MINGGU 27.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH:2.7.2012
TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Menunjuk Simpati/ Menyelami masalah orang lain |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber F.S:7.2 Meneliti maksud tersurat dan tersirat. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata Tanya |
Pendekatan Ilmu | Geografi |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T
HARI: ISNIN TARIKH: 2.7.2012
TINGKATA: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan Faktor penting dalam perancangan menu Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | -usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH: 3.7.2012
HARI TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Prosa tradisional (Cepen) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis. F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | -Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang . |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T
HARI: SELASA TARIKH: 3.7.2012
TINGKATA: 1K/1ABC MASA:6-7/ 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan Faktor penting dalam perancangan menu Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | -usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 4.7.2012
HARI TINGKATAN: 1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Prosa tradisional (Cepen) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis. F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | -Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang . |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
HARI: RABU TARIKH : 4.7.2012
TINGKATAN: 2A MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tema | Malaysia Negara berdaulat |
Unit/Tajuk | -Sistem Demokrasi Berparlimen di Malaysia |
Hasil Pembelajaran | Pada akhir unit ini para pelajar dapat;
|
Teknik / Aktiviti | Perbincangan bersama dan kuiz |
Nilai | Bertanggungjawab, kerjasama, perpaduan, bangga akan Negara Malaysia dan insaf |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pelajar dapat memberikan pendapat yang baik dan meny atakan dengan baik akan pentingnya perpaduan diamalkan di Negara ini. |
.
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH: 4.7.2012
TINGKATA: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Panduan menyedia dan memasak. Panduan menyaji secara peranggu meja Panduan menyaji secara berpek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 5.7.2012
HARI TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | Prosa tradisional (Cepen) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis. F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | -Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang . |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: kHAMIS TARIKH: 5.7.2012
TINGKATA: 1K/1ABC MASA: 8/9 10. GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Panduan menyedia dan memasak. Panduan menyaji secara peranggu meja Panduan menyaji secara berpek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
CATATAN: HARI JUMAAT CUTI
##########################################################################################################################################################################.
No comments:
Post a Comment