MINGGU 8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI: ISNIN TARIKH: 18.2.2013
Tingkatan: 1l MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Perumpamaan |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca. 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenal pasti peribahasa perumpamaan , maksud dan fungsinya. 2. Membina ayat dengan menggunakan perumpamaan dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Perumpamaan |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik. |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH : 18.2.2013
TINGKATAN: 1F/1K MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Kerja Paip /PBS |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan nama-nama bahagian perangkap dan menyatakan alat-alat untuk menyelenggarakannya 3. Menyusun cara-cara menyelenggarakan perangkap dengan betul dan sistematik. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 19.2.20123
TINGKATAN: 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | PBS. Mengisi tempat kosong dan menjawab latihan pemahaman |
Fokus utama Fokus dsampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai. |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH :19.2.2013
TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya. 3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik. |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 19.2.2013
TINGKATAN: 1I MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Kerja Paip /PBS |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan nama-nama bahagian perangkap dan menyatakan alat-alat untuk menyelenggarakannya 3. Menyusun cara-cara menyelenggarakan perangkap dengan betul dan sistematik. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan le Lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 20.2.2013
TINGKATAN: 1L/M MASA: 6-7 /8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan |
Topik | Karangan jenis pendapat |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Kata kerja |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH :21.2.2013
TINGKATAN: 1K MASA:9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya. 3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik. |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 21.2.2013
Tingkatan: 1M MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Perumpamaan |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca. 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenal pasti peribahasa perumpamaan , maksud dan fungsinya. 2. Membina ayat dengan menggunakan perumpamaan dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Perumpamaan |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik. |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 22.2.20123
TINGKATAN: 1M MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | PBS. Mengisi tempat kosong dan menjawab latihan pemahaman |
Fokus utama Fokus dsampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai. |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH :22.2.2013
TINGKATAN: 11I MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk |
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya. 3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik. |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
#######################################################################################################################################################################
No comments:
Post a Comment