Sunday, June 9, 2013

MINGGU 19-22

MINGGU 19

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HAR I: ISNIN. TARIKH: 13.5.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/ 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Sastera.

Tajuk

Drama

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Memahami dan member respon

10.4 Menyatakan jenis ciri, tema dan persoalan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang cerita.

2. Menyatakan rentetan cerita, watak perwatakan, tema, persoalan, latar cerita yang dipelajari.

3. menjawab 3 daripada 5 soalan yang dikemukakan dengan betul beserta dengan contoh -contohnya dengan betul.

Aktiviti

1. Perbincangan antara guru dan murid.

2. Pelajar membentang hasil kerja mereka.

3.Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi.

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kercergasan pelbagai.

P. Ilmu

P. moral

Nilai

Usaha, berkerjasama, kasih sayang dan yakin.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 13.5.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Tanaman hiasan/R.B.T./ Elektri k/ kerja paip

Sub tajuk

Latihan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara-perkara penting yang dipelajari dalam tajuk tanaman hiasan, R.B.T., Elektrik dan kerja paip
  2. Menjawab soalan – soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 14.5.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Tanaman hiasan/R.B.T./ Elektri k/ kerja paip

Sub tajuk

Latihan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara-perkara penting yang dipelajari dalam tajuk tanaman hiasan, R.B.T., Elektrik dan kerja paip
  2. Menjawab soalan – soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 15.5.2013

TIRNGKATAN: 1M/1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata dan istilah

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra.

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti jenis- jenis dan contoh-contoh kata dan istilah yang di pelajari.
  2. Menyatakan fungsi kata dan istilah yang dipelajari dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata dan istilah dengan betul.
  4. Membuat ayat dengan struktur yang betul dari segi subjek dan predikat ayat.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama

2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata dan istilah / subjek dan predikat

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian -yakin dan usaha

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL BERMULA 15-17.5.2013.


 


 

MINGGU 20

PEPERIKSAAN PERTENGAHAN PENGGAL 2013

BERMULA 20-23.5.2013.

WESAK DAY -24 MAY 2013


 


 

MINGGU 21 DAN MINGGU 22

CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 28.5.2013-9.6.2013..