Tuesday, March 20, 2012

MINGGU 7

MINGGU 7

RANCRANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 20.2.2012

Tingkatan: 1L/1M MASA:4-5 /11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Tajuk

Terusik wajah kerana gigi

Fokus utama

Fokus sampingan

6.0 Berurus dengan pihak tertentu untuk mendapat maklumat

6.2 Menggunakan ungkapan, perkataan dan laras bahasa

Hasil pembelajaran

Di akhir pembelajaran dan pengajaran para pelajar dapat:

1.Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat dalam petikan.

2.Menyenaraikan isi-isi penting

3.Membuat rumusan tentang teks dan menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Bacaan kuat dan senyap

Soal jawab

Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Penanda wacana

Kem. Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecergasan pelbagai

P. Ilmu

Sains.

Nilai

Kerjasama, yakin dan insaf

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH 20.2..2012

TINGKATAN: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah

Jenis dan kelengkapan perpaipan

Tangki simbah, bahagian,fungsi dan penyelanggaraannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis dan kelengkapan perpaipan di rumah.

3 Mengenalpasti tangki simbah dan jenis-jenisnya, fungsinya nama bahagiannya dan cara penyelenggaraannya

2. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama, dan soal jawab.

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama insaf,yakin, sistematik, dan hati-hati

BBM

Buku teks dan bahan maujud serta buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SEL;ASA TARIKH 21.2..2012

TINGKATAN: 1K MASA: 4-=5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah

Jenis dan kelengkapan perpaipan

Tangki simbah, bahagian,fungsi dan penyelanggaraannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis dan kelengkapan perpaipan di rumah.

3 Mengenalpasti tangki simbah dan jenis-jenisnya, fungsinya nama bahagiannya dan cara penyelenggaraannya

2. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama, dan soal jawab.

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama insaf,yakin, sistematik, dan hati-hati

BBM

Buku teks dan bahan maujud serta buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : selasa TARIKH: 21.2.2012

TINGKATAN; 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata kerja

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.u ; 8.0 Menyaring maklumat

F.S: 8.2 Menyusun maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti skata kerja dari petikan nyang dikaji
  2. Menyatakan kata kerja dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata kerja dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH 1    0.2..2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah

Jenis dan kelengkapan perpaipan

Tangki simbah, bahagian,fungsi dan penyelanggaraannya.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis dan kelengkapan perpaipan di rumah.

3 Mengenalpasti tangki simbah dan jenis-jenisnya, fungsinya nama bahagiannya dan cara penyelenggaraannya

2. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama, dan soal jawab.

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama insaf,yakin, sistematik, dan hati-hati

BBM

Buku teks dan bahan maujud serta buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:RABU TARIKH 22.2.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah –Pili

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenalpasti jenis-jenis pili, kegunaan, bahan buatan dan nama-nama bahagiannya
  2. Membuat penyelenggaraan pili yang rosak dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama, sistematik,usaha, dan hati-hati

BBM

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 22.2.2012

TINGKATAN; 1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata kerja

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.u ; 8.0 Menyaring maklumat

F.S: 8.2 Menyusun maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti skata kerja dari petikan nyang dikaji
  2. Menyatakan kata kerja dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata kerja dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN.

HARI: RABU TARIKH : 15.2.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Hubungan kekeluargaan

Unit/Tajuk

2: Perpaduan dalam keluarga

Aktiviti

a.Perpaduan dalam keluarga b. Cara merningkatkan perpaduan dalam keluarga

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat

1.Menjelaskan cara-cara meningkatkan perpaduan dalam keluarga

2. Menghuraikan perpaduan dalam keluarga

3. menghargai perpaduan dalam keluarga

Teknik

Perbincangan kumpulan

Pembentangan hasil perbincagan kumpulan

Lakonan spontan

Nilai

Sopan santun , berani, peramah dan jujur

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memahami perkara yang dipelajari..


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: kHAMIS TARIKH: 23.2.2012

Tingkatan: 1L. MASA:4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Meringkaskan karangan

Fokus utama

Fokus sampingan

3.0 Berunding secara santun

3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1. Megenalpasti kehendak soalan dan mencatat isi-isi penting serta manulis draf karangan setelah membaca petikan dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2.Menghasilkan ringkasan karangan dengan betul.

Aktiviti

  1. Pelajar membaca petikan dan mencatat isi-isi penting
  2. Rakan atau guru mengeditkan ringkasan karangan pelajar
  3. Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Yakin, berani, insaf dan kerjasama

BBM

Buku teks


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:kHAMIS TARIKH 23.2.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah –Pili

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenalpasti jenis-jenis pili, kegunaan, bahan buatan dan nama-nama bahagiannya
  2. Membuat penyelenggaraan pili yang rosak dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama, sistematik,usaha, dan hati-hati

BBM

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS TARIKH 24.2.2012

TINGKATAN: 1K MASA;8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah –Pili

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenalpasti jenis-jenis pili, kegunaan, bahan buatan dan nama-nama bahagiannya
  2. Membuat penyelenggaraan pili yang rosak dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama, sistematik,usaha, dan hati-hati

BBM

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 24.2.2012

Tingkatan: 1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Meringkaskan karangan

Fokus utama

Fokus sampingan

3.0 Berunding secara santun

3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1. Megenalpasti kehendak soalan dan mencatat isi-isi penting serta manulis draf karangan setelah membaca petikan dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2.Menghasilkan ringkasan karangan dengan betul.

Aktiviti

  1. Pelajar membaca petikan dan mencatat isi-isi penting
  2. Rakan atau guru mengeditkan ringkasan karangan pelajar
  3. Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Yakin, berani, insaf dan kerjasama

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

#####################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment