Saturday, July 27, 2013

MINGGU 23

MINGGU 23

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 10.6.2013

Tingkatan: 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Pembetulan peperiksaan

Fokus utama

Fokus sampingan

7:3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan

8.7 Menilai secara keseluruhan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti kesilapan dalam menjawab soalan.

2. Membetulkan kesilapan yang telah dilakukan.

Aktiviti

1. Perbincangan antara guru dan murid.

2.Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi.

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kercergasan pelbagai.

P. Ilmu

P. moral.

Nilai

Usaha, berkerjasama dan yakin.

BBM

Kertas peperiksaan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:ISNIN TARIKH :10.6..2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pembetulan peperiksaan

Sub tajuk

 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1. Mengenal pasti kesilapan dalam menjawab soalan yang dikemukakan

2. Membuat pembetulan peperiksaan.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Membuat pembetulan peperiksaan

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Kertas peperiksaan dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :11.6..2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pembetulan peperiksaan

Sub tajuk

 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1. Mengenal pasti kesilapan dalam menjawab soalan yang dikemukakan

2. Membuat pembetulan peperiksaan.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Membuat pembetulan peperiksaan

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Kertas peperiksaan dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 12. 6.2013

TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Perbualan cara mempertingkat penghayatan sastera tradisional

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber.

F.S: 7.6 Membezakan fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

HARI: KHAMIS TARIKH: 13.6.2013

TINGKATA: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 13.6.2013

Tingkatan: 1K/1M MASA: 8-9/ 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Peribahasa

Fokus utama Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis peribahasa dan fungsinya.
  2. Menyenaraikan peribahasa yang terdapat dalam rencana "Aku dan Adli"

2. Membina ayat dengan menggunakan peribahasa dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca rencana.

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Peribahasa

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

HARI: KHAMIS TARIKH: 14.6.2013

TINGKATA: 1K MASA: 7-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

#####################################################################################

1 comment:

  1. Harrah's Atlantic City - MapYRO
    Find your way 서울특별 출장샵 around the casino, find 안동 출장샵 the 안산 출장마사지 games and payouts at the table. It's a good place to start, the slots are fun and 오산 출장샵 fun 경상남도 출장샵

    ReplyDelete