MINGGU 41
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: 1SNIN TARIKH: 11.10.2010
TINGKATAN: 1ABC MASA:11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan pemakanan |
Sub tajuk | Bater –cair dan pekat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
- Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
- Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .
|
Aktiviti | Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: 1SNIN TARIKH: 11.10.2010
TINGKATAN: 1GH/1 MASA: 8/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan pemakanan |
Sub tajuk | Bater –cair dan pekat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
- Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
- Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .
|
Aktiviti | Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik untuk 1G/H dan sederhana baik untuk kelas 1N ( latihan yang belum siap dijadikan kerja rumah) |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 12.10.2010
TINGKATAN: 1M/1E MASA: 4-5/9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | 23 |
Topik | Mengelaskan laras bahasa |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas
F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
- Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
- Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam teks yang dikaji.
- Mengenal pasti laras bahasa mengikut bidang ( sukan, sains, perubatan dan pertanian)
- Membuat ayat menggunakan perkataan yang diberi dengan baik.
|
Aktiviti pengajaran
Dan pembelajaran
| 1. Pelajar membaca teks
2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | sukan |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Selasa TARIKH: 12.10.2010
TINGKATAN: 1I MASA: 8/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan pemakanan |
Sub tajuk | Bater –cair dan pekat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
- Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
- Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .
|
Aktiviti | Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik untuk 1G/H dan sederhana baik untuk kelas 1N ( latihan yang belum siap dijadikan kerja rumah) |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI:RABU TARIKH: 13.10.2010
Tingkatan: 1E MASA:4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Prosa Tradisional |
Fokus utama
Fokus sampingan | 11.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.
11.1 Mengenalpasti gaya bahasa dalam karya |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
1. Mengenalpasti tentang cerita rentetan cerita dengan baik
2. Menyatakan tema, persoalan, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari. |
Aktiviti | Perbincangan bersama
Soal jawab dan sumbang saran |
Sistem Bahasa | Kata majmuk |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH:13.10..2010
TINGKATAN: 1GH/1ABC MASA: 4-5/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Kuih tempatan –sumber kuih tempatan |
Hasil belajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
- Mengenal pasti pengertian kuih tempatan dan sumber-sumbernya
- Menyatakan contoh-contoh kuih tempatan dan cara-cara pembungkusan kuih tempatan.
- Menyediakan rancangan kerja dan pengiraan kos untuk kuih tempatan berpandukan resipi.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, dan membuat rancangfan kerja |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI:KHAMIS TARIKH: 14.10.2010
Tingkatan: 1M MASA:11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Prosa Tradisional |
Fokus utama
Fokus sampingan | 11.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.
11.1 Mengenalpasti gaya bahasa dalam karya |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
1. Mengenalpasti tentang cerita rentetan cerita dengan baik
2. Menyatakan tema, persoalan, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari. |
Aktiviti | Perbincangan bersama
Soal jawab dan sumbang saran |
Sistem Bahasa | Kata majmuk |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:kHAMIS TARIKH:14.10..2010
TINGKATAN: 1I/1N MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Kuih tempatan –sumber kuih tempatan |
Hasil belajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
- Mengenal pasti pengertian kuih tempatan dan sumber-sumbernya
- Menyatakan contoh-contoh kuih tempatan dan cara-cara pembungkusan kuih tempatan.
- Menyediakan rancangan kerja dan pengiraan kos untuk kuih tempatan berpandukan resipi.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, dan membuat rancangfan kerja |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: jUMAAT TARIKH: 15.10.2010
Tingkatan: 1E /1M MASA: 4-5/7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Pemahaman m.s 182 |
Tajuk | Membuat inferen berdasarkan gambar yang dilihat |
Fokus utama
Fokus sampingan | 9.0 Menyampaikan maklumat
9.1 Menggunakan istilah, frasa, rangkaikata, peribahasa dan ayat yang tepat. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
1. Membaca dengan sebutan dan intonasi serta gaya pengucapan yang betul.
2. Menyatakan maksud yang tersurat di dalam cerita.
3. Menjawad soalan yang dikemukakan dengan betul dan membuat kesimpulan berdasarkan gambar. |
Aktiviti | 1. Meneliti gambar
2. Soal jawab.
3. Latihan bertulis. ( membina ayat berdasarkan setiap gambar) |
Sistem Bahasa | Kata hubung. |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Sejarah. |
Nilai | Patriotik, rasional, berani. |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
###################################################################################
##################################################################################
MINGGU 42
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: 1SNIN TARIKH: 18.10.2010
TINGKATAN: 1GH/1N/1ABC MASA:8/10/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | K.H.B |
Sub tajuk | Bahagian teras |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
- Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan latihan |
Nilai | Usaha, bekerjasama dan yakin |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH: 19.10.2010
Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Penulisan Bahagian C |
Tajuk | Perbincangan |
Fokus utama
Fokus sampingan | 8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyemak semula maklumat mengikut keutamaan |
Hasil pembelajaran | - Mengenal pasti format karangan yang betul.
