Sunday, November 11, 2012

MINGGU 41-44

MINGGU 41

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 8.10.2012

Tingkatan: 1L MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Pemahaman M.S 182

Tajuk

Membuat inferen berdasarkan gambar yang dilihat

Fokus utama

Fokus sampingan

9.0 Menyampaikan maklumat

9.1 Menggunakan istilah, frasa, rangkaikata, peribahasa dan ayat yang tepat.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan dan intonasi serta gaya pengucapan yang betul.

2. Menyatakan maksud yang tersurat di dalam cerita.

3. Menjawad soalan yang dikemukakan dengan betul dan membuat kesimpulan berdasarkan gambar.

Aktiviti

1. Meneliti gambar

2. Soal jawab.

3. Latihan bertulis. ( membina ayat berdasarkan setiap gambar)

Sistem Bahasa

Kata hubung.

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Sejarah.

Nilai

Patriotik, rasional, berani.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 8.10.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian teraS dan elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras dan elektif kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Usaha, bekerjasama dan yakin

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

Catatan: 9-19 peperiksaan akhir tahun 2012.

#########################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 

MINGGU 42

HARI: ISNIN DAN SELASA TARIKH: 22-23.10.2012

TINGKATAN: 1G

CATATAN; PEMULANGAN DAN PENGAGIHAN BUKU TEKS.


 


 

HARI: RABU DAN KHAMIS TARIKH: 24--25.10.2012

CATATAN; MEMBUAT PEMBETULAN PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN.


 


 

CATATAN; 26.10.2012- CUTI


 


 

CATATAN ; 27. 10. 2012 -PENYAMPAIAN SIJIL DAN HADIAH KEPADA PARA PELAJAR.


 


 


 

MINGGU 43


 

TARIKH; 29.10 - 2.11 2012

CATATAN; PEMBETULAN PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN DAN MEMBUAT PBS.


 


 


 

MINGGU 44

TARIKH; 5-9.11.2012

CATATAN; MEMBUAT PBS PARA PELAJAR.

MINGGU 40

MINGGU 40.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 1.10.2012

TINGKATAN: 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian C (Karangan jenis laporan, ceramah, perbincangan )

Topik

ULANGKAJI

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan.
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam soalan dan menyusunnya mengikut keutamaan.
  3. Membuat karangan dan menjawab soalan pemahaman yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama .

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dan menjawab soalan pemahaman .

Sistem bahasa

Ayat majmuk

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran , usaha dan kerajinan

BBM

Buku teks dan Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH 1.10.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Ulangkaji

Sub tajuk

Bahagian Elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Membincangkan topic-topik dan perkara penting untuk mengingatkan kembali perkara-perkara yang berkaitan yang telah dipelajari.
  2. Mengenalpasti teknik-teknik menjawab soalan K.H.B.-E.R.T dan menjawab soalan –soalan yang diberi dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Nilai

Sistematik ,usaha , kerjasama, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , lbuku rujukan, lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 2.10.2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian A(i), (ii)

Tajuk

Menulis ringkasan karangan dan menjawab soalan pemahaman

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber

7.4 Meneliti dan memahami maksud tersurat dan tersirat

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya.
  2. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  3. Pelajar membuat latihan pemahaman dengan betul.

Sistem Bahasa

Ayat tunggal / Ayat majmuk

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T    

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari , usaha, dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH 2.10.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Ulangkaji

Sub tajuk

Bahagian Elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Membincangkan topic-topik dan perkara penting untuk mengingatkan kembali perkara-perkara yang berkaitan yang telah dipelajari.
  2. Mengenalpasti teknik-teknik menjawab soalan K.H.B.-E.R.T dan menjawab soalan –soalan yang diberi dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Nilai

Sistematik ,usaha , kerjasama, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , lbuku rujukan, lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 2.10.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 9- 10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian C (Karangan jenis laporan, ceramah, perbincangan )

Topik

ULANGKAJI

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan.
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam soalan dan menyusunnya mengikut keutamaan.
  3. Membuat karangan dan menjawab soalan pemahaman yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama .

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dan menjawab soalan pemahaman .

Sistem bahasa

Ayat majmuk

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran , usaha dan kerajinan

BBM

Buku teks dan Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 3.10.2012

Tingkatan: 1M MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian A(i), (ii)

Tajuk

Menulis ringkasan karangan dan menjawab soalan pemahaman

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber

7.4 Meneliti dan memahami maksud tersurat dan tersirat

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya.
  2. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  3. Pelajar membuat latihan pemahaman dengan betul.

Sistem Bahasa

Ayat tunggal / Ayat majmuk

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T    

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari , usaha, dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH 3.10.2012

TINGKATAN: 1K MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Ulangkaji

Sub tajuk

Bahagian Elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Membincangkan topic-topik dan perkara penting untuk mengingatkan kembali perkara-perkara yang berkaitan yang telah dipelajari.
  2. Mengenalpasti teknik-teknik menjawab soalan K.H.B.-E.R.T dan menjawab soalan –soalan yang diberi dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Nilai

Sistematik ,usaha , kerjasama, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , lbuku rujukan, lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 3.10.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara

Unit/Tajuk

-Wawasan 2020 -Kerajaan yang telus dan amanah

[Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat;

1.Melibatkan diri dalam menjayakan wawasan 2020.

