Tuesday, May 14, 2013

MINGGU 14

MINGGU 14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 8.4 2013.

TIRNGKATAN: 1M /1L MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata dan istilah

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra.

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti jenis- jenis dan contoh-contoh kata dan istilah yang di pelajari.
  2. Menyatakan fungsi kata dan istilah yang dipelajari dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata dan istilah dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama

2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis .


 

Sistem bahasa

Kata dan istilah

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :8.4.2013

TINGKATAN : 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan

Sub tajuk


Jahitan suji bilang dan renda

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menjahit jahitan suji bilang dan renda dengan cara yang betul dan sistematik.

2. Menjahit jahitan suji bilang dan renda dengan cara yang betul .

Aktiviti

-Perbincangan bersama antara guru dan murid

- Menjahit suji bilang dan renda -Memasang tali dan meminyakkan mesin jahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :9.4.2013

TINGKATAN : 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan

Sub tajuk


Jahitan suji bilang dan renda

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menjahit jahitan suji bilang dan renda dengan cara yang betul dan sistematik.

2. Menjahit jahitan suji bilang dan renda dengan cara yang betul .

Aktiviti

-Perbincangan bersama antara guru dan murid

- Menjahit suji bilang dan renda -Memasang tali dan meminyakkan mesin jahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HAR: RABU TARIKH:10.4.2013

TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Menunjukkan simpati

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk mempererat dan menjalin hubungan mesra

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenaraikan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat Tanya

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH :11.4.2013

TINGKATAN : 1F MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan

Sub tajuk


Jahitan renda dan kun.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menjahit jahitan renda dan kun dengan cara yang betul dan sistematik.

2. Menjahit jahitan renda dan kun dengan cara yang betul .

Aktiviti

-Perbincangan bersama antara guru dan murid

-Memasang tali , jarum serta benang mesin dan meminyakkan mesin jahit - menjahit renda dan kun dengan sistematik

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 11.4.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA:48-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Hikayat Marakarma

Fokus Utama

Fokus sampingan

10.0 Memahami dan memberi respon

10.5 Menghuraikan maksud gaya bahasa, unsur bunyi dalam puisi

Hasil Pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita dengan baik

2. Menyatakan tema, persoalan, watak-perwatakan cerita, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan sumbang saran

Sistem bahasa

Frasa kerja

K.B.T

Bertutur

Nilai

Kemahiran berfikir.

Pendekatan Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :12.4.2013

TINGKATAN : 1K /1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan

Sub tajuk


Jahitan renda dan kun.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menjahit jahitan renda dan kun dengan cara yang betul dan sistematik.

2. Menjahit jahitan renda dan kun dengan cara yang betul .

Aktiviti

-Perbincangan bersama antara guru dan murid

-Memasang tali , jarum serta benang mesin dan meminyakkan mesin jahit - menjahit renda dan kun dengan sistematik

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

####################################################################################D

..

1 comment: