Wednesday, July 31, 2013

MINGGU 26

MINGGU 26 .

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 1.7.2013

TINGKATA: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 1.7.2013

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis cerita m/s 170

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik kerana pelajar masih belum mahir mengguna unsure gaya bahasa dalam penulisan.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELLASA TARIKH: 2.7.2013

TINGKATA: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 3.7.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

DRAMA (Pengukuhan)

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: KHAMIS TARIKH: 4.7.2013

TINGKATA: 1F MASA: 4-5/ 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Penyediaan dan penyajian makanan

Faktor penting dalam perancangan menu

Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan dan penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 4.7.2013

Tingkatan: 1M/1L MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Mengelas laras bahasa (bahasa Malaysia dan bahasa sukan

Fokus utama Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis laras bahasa Malaysia dan laras bahasa sukan dan fungsinya

2. Membina ayat menggunakan laras bahasa Malausia dan laras bahasa sukan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh laras bahasa Malaysia dan laras bahasa sukan selepas menyenaraikannya.

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Laras bahasa Malaysia dan bahas sukan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: JUMAAT TARIKH: 4.7.2013

TINGKATA: 1K/1I MASA: 8-9 /10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Penyediaan dan penyajian makanan

Faktor penting dalam perancangan menu

Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan dan penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################

.

No comments:

Post a Comment