2. Menerangkan kepentingan kerajaan yang telus dan amanah

3. Berbangga dengan pentadbiran Negara yang telus dan amanah.

Teknik / Aktiviti

-Perbincangan bersama -soal jawab

Nilai

Bangga, telus dan amanah, kerjasama, perpaduan, bangga akan Negara Malaysia dan insaf

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 4.10. 2012

Tingkatan: 1M MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Antologi kasut kelopak jantung

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sinopsis cerita, tema , persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

3. Menjawab contoh soalan-soalan peperiksaan dengan baik.

Aktiviti

-Perbincangan bersama

-Soal jawab - Latihan menjawab contoh-contoh soalan

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, usaha, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH 4.10.2012

TINGKATAN: 1K/1ABC /1G MASA: 8/9-10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Ulangkaji

Sub tajuk

Bahagian Teras dan membuat P.B.S

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Membincangkan topic-topik dan perkara penting untuk mengingatkan kembali perkara-perkara yang berkaitan yang telah dipelajari.
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang diberikan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Nilai

Sistematik ,usaha , kerjasama, teliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , buku rujukan dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 5.10. 2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Antologi kasut kelopak jantung

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sinopsis cerita, tema , persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

3. Menjawab contoh soalan-soalan peperiksaan dengan baik.

Aktiviti

-Perbincangan bersama

-Soal jawab - Latihan menjawab contoh-contoh soalan

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, usaha, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

#########################################################################################################################################################################


 

MINGGU 39

MINGGU 39    

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 24.9. 2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Antologi kasut kelopak jantung    

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sinopsis cerita, tema , persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab.

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi.

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH 24.9.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Perniagaan Dan Keusahawanan.

Sub tajuk

Pengenalan kepada perniagaan

Perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti pengenalan perniagaan dahulu dan sekarang.
  2. Menyatakan dan menyenaraikan perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Insaf ,jimat cermat , kerjasama, teliti, usaha dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: selasa TARIKH: 25.9..2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ulangkaji ( Pembentukan kata)

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat

2..2 Menghuraikan idea

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti soalan yang biasa ditanya dalam pembentukan kata .

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan betul..

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Pembentukan kata

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH 25.9.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Perniagaan Dan Keusahawanan.

Sub tajuk

Pengenalan kepada perniagaan

Perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti pengenalan perniagaan dahulu dan sekarang.
  2. Menyatakan dan menyenaraikan perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Insaf ,jimat cermat , kerjasama, teliti, usaha dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 25.9. 2012

Tingkatan: 1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Antologi kasut kelopak jantung    

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sinopsis cerita, tema , persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 26.9..2012

Tingkatan: 1M MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ulangkaji ( Pembentukan kata)

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat

2..2 Menghuraikan idea

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti soalan yang biasa ditanya dalam pembentukan kata .

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan betul..

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Pembentukan kata

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH 26.9.2012

TINGKATAN: 1K MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Perniagaan Dan Keusahawanan.

Sub tajuk

Pengenalan kepada perniagaan

Perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti pengenalan perniagaan dahulu dan sekarang.
  2. Menyatakan dan menyenaraikan perkembangan perniagaan dan masa depannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Insaf ,jimat cermat , kerjasama, teliti, usaha dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 26.9.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Cabaran Masa depan

Unit/Tajuk

-Kestabilan dan keberkesanan jentera pentadbiran negara

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat;

1.Menerangkan peranan jentera pentadbiran Negara serta menghargai dan bekerjasama menyokong jentera pentadbiran Negara

3. Menerangkan tujuan serta melibatkan diri dalam wawasan 2020.

Teknik / Aktiviti

-Perbincangan bersama -soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Hormat menghormati, kerjasama, perpaduan dan bangga akan Negara Malaysia

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat dengan baik dan menjawab 7 daripada 10 latihan yang diberikan.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 27.9.2012

Tingkatan: 1M MASA:4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas (ulang kaji)

Tajuk

Istana Menanti

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T    

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: kHAMIS TARIKH 27.9.2012

TINGKATAN: 1K/1ABC/1G MASA:8/9-10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Perniagaan dan keusahawanan/Membuat PBS

Sub tajuk

Bentuk dan jenis perniagaan

Milikan perniagaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Menyatakan jenis-jenis perniagaan yang terdapat pada masa kini dan kebaikkannya.
  2. Menyenaraikan milikan perniagaan yang terdapat di Negara ini dan membezakannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, usaha, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 28.9.2012

Tingkatan: 1L MASA:5-6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas (ulang kaji)

Tajuk

Istana Menanti

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T    

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

##########################################################################################################################################################################