- Mengenal pasti kehendak soalan .
- Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.
|
Aktiviti | - Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
- Guru menyoal para pelajar
- Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
- Pelajar membuat latihan ( karangan)
|
Sistem Bahasa | Kata majmuk. |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | Pendidikan Moral |
Nilai | Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH: 19.10.2010
TINGKATAN: 1I MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | K.H.B |
Sub tajuk | Bahagian teras |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
- Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan latihan |
Nilai | Usaha, bekerjasama dan yakin |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 20.10.2010
Tingkatan: 1E MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Komsas (Antologi kasut kelopak jantung) |
Fokus utama
Fokus sampingan | 8.1 Memproses maklumat
8.6 Menyemak semula maklumat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran pelajar dapat;
- Mengenal pasti aspek- aspek sastera yang dipelajari dalam antologi kasut kelopak jantung.
- Mengenalpasti bentuk soalan-soalan yang ditanya dalam antologi kasut kelopak jantung.
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama
- Soal jawab
- Menjawab contoh-contoh soalan
|
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Lisan |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | P. moral |
Nilai | Usaha, Yakin, bekerjasama dan menghargai |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: rABU TARIKH: 20.10.2010
TINGKATAN: 1FG/1 ABC MASA: 6-7/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | K.H.B |
Sub tajuk | Bahagian elektif |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- . Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian telektif kemahiran hidup bersepadu
- Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan latihan |
Nilai | Bekerjasama, sistematik dan usaha |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI:KHAMIS TARIKH: 21.10.2010
Tingkatan: 1M MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Komsas (Antologi kasut kelopak jantung) |
Fokus utama
Fokus sampingan | 8.1 Memproses maklumat
8.6 Menyemak semula maklumat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran pelajar dapat;
- Mengenal pasti aspek- aspek sastera yang dipelajari dalam antologi kasut kelopak jantung.
- Mengenalpasti bentuk soalan-soalan yang ditanya dalam antologi kasut kelopak jantung.
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama
- Soal jawab
- Menjawab contoh-contoh soalan
|
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Lisan |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | P. moral |
Nilai | Usaha, Yakin, bekerjasama dan menghargai |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: kHAMIS TARIKH: 21.10.2010
TINGKATAN: 1I/1N MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | K.H.B |
Sub tajuk | Bahagian elektif |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- . Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian telektif kemahiran hidup bersepadu
- Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan latihan |
Nilai | Bekerjasama, sistematik dan usaha |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: JUMAAT TARIKH: 22.10.2010
Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Istana Menanti |
Fokus utama
Fokus sampingan | 8.0 Memproses maklumat
8.7 Menilai secara keseluruhan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran pelajar dapat;
- Mengenalpasti rentetan cerita dalam novel yang dikaji
- Mengenalpasti unsure- unsure sastera yang perlu difahami untuk menjawab soalan .
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama
- Soal jawab dan latihan bertulis
|
Sistem Bahasa | Kata hubung |
Kemahiran Bahasa | Menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Bekerjasama, sistematik dan usaha |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: Sabtu TARIKH: 23.10.2010
Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Tatabahasa |
Fokus utama
Fokus sampingan | 8.0 Memproses maklumat
8.7 Menilai secara keseluruhan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran pelajar dapat;
- Mengenalpasti aspek tatabahasa yang telah dipelajari.
- Mengenalpasti cara menjawab soalan tatabahasa dengan betul .
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama
- Soal jawab dan latihan bertulis
|
Sistem Bahasa | Aspek tatabahasa |
Kemahiran Bahasa | Menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | P . Moral |
Nilai | Bekerjasama, sistematik dan usaha |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Sabtu TARIKH: 23.10.2010
TINGKATAN: 1I MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | K.H.B |
Sub tajuk | Bahagian teras ( untuk pemahaman yang lebih) |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
- Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
- Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan latihan |
Nilai | Usaha, bekerjasama dan yakin |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
###########################################################################