MINGGU KE 8 -10
#RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 16.2.09
TINGKATAN: 1H DAN 1E MASA: 12.50 -2.00/ 3.25-4.35 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Pantun 2 dan 4 kerat |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu
F.S: 8.5 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik untuk kalas 1c dan sederhana baik untuk kelas 1H |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH:16.2.09
TINGKATAN: 1M MASA:5.10-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | R.B.T |
SUB TAJUK: | Perancangan pembinaan dan pengubah suaian |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Menyedia jadual kerja dan menyenaraikan bahan serta alat yang diperlukan
2.Mengubah suai projek untuk mendapat hasil yang lebih baik
3.mengumpul dan merekod maklumat projek |
Aktiviti | - Perbincangan bersama - perbincangan bersama kumpulan – membentang hasil kerja |
Nilai | Kerjasama - sistematik - berdikari - bertanggungjawab |
BBM | Buku teks - buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 17.2.09
TINGKATAN: 1C MASA: 12.50 -2.00 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit/Tema | Sastera |
Topik | Pantun 2 dan 4 kerat |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu
F.S: 8.5 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH:16.2.09
TINGKATAN: 1F/G MASA:2.OO-3.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | R.B.T |
SUB TAJUK: | Perancangan pembinaan dan pengubah suaian |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Menyedia jadual kerja dan menyenaraikan bahan serta alat yang diperlukan
2.Mengubah suai projek untuk mendapat hasil yang lebih baik
3.mengumpul dan merekod maklumat projek |
Aktiviti | - Perbincangan bersama - perbincangan bersama kumpulan – membentang hasil kerja |
Nilai | Kerjasama - sistematik - berdikari - bertanggungjawab |
BBM | Buku teks - buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 17.2.09
TINGKATAN: 1H MASA: 4.00-5.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata perintah dan kata penguat |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat
F.S:8.5 Mentafsir maklumat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.
2.Aktiviti murid:Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Kata perintah . Kata penguat |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Kerjasama , kesyukuran dan yakin . |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 18.2.09
TINGKATAN: 1E MASA: 4.35-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Tema | Tatabahasa |
Topik | Kata perintah dan kata penguat |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Mproses maklumat
F.S:8.5 mentafsir maklumat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.
2.Aktiviti murid:Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Kata perintah . |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Kerjasama , kesyukuran dan yakin . |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH: 18.2.09
TINGKATAN: 1M MASA: 2.00-3.10 GURU M/P{ PN. ELINE KATUT
TAJUK: | RBT |
SUB TAJUK:
| - Pengiraan kos - Kos sampingan - Kos projek - Kos upah - Kos projek seunit |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Mengenal pasti pekara yang diambilkira dalam mengira kos projek
2.membuat latihan yang diberi dengan betul
3.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama - lithan bertulis |
Nilai | Sistematik - tepat - usaha - kerjasama |
BBM | - Buku teks - Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : kHAMIS TARIKH:19.2.09
TINGKATAN: 1H MASA: 2.00-3.10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor. |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 3.0 Berunding secara santun
F.S:3.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: 3.0 Prerbincangan bersama murid
2.Aktiviti murid: 3.4 Bacaan kuat dan senyap dan murid menjawab soalan yang dikemukakan |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P.Sivik |
Penerapan nilai | Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya. |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : kHAMIS TARIKH: 19.2.09
TINGKATAN: 1C MASA: 5.10-6.20 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata perintah dan kata penguat |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat
F.S:8.5 Mentafsir maklumat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.
2.Aktiviti murid:Latihan bertulis, bacaan kuat dan senyap. |
Sistem bahasa | Kata perintah dan kata penguat |
Pendekatan Ilmu | P> Sivik |
Penerapan nilai | Kerjasama , kesyukuran dan yakin . |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH: 18.2.09
TINGKATAN: 1F/G MASA: 4.35-5.10 GURU M/P{ PN. ELINE KATUT
TAJUK: | RBT |
SUB TAJUK:
| - Pengiraan kos - Kos sampingan - Kos projek - Kos upah - Kos projek seunit |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Mengenal pasti pekara yang diambilkira dalam mengira kos projek
2.membuat latihan yang diberi dengan betul |
Aktiviti | Perbincangan bersama - lithan bertulis |
Nilai | Sistematik - tepat - usaha - kerjasama |
BBM | - Buku teks - Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai |
HARI: JUMAAT
TARIKH: 20.2. 2009 CUTI SAKIT
******************************************************************
#########################################################################
MINGGU KE 9
###############################################################
CUTI SAKIT
HARI: ISNIN DAN SELASA
TARIKH: 23-24.2.2009
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Rabu TARIKH:25.2.09
TINGKATAN: 1E MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor. |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 3.0 Berunding secara santun
F.S:3.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid
2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P.Sivik |
Penerapan nilai | Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya. |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: Rabu TARIKH: 25.2.09
TINGKATAN: 1M MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Ujian topical |
SUB TAJUK:
| Organisasi bengkel dan keselamatan R.B.T dan Perdagangan dan keusahawanan |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenalpasti tajuk-tajuk yang dipelajari 2. Memahami bentuk soalan yang dikemukakan dan menjawabnya dengan Baik |
Aktiviti | Menjawab soalan ujian |
Nilai | -usaha - bertanggungjawab -insaf |
BBM | Ujian topikal |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik bagi pelajar yang pandai dan sederhana Bagi pelajar yang agak lemah. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Khamis TARIKH: 26.2.09
