MINGGU 1
HARI: ISNIN
TARIKH: 3.1.2011
CATATAN: MINGGU SUAI KENAL
PELAJAR BERKUMPUL DI DEWAN SRI SADONG UNTUK MENDENGAR TAKLIMAT.
LAWATAN KE KAWASAN SEKOLAH.
HARI: SELASA
TARIKH: 4.1.2011
CATATAN: MINGGU SUAI KENAL
PELAJAR BERKUMPUL DI DEWAN SRI SADONG UNTUK MENDENGAR TAKLIMAT.
HARI: RABU
TARIKH: 5.1.2011
CATATAN; PELAJAR BERKUMPUL DI DEWAN SRI SADONG UNTUK MENDENGAR TAKLIMAT.
PENGAGIHAN BUKU TEKS ( SELEPAS WAKTU REHAT)
PELANTIKAN KETUA DAN PENOLONG KETUA KELAS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 6.1.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah. Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: kHAMIS TARIKH : 6.1.2011
TINGKATAN: 1K/1A,B,C MASA: 1-2/5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
CATATAN; MEMBAHAGIKAN PELAJAR MENGIKUT PILIHAN MASING-MASING
MEMPERKENALKAN MATA PELAJARAN PILIHAN E.R.T.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 7.1.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F.S:7.1 Mengenal pasti dan menyataakan gambaran keseluruhan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Memperkenalkan mata pelajaran bahasa Malaysia. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah. Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 7.1.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata nama am dan kata nama khas |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
#####################################################################################
MINGGU KE 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: iSNIN TARIKH : 10.1.2011
TINGKATAN: 1A,B,C /1D/1FG MASA: 3-4/5-6 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | -Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T -Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 11.1.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata nama am dan kata nama khas |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 11.1.2011
TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Langkah-langkah keselamatan -Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 11.1.201I
TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan) |
Fokus utama Fokus sampingan | F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 12.1.2011
TINGKATAN: 1D/1FG MASA: 9 /5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | -Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | -Perbincangan bersama - soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai |
|
BBM | -buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 12.1.201I
TINGKATAN: 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan) |
Fokus utama Fokus sampingan | F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 13.1.2011
TINGKATAN: 1K/1ABC MASA: 1-2/5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Reka bentuk dan penghasilan projek. -faktor reka bentuk dan teknologi -jenis bahan dan pengikat |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | -Perbincangan bersama - soal jawab |
Nilai | -cermat -sistematik -kerjasama dan bertoleransi |
BBM | -Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Khamis TARIKH: 13.1.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Pantun 2 Kerat |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon F.s: 10.1 Menceritakan semula |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 14.1.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Pantun 2 Kerat |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon F.s: 10.1 Menceritakan semula |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 14.1.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan |
Topik | ( Dialog) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada sumber yang didengar F.S: 7.1 MeNgenalpasti dan menyatakan gambaran keseluruhan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Membaca pernyataan yang diberi Menamakan watak dalam dialog yang ditulis dan menulis dialog |
Sistem bahasa | Kata nama. |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukurn dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
##########################################################################################################################################################################