MINGGU 16.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 22.4.2013
TINGKATAN: 1M /1L MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan |
Topik | Karangan jenis pendapat |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Kata kerja |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik . |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: iSNIN TARIKH : 22.4..2013
TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Pembiakan secara keratan batang dan jenis- jenis tanaman serta nama sintifiknya Menyediakan Medium semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 23.4..2013
TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Pembiakan secara keratan batang dan jenis- jenis tanaman serta nama sintifiknya Menyediakan Medium semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 24.4.2013
Tingkatan: 1M/1L MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Istana Menanti (Pengukuhan) |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa 11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji.. 2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab |
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama |
BBM | Buku teks, buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH :25.4.2013
TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Menyemai keratan kayu lembut dalam medium semaian dan langkah langkahnya -medium penanaman Menyediakan hormon pengakaran medium penanaman Pengubahan keratan ke kotak semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan kayu lembut ke kotak semaian dengan cara yang betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid. Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 25.4.2013
Tingkatan: 1L /1M MASA: 8-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Mengecam ayat tunggal (hlm. 32) |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca. 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Membina ayat tunggal dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal. Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Kata terbitan |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH :26.4.2013
TINGKATAN: 1K/1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Tanaman hiasan |
Sub tajuk | Menyemai keratan kayu lembut dalam medium semaian dan langkah langkahnya -medium penanaman Menyediakan hormon pengakaran medium penanaman Pengubahan keratan ke kotak semaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan kayu lembut ke kotak semaian dengan cara yang betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid. Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
########################################################################################################################################################################D
No comments:
Post a Comment