MINGGU 12
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : ISNIN TARIKH: 18.3.2013
TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Tatabahasa (Frasa nama dan Frasa kerja) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F:U:7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F:S:7.5 Memahami dan meneliti maksud tersurat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama 2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Frasa nama dan frasa kerja |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian -usaha. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH :18.3.2013
TINGKATAN: 1F DAN 1K MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan / PBS |
Sub tajuk | Mesin Jahit -Jenis-jenis mesin jahit -nama-nma bahagian dan kegunaan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan nama-nama bahagian mesin jahit dan menyatakan fungsi-fungsinya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab -Membuat PBS |
Nilai | Sistematik , kertjasama, jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH: 19.3.2013
Tingkatan:1L MASA: 10 -11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Mendung hitam beralih jua |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi 10.5 :Menguraikan maksud |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji. 2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita. |
Aktiviti | Perbincangan bersama. Soal jawab. |
Sistem Bahasa | Kata sendi |
Kem. Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sayang menyayangi |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
I RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH :19.3.2013
TINGKATAN: 1I MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan / PBS |
Sub tajuk | Mesin Jahit -Jenis-jenis mesin jahit -nama-nma bahagian dan kegunaan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan nama-nama bahagian mesin jahit dan menyatakan fungsi-fungsinya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab -Membuat PBS |
Nilai | Sistematik , kertjasama, jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH :19.3.2013
TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan/PBS |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul. 3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit
|
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : RABU TARIKH: 20.3.2013
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Tatabahasa (Frasa nama dan Frasa kerja) |
Fokus Utama Fokus sampingan | F:U:7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber F:S:7.5 Memahami dan meneliti maksud tersurat |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama 2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Frasa nama dan frasa kerja |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian -usaha. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 20.3.2013
TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Ciri haiwan hutan |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
$Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 21.3.2013
Tingkatan:1L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Mendung hitam beralih jua |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi 10.5 :Menguraikan maksud |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji. 2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita. |
Aktiviti | Perbincangan bersama. Soal jawab. |
Sistem Bahasa | Kata sendi |
Kem. Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | Sejarah |
Nilai | Usaha, kerjasama, sayang menyayangi |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 21.3.2013
TINGKATAN: 1K MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan/PBS |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul. 3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit
|
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 22.3.2013
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Ciri haiwan hutan |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra. F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
$Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis. |
Sistem bahasa | Ayat tunggal |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH :22.3.2013
TINGKATAN: 1I MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Jahitan/PBS |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul. 3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit
|
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
##########################################################################################################################################################################
No comments:
Post a Comment