TINGKATAN: 1H MASA: 3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata Seru kata tanya |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:4.0 Membuat perundingan untuk mencapai keputusan
F.S:4.1 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid: a)Soal jawab b)Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata seru |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Kerjasama ,Usama ,Sopan santun |
BBM | Buku rujukan dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: Khamis TARIKH: 27.2.09
TINGKATAN: 1F/G MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Jahitan |
SUB TAJUK:
|
|
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama Tunjuk cara dan sol jawab |
Nilai | -sistematik - kemas -tepat dan kerjasama |
BBM | Mesin jahit tangan - buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
HARI : kHAMIS TARIKH:26.2.09
TINGKATAN: 1C MASA: 12-13 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor. |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U: 3.0 Berunding secara santun
F.S:3.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincangan dan mengemukakan soalan untuk pelajar
2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta menjawab soalan yang dikemukakan |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
Penerapan nilai | Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya. |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Jumaat TARIKH: 27.2.09
TINGKATAN: 1C dan 1E MASA: 5-6/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata Seru dan kata tanya |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:4.0 Membuat perundingan untuk mencapai keputusan
F.S:4.1 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid: a)Soal jawab b)Latiham bertulis |
Sistem bahasa | -kata seru -kata tanya |
Pendekatan Ilmu | Objektif dapat dicapai dengan baik |
Penerapan nilai | Kerjasama ,Usama ,Sopan santun |
BBM | Buku rujukan dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
************************************************************************************************************************************************************************
MINGGU KE 10
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA
HARI: ISNIN MASA: 5-6/9-10
TARIKH: 2.3.09 KELAS: 1H DAN 1E GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Tema | Ujian Topikal |
Tajuk | Tatabahasa |
Focus utama Focus sampingan | F.U: F.S: |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para murid dapat; 1. Mengenalpsati bentuk soalan tatabahasa yang dikeluarkan dalam ujian 2. Menjawab soalan dengan baik. |
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran |
|
Sistem bahasa | Aspak tatabahasa |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
Penerapan nilai | Usaha, gigih , insaf dan bertanggungjawab |
BBM | Kertas ujian |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH: 2. 3.09
TINGKATAN: 1M MASA: 8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Jahitan |
SUB TAJUK:
|
|
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama Tunjuk cara dan sol jawab |
Nilai | -sistematik - kemas -tepat dan kerjasama |
BBM | Mesin jahit tangan - buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA
HARI: sELASA MASA: 5-6
TARIKH: 3.3.09 KELAS: 1C GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Tema | Ujian Topikal |
Tajuk | Tatabahasa |
Focus utama Focus sampingan | F.U: F.S: |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para murid dapat; 1. Mengenalpsati bentuk soalan tatabahasa yang dikeluarkan dalam ujian 2. Menjawab soalan dengan baik. 3. |
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran |
|
Sistem bahasa | Aspak tatabahasa |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
Penerapan nilai | Usaha, gigih , insaf dan bertanggungjawab |
BBM | Kertas ujian |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Selasa TARIKH: 3.3.09
TINGKATAN: 1H MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Kata hubung |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan teetentu
F.S:8.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | p. Moral |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: Selasa TARIKH: 3.2.09
TINGKATAN: 1F/G MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Ujian topical |
SUB TAJUK:
| Organisasi bengkel dan keselamatan R.B.T dan Perdagangan dan keusahawanan |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenalpasti tajuk-tajuk yang dipelajari 2. Memahami bentuk soalan yang dikemukakan dan menjawabnya dengan Baik.
|
Aktiviti | Menjawab soalan ujian |
Nilai | -usaha - bertanggungjawab -insaf |
BBM | Ujian topikal |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik bagi pelajar yang pandai dan sederhana Bagi pelajar yang agak lemah. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Rabu TARIKH: 4.3.09
TINGKATAN: 1E MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata hubung |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu
F.S:8.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | p. Moral |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : khamis TARIKH: 5.3.09
TINGKATAN: 1H MASA: 12-13 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Kata hubung |
Fokus Utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu
F.S:8.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | p. Moral |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Khamis TARIKH: 5.3.09
TINGKATAN: 1H MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Salasilah Sultan Johor)m.s 50 |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan
F.S:8.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
# RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: Khamis TARIKH: 5.3.09
TINGKATAN: 1F/G MASA: 7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Jahitan |
SUB TAJUK:
|
|
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Mengenal pasti cara meyelenggara mesin jahit. 2. Mengenal pasti jenis jahitan hiasan seperti insang pari, suji bilang, silang Pangkah dan renda. 3.Mengenalpasti kesilapan menjawab soalan ujian dan membetulkannya. |
Aktiviti | Pebincangan bersama Tunjuk cara dan amali jahitan |
Nilai | -kemas - bersih -kreatif -kerjasama |
BBM |
|
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : Jumaat TARIKH: 5.3.09
TINGKATAN: 1E DAN 1C MASA: 5-6/9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit/Tema | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Salasilah Sultan Johor)m.s 50 |
Fokus utama
Fokus sampingan | F.U:8.0 Memproses maklumat dan mengolah maklumat
F.S:8.4 |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi |
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!