MINGGU 13.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: ISNIN TARIKH: 1.4.2013
Tingkatan: 1M/1L MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas (SAMBUNGAN) |
Tajuk | Mendung hitam beralih jua |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi 10.5 :Menguraikan maksud |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji. 2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita. |
Aktiviti | Perbincangan bersama. Soal jawab. |
Sistem Bahasa | Kata sendi |
Kem. Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sayang menyayangi |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH : 1.4.2013
TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mereka bentuk artikel mudah dan menyatakan fungsinya. 2.Menyusun langkah-langkah menjahit artikel mudah yang dipilih. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Melakar artikel mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya |
Nilai | Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 2.4.2013
TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mereka bentuk artikel mudah dan menyatakan fungsinya. 2.Menyusun langkah-langkah menjahit artikel mudah yang dipilih. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Melakar artikel mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya |
Nilai | Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 3.4.2013
Tingkatan:1M/1L MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Meringkaskan Karangan |
Tajuk | Membuat inferen berdasarkan petikan yang diberi dilihat |
Fokus utama Fokus sampingan | 1.0 Berinteraksi untuk mempererat dan menjalin hubungan mesra 1.1 Berbual dan berbicara tentang perkara yang berkaitan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Membaca dengan sebutan dan intonasi serta gaya pengucapan yang betul. 2. Menyatakan maksud yang tersurat di dalam cerita. 3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul dan mengariskan isi-isi penting yang terdapat dalam petikan serta meringkaskannya menjadi 80 patah perkataan. |
Aktiviti | 1. Meneliti dan memahami petikan yang diberi 2. Soal jawab. 3. Latihan bertulis |
Sistem Bahasa | Frasa nama |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Sejarah. |
Nilai | Patriotik, rasional, berani dan bekerjasama. |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: khamis TARIKH : 4.4.2013
TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan |
Sub tajuk | Menghasilkan artikel Menjahit jahitan insang pari Menjahit jahitan silang pangkah |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mereka bentuk artikel mudah dan menyatakan fungsinya. 2.Menyusun langkah-langkah menjahit artikel mudah yang dipilih. 3.Menjahit jahitan insang pari dan jahitan silang pangkah dengan betul |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Melakar artikel mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya |
Nilai | Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 4.4.2013
TINGKATAN: 1L/ 1M MASA: 8-9/11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat tunggal ( P.B.S. –B3DB1E1) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama 2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH : 5.4.2013
TINGKATAN: 1K /1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan |
Sub tajuk | Menghasilkan artikel Menjahit jahitan insang pari Menjahit jahitan silang pangkah |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mereka bentuk artikel mudah dan menyatakan fungsinya. 2.Menyusun langkah-langkah menjahit artikel mudah yang dipilih. 3.Menjahit jahitan insang pari dan jahitan silang pangkah dengan betul |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Melakar artikel mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya |
Nilai | Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
#######################################################################################################################################################################D
No comments:
Post a Comment