MINGGU 31
HARI : ISNIN
TARIKH: 1.8.2011
CATATAN: CUTI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 2.8.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman( Mencari fakta) m.s. 145 |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber. F.S: 7.6 Membezaka fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH:2.8.2011
TINGKATAN: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Pemilihan Menu pagi dan minum pagi dan petang Menyedia kertas perancangan kerja untuk sarapan minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1.Membuat pemilihan menu yang betul dan berkhasiat serta menarik. 2.Membuat kertas perancangan kerja untuk sarapan ,minum pagi dan petang dengan sistematik dan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama -sumbangan-saran -soal jawab |
Nilai | Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 3.8.2011
TINGKATAN: 1M /1L MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat tunggal |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH:3.8.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Pemilihan Menu pagi dan minum pagi dan petang Menyedia kertas perancangan kerja untuk sarapan minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1.Membuat pemilihan menu yang betul dan berkhasiat serta menarik. 2.Membuat kertas perancangan kerja untuk sarapan ,minum pagi dan petang dengan sistematik dan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama -sumbangan-saran -soal jawab |
Nilai | Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH:4.8.2011
TINGKATAN: 1FG/1D /1K MASA: 4-5/6-7 /10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Pengiraan Kos bahan , kos upah , kos sampingan dan kos projek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama -sumbang saran dan latihan pengiraan kos |
Nilai | Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH:5.8.2011
TINGKATAN: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Pemilihan Menu pagi dan minum pagi dan petang Menyedia kertas perancangan kerja untuk sarapan minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1.Membuat pemilihan menu yang betul dan berkhasiat serta menarik. 2.Membuat kertas perancangan kerja untuk sarapan ,minum pagi dan petang dengan sistematik dan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama -sumbangan-saran -soal jawab |
Nilai | Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 5.8.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Sajak Drama |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis. F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan sivik dan kenegaraan |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran -kasdih saying dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH: 5.8.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Pengiraan Kos bahan , kos upah , kos sampingan dan kos projek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama -sumbang saran dan latihan pengiraan kos |
Nilai | Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
####################################################################################################################################################################