Tuesday, March 20, 2012

MINGGU 9

MINGGU 9

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HAR: ISNIN TARIKH: 6.3.2012

Tingkatan: 1L /1m MASA: 4-5 /11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Novel

Tajuk

Istana Menanti

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Memahami dan member respon

10.6 Mengulas karya

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji.

2.Menyatakan tema, persoalan, plot dan latar cerita yang hendak disampaikan beserta dengan huraian untuk menguatkan nilai dan pengajaran yang dikemukakan.

Aktiviti

Perbincangan bersama.

Soal jawab    

Sistem Bahasa

Kata kerja

Kem. Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Sejarah

Nilai

Usaha, kerjasama, sayang menyayangi dan patriotik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :5.3.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Sumber elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti sumber-sumber elektrik.

2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya.

3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik.

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :6.3.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Sumber elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti sumber-sumber elektrik.

2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya.

3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik.

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

HARI ; SELASA TARIKH; 7;3.2012

CATATAN; 1K UJIAN BULANAN KHB ERT


 


 

HARI; SELASA TARIKH; 7.3.2012

CATATAN; 1M = UJIAN BULANAN BAHASA MALAYSIA


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Rabu TARIKH: 7.3.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

HARI; RABU TARIKH; 8.3.2012

CATATAN; IG UJIAN BULANAN KHB-ERT


 


 

HARI ; RABU TARIKH;8.3.2012

CATATAN; TINGKATAN 2A UJIAN P,S.K.


 


 

HARI ; KHAMIS TARIKH; 8.3.2012

CATATAN; 1L =UJIAN BULANAN BAHASA MAALAYSIA


 

HARI ; KHAMIS TARIKH; 8.3.2012

CATATAN; IABC UJIAN KHB ERT


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH :8.3.2012

TINGKATAN: 1K MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Sumber elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti sumber-sumber elektrik.

2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya.

3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik.

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 9.3.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

###################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment