Thursday, July 28, 2011

MINGGU KE 29

MINGGU 29

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : ISNIN . TARIKH: 18.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Penulisan m.s. 134

Topik

Percutian anda di suatu tempat yang menarik.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S: 1.1 Berbual dan berbincang mengenai perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam peta minda yang dikaji.
  3. Menulis karangan yang baik berpandukan peta minda yang diberi.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Kerjasama -kasih sayang -semangat bermasyarakat

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 19.7.2011

TINGKATA: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

Menu sarapan dan minum pagi serta minum petang.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.
  2. Menyediakan menu sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : SELASA TARIKH: 19.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Penulisan m.s. 134

Topik

Percutian anda di suatu tempat yang menarik.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S: 1.1 Berbual dan berbincang mengenai perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam peta minda yang dikaji.
  3. Menulis karangan yang baik berpandukan peta minda yang diberi.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Kerjasama -kasih sayang -semangat bermasyarakat

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 19.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Menilai aktiviti manusia

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Mendengar dan memberi respon secara lisan dan bertulis tentang

Sesuatu.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berkomunikasi dengan sebutan, intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Menyatakan kesan-kesan aktiviti manusia terhadap alam sekitar dan menyatakan cara-cara mengurus bahan buangan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Berbincang dan membuat latihan lisan

-berinteraksi dengan kawan-kawan dalam kumpulan dan membentangkan hasil perbincangan

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -usaha -bertanggungjawab

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 20.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Menilai aktiviti manusia

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Mendengar dan memberi respon secara lisan dan bertulis tentang

sesuatu

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berkomunikasi dengan sebutan, intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Menyatakan kesan-kesan aktiviti manusia terhadap alam sekitar dan menyatakan cara-cara mengurus bahan buangan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Berbincang dan membuat latihan lisan

-berinteraksi dengan kawan-kawan dalam kumpulan dan membentangkan hasil perbincangan

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -usaha -bertanggungjawab

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH: 20.7.2011

TINGKATA: 1D/1ABC MASA: 10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

Menu sarapan dan minum pagi serta minum petang.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.
  2. Menyediakan menu sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 20.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Balada terbunuhnya beringgin tua di sebuah bandaraya.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 1o.o Memahami dan member respon

F.S: 10.6 Mengulas karya sastera.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam sajak yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Mendeklamasikan sajak -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Kerjasama -semangat bermasyarakat -insaf -bertanggungjawab

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 21.7.2011

TINGKATA: 1FG/1D/1K MASA: 4-5/6-7/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH: 19.7.2011

TINGKATA: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

Menu sarapan dan minum pagi serta minum petang.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.
  2. Menyediakan menu sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 22.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Balada terbunuhnya beringgin tua di sebuah bandaraya.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 1o.o Memahami dan member respon

F.S: 10.6 Mengulas karya sastera.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam sajak yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Mendeklamasikan sajak -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Kerjasama -semangat bermasyarakat -insaf -bertanggungjawab

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH: 22.7.2011

TINGKATA: 1A,B,C MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

##################################################################################

Thursday, July 21, 2011

MINGGU 28

MINGGU 28

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 11.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pulau sibu

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 12.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Mengecam diksi

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan golongan kata yang terdiri daripada kata nama, kata kerja, kata adjektif dan kata tugas dalam petikan yang dibaca
  2. Membina ayat menggunakan golongan kata yang disenaraikan.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat latihan lisan

Sistem bahasa

Golongan kata

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -usaha -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 12.7.2011

TINGKATA: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 12.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pulau sibu

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH: 13.7.2011

TINGKATA: D/1ABC MASA: 10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 13.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Mengecam diksi

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan golongan kata yang terdiri daripada kata nama, kata kerja, kata adjektif dan kata tugas dalam petikan yang dibaca
  2. Membina ayat menggunakan golongan kata yang disenaraikan.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat latihan lisan

Sistem bahasa

Golongan kata

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -usaha -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 13.7.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Imbuhan Pinjaman

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk mempererat hubungan mesra

F.S: 1.1 Berbual dan berbincang

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan imbuhan pinjaman awalan, akhiran bahasa Sanskrit, yunani, latin dan inggeris dengan betul.
  2. Membina ayat menggunakan imbuhan pinjaman yang disenaraikan dengan betul..

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat latihan bertulis.

Sistem bahasa

Imbuhan pinjaman

Pendekatan Ilmu

Pendidikan sivik dan kenegaraan.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kerjasama -usaha .

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 14.7..2011

TINGKATAN: 1FG/1D/1K MASA: 4-5/6-7/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pengurusan Sajian

Sub tajuk

Perancangan Menu

-Pengertian Menu - Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

- Tujuan perancangan menu

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenalpasti pengertian menu dan tujuan merancang menu.
  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.

Aktiviti

- Perbincangan bersama -soal jawab -latihan lisan

Nilai

Bertanggungjawab, berjimat cermat , syukur, belas kasihan

BBM

Buku teks, buku rujukan dan gambar makanan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH: 15.7.2011

TINGKATA: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : jUMAAT TARIKH: 15.7.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Imbuhan Pinjaman

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk mempererat hubungan mesra

F.S: 1.1 Berbual dan berbincang

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan imbuhan pinjaman awalan, akhiran bahasa Sanskrit, yunani, latin dan inggeris dengan betul.
  2. Membina ayat menggunakan imbuhan pinjaman yang disenaraikan dengan betul..

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Berbincang dengan pelajar

2.Aktiviti murid: -Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat latihan bertulis.

Sistem bahasa

Imbuhan pinjaman

Pendekatan Ilmu

Pendidikan sivik dan kenegaraan.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kerjasama -usaha .

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH: 15.7..2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pengurusan Sajian

Sub tajuk

Perancangan Menu

-Pengertian Menu - Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

- Tujuan perancangan menu

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenalpasti pengertian menu dan tujuan merancang menu.
  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.

Aktiviti

- Perbincangan bersama -soal jawab -latihan lisan

Nilai

Bertanggungjawab, berjimat cermat , syukur, belas kasihan

BBM

Buku teks, buku rujukan dan gambar makanan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

####################################################################################################################################################################