Friday, July 6, 2012

MINGGU 25

MINGGU 25

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI :Isnin TARIKH: 18. 7.2012

TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Perbualan m/s 154

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber.

F.S: 7.6 Membezakan fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

HARI: ISNIN TARIKH: 18.7.2012

TINGKATA: 1G MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 19.7.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Cerpen trauma Embah

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui cerpen yang di kaji.
  2. Menyatakan rentetan cerita, tema, pengajaran, watak perwatakan, gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam cerpen yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui cerpen yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan sivik dan kenegaraan

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran -kasdih sayang dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 19.7.2012

TINGKATA: 1K/1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip asas diet seimbang

Tabiat makan yang sihat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip asas diet seimbang dan menyenaraikan makanan untuk kesihatan dalam pyramid makanan.
  2. Menyenaraikan tabiat makan yang sihat untuk kesihatan badan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 20.7.2012

TINGKATAN: 1L MASA: 9- 10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Cerpen trauma Embah

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui cerpen yang di kaji.
  2. Menyatakan rentetan cerita, tema, pengajaran, watak perwatakan, gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam cerpen yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui cerpen yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan sivik dan kenegaraan

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran -kasdih sayang dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:RABU TARIKH: 20.7.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pengurusan Sajian

Sub tajuk

Perancangan Menu

-Pengertian Menu - Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

- Tujuan perancangan menu

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenalpasti pengertian menu dan tujuan merancang menu.
  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.

Aktiviti

- Perbincangan bersama -soal jawab -latihan lisan

Nilai

Bertanggungjawab, berjimat cermat , syukur, belas kasihan

BBM

Buku teks, buku rujukan dan gambar makanan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 20.7.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Warisan kesenian pelbagai kaum

Unit/Tajuk

-Seni muzik tradisional Malaysia/ alat muzik tradisional malaysia

Aktiviti

a. Perbincangan bersama – soal jawab

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat

  1. Menerangkan jenis-jenis seni muzik pelbagai kaum.

2. Menerang kesenian pelbagai kaum

3. Berbangga dengan kejayaan warisan budaya Malaysia dan menerima

Warisan kesenian pelbagai kaum

Teknik

Sumbang saran

Nilai

Prihatin , kasih, kerjasama dan insaf

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat yang baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 21.7.2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Pemahaman ( m/s 160)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat dalam petikan yang dikaji.

3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai cerita dalam petikan yang dibaca
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan mencatat perkara-perkara penting yang hendak di sampaikan dalam petikan
  4. Pelajar membuat latihan bertulis

Sistem Bahasa

Kata tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 21.7.2012

TINGKATAN: 1K/1ABC MASA: 8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pengurusan Sajian

Sub tajuk

Perancangan Menu

-Pengertian Menu - Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

- Tujuan perancangan menu

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenalpasti pengertian menu dan tujuan merancang menu.
  2. Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.

Aktiviti

- Perbincangan bersama -soal jawab -latihan lisan

Nilai

Bertanggungjawab, berjimat cermat , syukur, belas kasihan

BBM

Buku teks, buku rujukan dan gambar makanan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 22.7.2012

Tingkatan: 1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Pemahaman ( m/s 160)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat dalam petikan yang dikaji.

3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai cerita dalam petikan yang dibaca
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan mencatat perkara-perkara penting yang hendak di sampaikan dalam petikan
  4. Pelajar membuat latihan bertulis

Sistem Bahasa

Kata tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

##########################################################################################################################################################################

1 comment: