Wednesday, July 31, 2013

MINGGU 27


 

MINGGU 27

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: 1SNIN TARIKH: 8.7.2013

TINGKATA: 1K MASA 10-11. GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Panduan menyedia dan memasak.

Panduan menyaji secara peranggu meja

Panduan menyaji secara berpek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor dalam menyedia dan memasak, menyaji secara peranggu meja dan menyaji secara berpek.
  2. Menyenarai dan menyusun kutleri/ peranggu meja dengan cara yang betul dalam menyaji makanan untuk setiap hidangan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: ISNI N TARIKH: 8.7.2013

HARI TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5 /8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Prosa tradisional (Cepen)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud tema , persoalan dan perwatakan yang hendak di sampaikan melalui prosa tradisional yang di kaji.
  2. Menyatakan gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam prosa tradisional yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui prosa tradisional yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang .

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 9.7.2013

TINGKATA: 1F/1I MASA 4-5/8-9.. GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Panduan menyedia dan memasak.

Panduan menyaji secara peranggu meja

Panduan menyaji secara berpek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor dalam menyedia dan memasak, menyaji secara peranggu meja dan menyaji secara berpek.
  2. Menyenarai dan menyusun kutleri/ peranggu meja dengan cara yang betul dalam menyaji makanan untuk setiap hidangan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA    

HARI : RABU TARIKH: 10.7.2013

TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Kerjaya yang diminati

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S:7.2 Meneliti maksud tersurat dan tersirat.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat dalam perbualan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul dengan memberi pendapat yang bernas .

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama berkenaan tajuk yang dikaji.

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata Tanya

Pendekatan Ilmu

PPendidikan Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -sopan -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 11.7.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Pengiraan Kos bahan , kos upah , kos sampingan dan kos projek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menyenarai bahan-bahan basah dan bahan-bahan kering.
  2. .Mengira kos bahan kering dan bahan basah, kos upah,kos sampingan dan kos projek

Aktiviti

Perbincangan bersama -sumbang saran dan latihan pengiraan kos

Nilai

Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 11/7.2013

Tingkatan: 1l/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ayat majmuk dan kata hubung

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat

2..2 Menghuraikan idea

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti pembentukan ayat majmuk dan kata hubung

2. Membina ayat dengan menggunakan ayat majmuk dankata hubung dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Pembentukan ayat majmuk dan kata hubung

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH: 12/.7.2013

TINGKATAN: 1K/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Pengiraan Kos bahan , kos upah , kos sampingan dan kos projek

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menyenarai bahan-bahan basah dan bahan-bahan kering.
  2. .Mengira kos bahan kering dan bahan basah, kos upah,kos sampingan dan kos projek

Aktiviti

Perbincangan bersama -sumbang saran dan latihan pengiraan kos

Nilai

Prihatin , hati-hati, jimat cermat dan kerjasama

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

########################################################################################################################################################################B..


 

No comments:

Post a Comment