MINGGU 39
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH:27.9..2010
TINGKATAN: 1FG/1N MASA: 8/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan( Pengiraan kos) |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan membuat pengiraan kos masakan |
Nilai | Sistematik, insaf, tepat, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH:27.9..2010
TINGKATAN: 1ABC MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan membuat pengiraan kos masakan |
Nilai | Sistematik, insaf, tepat, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 28.9.2010
Tingkatan: 1 M /1E MASA: 4-5/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Mengurus Bahan Buangan |
Fokus utama Fokus sampingan | 1.0 Berinteraksi untuk menjalin hubungan mesra 1,6 Menyatakan perasaan secara berterus terang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1. Membac a bertutur dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul. 2. Menjawab soalan- soalan yang dikemukakan dengan betul |
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Ayat dasar |
Kem. bahasa | Membaca ,menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | P.moral |
Nilai | Yakin,usaha dan insaf , berkerjasama |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH:28.9..2010
TINGKATAN: 1I MASA: 8/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan( Pengiraan kos) |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan membuat pengiraan kos masakan |
Nilai | Sistematik, insaf, tepat, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 29.9..2010
Tingkatan: 1 E MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Tajuk | Syair kemangkatan sultan Sulaiman |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya satera 10.5 Menghurai maksud gaya bahasa dan unsure bunyi dalam puisi |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Membaca syair , Perbincangan bersama, soal jawab dan Mencatat nota ringkas |
Sistem Bahasa | Ayat dasar |
Kem. bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejaarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sistematik dan berdikari |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Rabu TARIKH:28.9.2010
TINGKATAN: 1FG/1A,B,C MASA: 6-7 /10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Reka cipta resipi |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, dan membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 30.9..2010
Tingkatan: 1M MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Tajuk | Syair kemangkatan sultan Sulaiman |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya satera 10.5 Menghurai maksud gaya bahasa dan unsure bunyi dalam puisi |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Membaca syair , Perbincangan bersama, soal jawab dan Mencatat nota ringkas |
Sistem Bahasa | Ayat dasar |
Kem. bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejaarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sistematik dan berdikari |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: kHAMIS TARIKH:30.9..2010
TINGKATAN: 1I/IN MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Reka cipta resipi |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, dan membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 1.10.2010
Tingkatan: 1M /1E MASA:4-5/7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Ayat tunggal |
Fokus utama Fokus sampingan | 1.0: Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra 1.2: Mendengar dan memberi respon secara lisan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Ayat tunggal |
Kem. bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | P. Moral |
Nilai | Kerjasama, tolong menolong , usaha dan berdikari |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
###################################################################################
Minggu 40
CATATAN: Hari Isnin Hingga Khamis Tingkatan 1 Bercuti
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Jumaat TARIKH: 8.10.2010
TINGKATAN: 1M/1E MASA: 4-5/7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Puisi m.s. 172 |
Topik | Teks Cincin (Ayat tunggal dan ayat songsang) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F.S: Memahami dan meneliti maksud tersurat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Pelajar membaca teks dan mengenal pasti ayat biasa dan ayat songsang. 2.Pelajar menerangkan maksud yang tersurat dan tersirat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |