MINGGU 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 9.1.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah. Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH : 9.1.2012
TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | -Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T -Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 10.1.2012
TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah. Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 10.1.2012
TINGKATAN: 1A,B,C/1G MASA: 8/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | -Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T -Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 11.1.2012
TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa. |
Topik | Kata nama am dan kata nama khas |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 11.1.2012
TINGKATAN: 1K MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Langkah-langkah keselamatan -Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 12. 1.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan) |
Fokus utama Fokus sampingan | F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 12.1.2012
TINGKATAN: 1K ABC MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Langkah-langkah keselamatan -Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 13. 1.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan) |
Fokus utama Fokus sampingan | F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata nama |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH : 13.1.2012
TINGKATAN: 1G MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Langkah-langkah keselamatan -Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyediakan struktur organisasi bengkel. 3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
##################################################################################
RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN MORAL
HARI : ISNIN TARIKH: 13. 1.2012
TINGKATAN: 1D MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Bidang |
Pembelajaran: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri |
Nilai: | 1.1. Kepercayaan Kepada Tuhan |
Tema : | Tuhan Pencipta Alam |
Tajuk: | Afektif ; Keunikan alam ciptaan Tuhan Kognitif ; Mengenali diri sendiri |
Hasil Pembelajaran
Perlakuan | 1. Menerima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri adalah Anugerah Tuhan 2.Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan |
Pendekatan | Pemupukan Nilai bersyukur, insaf dan berterima kasih |
Teknik :
| i. Penerangan II. Aktiviti kumpulan (perbincangan tentang kelebihan dan kekurangan diri, semua pelajar menerima Tuhan dengan hati bersyukur. |
Refleks i |
Pelajar dapat menyatakan kewajipan setiap insane kepada tuhan. |
RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN MORAL
HARI : TARIKH: 13. 1.2012
TINGKATAN: 1D MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Bidang Pembelajaran: |
Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri |
Nilai: | 1.1. Kepercayaan Kepada Tuhan |
Tema : | Tuhan Pencipta Alam |
Tajuk: | Keunikan alam ciptaan Tuhan |
Hasil Pembelajaran ; Afektif:
Perlakuan : | Kognitif ; 1)Mengenali diri sendiri 2).Menerima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri adalah Anugerah Tuhan 3). Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan |
Pendekatan : | Pemupukan Nilai |
Teknik : | i. Penerangan - Fikir dan jawab 4 soalan dari muka surat 3. II. Aktiviti kumpulan (perbincangan tentang kelebihan dan kekurangan diri |
Refleksi : | Pelajar dapat menjawab soalan dengan logik . |
No comments:
Post a Comment