Saturday, April 27, 2013

MINGGU 12


 


 

MINGGU 12


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : ISNIN TARIKH: 18.3.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Tatabahasa (Frasa nama dan Frasa kerja)

Fokus Utama

Fokus sampingan

F:U:7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber

F:S:7.5 Memahami dan meneliti maksud tersurat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti jenis -jenis dan contoh aspek tatabahasa

    yang dipelajari dan contoh-contoh nya

  2. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Frasa nama dan frasa kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian -usaha.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :18.3.2013

TINGKATAN: 1F DAN 1K MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan / PBS

Sub tajuk

Mesin Jahit -Jenis-jenis mesin jahit

-nama-nma bahagian dan kegunaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti jenis-jenis mesin jahit dan menyatakannya.

2. Menyatakan nama-nama bahagian mesin jahit dan menyatakan fungsi-fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab -Membuat PBS

Nilai

Sistematik , kertjasama, jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 19.3.2013

Tingkatan:1L MASA: 10 -11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Mendung hitam beralih jua

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi

10.5 :Menguraikan maksud

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji.

2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita.

Aktiviti

Perbincangan bersama.

Soal jawab.

Sistem Bahasa

Kata sendi

Kem. Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Sejarah

Nilai

Usaha, kerjasama, sayang menyayangi

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik.


 

I RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :19.3.2013

TINGKATAN: 1I MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan / PBS

Sub tajuk

Mesin Jahit -Jenis-jenis mesin jahit

-nama-nma bahagian dan kegunaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti jenis-jenis mesin jahit dan menyatakannya.

2. Menyatakan nama-nama bahagian mesin jahit dan menyatakan fungsi-fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab -Membuat PBS

Nilai

Sistematik , kertjasama, jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :19.3.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan/PBS

Sub tajuk


Memasang jarum dan benang atas serta benang bawah mesin jahit

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memasang jarum dengan cara yang sistematik.

2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul.

3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM

Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit


 

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : RABU TARIKH: 20.3.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Tatabahasa (Frasa nama dan Frasa kerja)

Fokus Utama

Fokus sampingan

F:U:7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber

F:S:7.5 Memahami dan meneliti maksud tersurat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti jenis -jenis dan contoh aspek tatabahasa

    yang dipelajari dan contoh-contoh nya

  2. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Frasa nama dan frasa kerja

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian -usaha.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 20.3.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Ciri haiwan hutan

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra.

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon


 


 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

$Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 21.3.2013

Tingkatan:1L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Mendung hitam beralih jua

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 :Memahami dan memberi respon peribadi

10.5 :Menguraikan maksud

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1.Mengenal pasti rentetan cerita yang dikaji.

2.Menyatakan tema, persoalan,watak perwatakan, plot,latar, gaya bahasa, dan pengajaran dalam cerita.

Aktiviti

Perbincangan bersama.

Soal jawab.

Sistem Bahasa

Kata sendi

Kem. Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Sejarah

Nilai

Usaha, kerjasama, sayang menyayangi

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 21.3.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan/PBS

Sub tajuk


Memasang jarum dan benang atas serta benang bawah mesin jahit

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memasang jarum dengan cara yang sistematik.

2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul.

3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM

Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit


 

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 22.3.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Ciri haiwan hutan

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra.

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon


 


 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

$Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :22.3.2013

TINGKATAN: 1I MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan/PBS

Sub tajuk


Memasang jarum dan benang atas serta benang bawah mesin jahit

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memasang jarum dengan cara yang sistematik.

2.Menyusun cara-cara memasang benang atas dan benang bawah dengan betul.

3. Memasang benang bawah dan benang bawah mesin jahit dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Memasang benang mesin jahit -Membuat latihan PBS

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM

Buku teks dan le Lembaran kerja -Amali memasang benang mesin jahit


 

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################


 

No comments:

Post a Comment