Minggu 37.
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Rabu TARIKH: 2O.9..2010
TINGKATAN: 1FG /1N/1A,B,C MASA: 8,10,11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, Menyusun atur rancangan kerja dan membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 21.9.2010
TINGKATAN: 1M/1E MASA: 4-5/9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Puisi m.s. 140 |
Topik | Beringin Tua di sebuah Bandaraya |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F.S: Memahami dan meneliti maksud tersurat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Pelajar membaca puisi dan meneliti gambar 2.Pelajar menerangkan maksud yang tersurat dan tersirat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:SELASA TARIKH: 21.9.2010
TINGKATAN: 1I MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, Menyusun atur rancangan kerja dan membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Rabu TARIKH:22.9 .2010
TINGKATAN: 1E MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Pola Ayat Dasar |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar F.S: Membaca pantas secara imbasan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Pola ayat dasar |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Rabu TARIKH:22.9.2010
TINGKATAN: 1FG /1A,B,C MASA: 6-7/ 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, Menyusun atur rancangan kerja dan memilih serta membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik , kebersihan dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Khamis TARIKH:23.9 .2010
TINGKATAN: 1M MASA: 11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Pola Ayat Dasar |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar F.S: Membaca pantas secara imbasan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Pola ayat dasar |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: Rabu TARIKH:23.9.2010
TINGKATAN: 1I DAN 1N MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, Menyusun atur rancangan kerja dan memilih serta membuat menu |
Nilai | Sistematik, insaf, sistematik , kebersihan dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Jumaat TARIKH: 24.9.2010
TINGKATAN: 1M/1E MASA: 4-5/7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan |
Topik | Meringkaskan karangan (m.s 1440) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada sumber yang didengar F.S: 7.4 Membaca pantas secara luncuran untuk membuat rujukan. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukurn dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SABTU TARIKH:25.9..2010
TINGKATAN: 1I MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Makanan dan Pemakanan |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama dan membuat pengiraan kos masakan |
Nilai | Sistematik, insaf, tepat, sistematik dan teliti |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Sabtu TARIKH: 25.9.2010
Tingkatan: 1 M /1 E MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Menilai aktiviti manusia |
Fokus utama Fokus sampingan | 1.1 Berbual dan berbicara tentang perkara yang berkaitan 1.6 Menyatakan perasaan secara berterus terang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1. Membac a dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul. 2. Menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan gambarajah yang dikaji dengan betul. |
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Kata sendi nama |
Kem. bahasa | Membaca ,menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | P.moral |
Nilai | Yakin,usaha dan insaf , berkerjasama dan insaf |
BBM | Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
#####################################################################################
No comments:
Post a Comment