilai

Bertanggungjajawab dan akauntabiliti

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memahami perkara yang dipelajari dan membuat latihan dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 9.2.2011

TINGKATAN; 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Pembentukan kata adjektif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh pembentukan kata adjektif
  2. Menyatakan fungsi kata adjektif dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata adjektif tunggal, ganda, majmuk, apitan dan awalandengan yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata adjektif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -usaha. –yakin

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 9.2.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Pembinaan Projek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam.

2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek.

3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan

Nilai

Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati

BBM    

Buku teks dab bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 9.2..2011

TINGKATAN: 1K MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Pembinaan Projek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam.

2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek.

3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan

Nilai

Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati

BBM    

Buku teks dab bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 10.2.2011

TINGKATAN; 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Pembentukan kata adjektif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh pembentukan kata adjektif
  2. Menyatakan fungsi kata adjektif dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata adjektif tunggal, ganda, majmuk, apitan dan awalandengan yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata adjektif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -usaha. –yakin

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SABTU TARIKH: 11.2.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

PANTUN 4 KERAT NASIHAT

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera

F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab .

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata hubung.

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

##########################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment