Sunday, September 8, 2013

MINGGU 36

MINGGU 36

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 2.9.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

R ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 2.9.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ayat majmuk gabungan

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat yang bernas

2.5 Mencetus idea yang bernas

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Membaca dengan sebutan, intonasi, dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat.
  3. Membuat ayat majmuk gabungan dengan sistematik.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Ayat majmuk gabungan.

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 3.9.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH:4.9.2013

TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Memeriksa maklumat

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat

F.S:8.4 Mengolah maklumat.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat dalam perbualan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul dengan memberi pendapat yang bernas .

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama berkenaan tajuk yang dikaji.

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Ayat pasif.

Pendekatan Ilmu

PPendidikan Moral.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -sopan -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH 5.9.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Penghasilan projek jahitan

-Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing

-Menyusun atur pola dan menggunting fabrik


 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti tanda polas den membuat tanda pola skirt berkasing
  2. Memanjang dan memendekkan skirt berkasing mengikut cita rasa sendiri dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, Teliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 5.9.2013

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 8.0 Membersih maklumat yang telah dipilih

F.S: 8.6 Menyemak semula maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH 6.9.2013

TINGKATAN: 4-5/8-9 MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Penghasilan projek jahitan

-Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing

-Menyusun atur pola dan menggunting fabrik


 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti tanda polas den membuat tanda pola skirt berkasing
  2. Memanjang dan memendekkan skirt berkasing mengikut cita rasa sendiri dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, Teliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333

MINGGU 32-33


 


 


 

MINGGU 32-33

CUTI PERTENGAHAN PENGGAL KE DUA

*CUTI HARI RAYA

Minggu 35

MINGGU 35


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 26.8.2013

Tingkatan: 1L /1M MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Sastera

Tajuk

Membandingkan laras bahasa sastera

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam karya penulisan

2..2 Membandinng penggunaan laras bahasa

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti penggunaan bahasa sastera dalam penulisan

2. Membina ayat dengan menggunakan bahasa sastera dalam ayat.

3 membandingkan penggunaan laras bahasa tradisional dengan laras bahasa sastera moden.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Laras bahasa sastera

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :26.8.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf..

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi.

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :27.8.2013

TINGKATAN: 1F/11 MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf..

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi.

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 28.8.2013

Tingkatan: 1L/1M. MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Karya sastera moden

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.3 Membandingkan penggunaaan laras bahasa

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita nilai serta pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji dan membuat peta minda dari kejadian yang berlaku setelah merumusnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, , tanggungjawab dan kerjasama.

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH 29.8.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya.

2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya.

3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul


 

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

R ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 29.8.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ayat majmuk gabungan

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat yang bernas

2.5 Memberikan penjelasan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Membaca dengan sebutan, intonasi, dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti makna ayat majmuk gabungan dan pembentukkannya
  3. Membuat ayat majmuk gabungan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Ayat majmuk. Gabungan

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, kreatif, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH 30.8.2013

TINGKATAN: 1K/11 MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya.

2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya.

3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul


 

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

##########################################################################################################################################################################

MINGGU 34

MINGGU 34.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: ISNIN TARIKH: 19.8.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian B

Tajuk

Menulis karangan m.s 184

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber

7.4 Meneliti dan memahami maksud tersurat dan tersirat

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan carta aliran yang disediakan..

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  3. Pelajar membuat latihan karangan.

Sistem Bahasa

Ayat tunggal     

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T    

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari , usaha, dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 19.8.2013

TINGKATAN: 1 F MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 20.8.2013

TINGKATAN: 1 F/11 MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 20.8.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa..

Tajuk

Ayat majmuk dan kata hubung

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat

2..2 Menghuraikan idea

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti pembentukan ayat majmuk dan kata hubung

2. Membina ayat dengan menggunakan ayat majmuk dankata hubung dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Pembentukan ayat majmuk dan kata hubung

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 22.8.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 22.8.2013

TINGKATAN; 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT


 

Unit

TATABAHASA

Topik

Ayat Pasif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian ayat pasif mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu.
  2. Menyatakan fungsi ayat pasif dalam bidang tertentu
  3. Membuat ayat pasif daripada ayat aktif transitif dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Ayat aktif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Ilmu

P. moral

Nilai

Usaha, kerjasama, kreatif dan sistematik

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai denganbaik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 23.8.2013

TINGKATAN: 1K/11 MASA:8/9-10/11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

#########################################################################################################################################################################


 


 

MINGGU 30

MINGGU 30

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 29.7.2013

TINGKATAN; 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT


 

Unit

TATABAHASA

Topik

Menyenarai istilah

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian istilah dan contoh-contohnya mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu.
  2. Menyatakan fungsi istilah d.alam bidang tertentu.
  3. Memadankan istilah dengan tajuk-tajuk yang diberikan

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Istilah

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. S.K

Nilai

Toleransi, kerjasama, kreatif dan sistematik

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:Isnin TARIKH : 29.7.2013.

TINGKATAN: 1K MASA: 1O-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Fabrik.

-fabrik asli

-fabrik buatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti fabric asli dan dan fabric buatan serta sumber-sumbernya dan cirri-cirinya

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan menjawab soalan bertulis.

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 30.7.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Fabrik.

-fabrik asli

-fabrik buatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti fabric asli dan dan fabric buatan serta sumber-sumbernya dan cirri-cirinya

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan menjawab soalan bertulis.

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA*

HARI : Rabu TARIKH: 30.7.2013

Tingkatan: 1L/1M . MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Tajuk

Cara mempertingkatkan penghayatan sastera tradisional.

Fokus utama

Fokus sampingan

6.0 Berurus dengan pihak tertentu

6.1 Menggunakan sebutan dan intonasi

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1 . Bertutur dengan sebutan dan intonasi dengan betul

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat

3. Menjawab 3 daripada 4 soalan dengan baik berdasarkan soalan yang dikemukakan

Aktiviti

Pelajar membaca senyap dan kuat

Soal jawab dan latihan bertulis

Sistem Bahasa

Ayat aktif

Kem. bahasa

Membaca dan bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Kerjasama, bertanggungjawab, insaf dan syukur.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik*


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 1.8,2013

TINGKATAN: 1F MASA : 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: KHAMIS TARIKH: 1 .8.2013.

Tingkatan: 1L 1M MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa.

Tajuk

Ayat tunggal ( Bintang menghiasi langit)

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat yang bernas

2.5 Memberikan penjelasan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Membaca dengan sebutan, intonasi, dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat.
  3. Menyenaraikan ayat-ayat tunggal yang terdapat di dalam petikan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Ayat tunggal

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 2.8,2013

TINGKATAN: 1K/1I MASA : 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

##########################################################################################################################################################################


 

.