..Minggu 18.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : ISNIN TARIKH: 30.4.2012
TINGKATAN: 1L dan 1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Tatabahasa (Frasa nama dan Frasa kerja) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F:U:7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F:S:7.5 Memahami dan meneliti maksud tersurat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama 2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Frasa nama dan frasa kerja |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian -usaha |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: iSNIN TARIKH : 30.4..2012
TINGKATAN: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Pembiakan secara keratan batang Menyediakan Medium semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
CATATAN: SELASA = CUTI HARI PEKERJA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 2..5.2012
Tingkatan: 1 L MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
nUit | Karangan (bergambar) |
Tajuk | Membuat inferen berdasarkan gambar yang dilihat |
Fokus utama Fokus sampingan | 1.0 Berinteraksi untuk mempererat dan menjalin hubungan mesra 1.1 Berbual dan berbicara tentang perkara yang berkaitan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Membaca dengan sebutan dan intonasi serta gaya pengucapan yang betul. 2. Menyatakan maksud yang tersurat di dalam cerita. 3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul dan membuat kesimpulan berdasarkan gambar. |
Aktiviti | 1. Meneliti gambar 2. Soal jawab. 3. Latihan bertulis |
Sistem Bahasa | Frasa nama |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Sejarah. |
Nilai | Patriotik, rasional, berani dan bekerjasama. |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH :2.5.2012
TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Penanaman Anak pokok -medium penanaman Menyediakan medium penanaman Pengubahan keratan berakar ke beg politena |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan berakar ke beg politena dengan cara yang betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
HARI: RABU TARIKH : 2.5.2012
TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tema | Pemupukan semangat kekitaan |
Unit/Tajuk | Membaca tanda -tanda |
Aktiviti | a. Mendeklamasikan sajak b. mengumpul maklumat |
Hasil Pembelajaran | Pada akhir unit ini para pelajar dapat 1.Menerangkan pemupukan semangat kekitaan. 2. Mengamalkan semangat kekitaan dalam masyarakat 3. menunjukkan kepekaan terhadap isu dan masalah dalam kesejahteraan masyarakat. |
Teknik | Perbincangan kumpulan Pembentangan hasil perbincagan kumpulan |
Nilai | Sopan santun , kasih saying, bertanggungjawab dan insaf |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkenaan dengan perkara yang dipelaajari. |
ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 3.5.2012
Tingkatan: 1L MASA:4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Istana Menanti |
Fokus Utama Fokus sampingan | 10.0 Memahami dan memberi respon 10.5 Menghuraikan maksud gaya bahasa, unsur bunyi dalam puisi |
Hasil Pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita dengan baik 2. Menyatakan rentetan cerita, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab dan sumbang saran |
Sistem bahasa | Frasa kerja |
K.B.T | Bertutur |
Nilai | Kemahiran berfikir. |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 3.5..2012
TINGKATAN: 1K/1ABC MASA: 8 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Pembiakan secara keratan batang Menyediakan Medium semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: JUMAAT TARIKH: 4.5.2012
Tingkatan: 1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Istana Menanti |
Fokus Utama Fokus sampingan | 10.0 Memahami dan memberi respon 10.5 Menghuraikan maksud gaya bahasa, unsur bunyi dalam puisi |
Hasil Pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita dengan baik 2. Menyatakan rentetan cerita, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab dan sumbang saran |
Sistem bahasa | Frasa kerja |
K.B.T | Bertutur |
Nilai | Kemahiran berfikir. |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
##################################################################################
MINGGU 19
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 7.5.2012
TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Ciri haiwan hutan |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
$Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH: 7.5.2012
TINGKATAN: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT.
Tajuk | Bahagian Teras- Tanaman hiasan |
Sub tajuk |
- Pengubahan keratan berakar ke beg politena |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat
|
Aktiviti | -menjawab soalan dan Perbincangan bersama |
Aktiviti | -menjawab soalan dan Perbincangan bersama |
Nilai | Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih |
BBM | Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 8.5.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat tunggal |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 8.5..2012
TINGKATAN: 1K /1ABC MASA: 6-7/8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Pembiakan secara keratan batang Menyediakan Medium semaian Penanaman Anak pokok - Pengubahan keratan berakar ke beg politena |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan. Mengenal pasti langkah –langkah yang perlu diikuti semasa mengubah anak pokok ke beg politena. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 9.5..2012
TINGKATAN:1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman Hiasan |
Sub tajuk | Penjagaan anak pokok
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajr dapat;
|
Aktiviti | -menjawab soalan dan Perbincangan bersama |
Nilai | Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih |
BBM | Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
HARI: RABU TARIKH : 9.5.2012
TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tema | Pemupukkan semangat kekitaan |
Unit/Tajuk | Siswa cacat menabur bakti |
Aktiviti | a. Membuat kajian melalui keratan akbar dan majalah |
Hasil Pembelajaran | Pada akhir unit ini para pelajar dapat 1.Menerangkan unsur-unsur pemupukan semangat kekitaan 2. Mengamalkan semangat kekitaan dalam masyarakat 3. menunjukkan kepekaan terhadap isu dan masalah dalam kesejahteraan masyarakat |
Teknik | Perbincangan kumpulan Pembentangan hasil perbincagan kumpulan |
Nilai | Sopan santun , kasih sayang, bertanggungjawab tolong menolong dan insaf |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkenaan dengan perkara yang dipelajari. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 9.5.2012
TINGKATAN: 1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat tunggal |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 10.5.2012
Tingkatan:1L MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Mendung hitam beralih jua |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi 10.5 :Menguraikan maksud |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji. 2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita. |
Aktiviti | Perbincangan bersama. Soal jawab. |
Sistem Bahasa | Kata sendi |
Kem. Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sayang menyayangi |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN K.H.B. –E.R.T
HARI: KHAMIS TARIKH: 10.5.2012
TINGKATAN:1K/1ABC MASA: 8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman Hiasan |
Sub tajuk | Penjagaan anak pokok
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajr dapat;
|
Aktiviti | -menjawab soalan dan Perbincangan bersama |
Nilai | Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih |
BBM | Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: JUMAAT TARIKH: 11.5.2012
Tingkatan:1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Mendung hitam beralih jua |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi 10.5 :Menguraikan maksud |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji. 2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita. |
Aktiviti | Perbincangan bersama. Soal jawab. |
Sistem Bahasa | Kata sendi |
Kem. Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sayang menyayangi |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
#####################################################################################