Saturday, July 21, 2012

Minggu 26

MINGGU 26..

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 25.6.2012

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 4-5/11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 25.6.6.2012

TINGKATA: 1G MASA: .8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

Menu sarapan dan minum pagi serta minum petang.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.
  2. Menyediakan menu sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 26.6.2012

Tingkatan: 1M MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Istana Menanti (Pengukuhan)

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 26.6.6.2012

TINGKATA: 1K/1ABC MASA: .6-7/8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Faktor yang mempengaruhi perancangan menu

Menu sarapan dan minum pagi serta minum petang.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang mempengaruhi perancangan menu.
  2. Menyediakan menu sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Kerjasama, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 27.6.2012

Tingkatan: 1L MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Istana Menanti (Pengukuhan)

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH: 27.6.2012

TINGKATA: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 27.6.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Warisan kesenian pelbagai kaum

Unit/Tajuk

-Seni bina Malaysia –Lukisan warisan kesenian dan kraf tangan Malaysia

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat;

  1. Menerangkan jenis-jenis warisan seni bina di Negara ini.
  2. Mengenal pasti jenis-jenis lukisan pelbagai kaum dan berbangga dengan kekayaan warisan budaya Malaysia.
  3. Menerangkan jenis-jenis warisan kraf tangan tradisional Malaysia.

Teknik / Aktiviti

Sumbang saran, kuiz

Nilai

Prihatin , kasih, kerjasama, perpaduan, bangga akan Negara Malaysia dan insaf

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat yang baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 28.6.2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Mengecam ayat tunggal (hlm. 32)

Fokus utama Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis ayat tunggal dan fungsinya.
  2. Menyenaraikan ayat tunggal yang nterdapat dalam rencana

2. Membina ayat tunggal dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal.

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Kata terbitan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 28.6.2012

TINGKATA: 1K/1ABC MASA: 8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Prinsip Memasak -Sebab-sebab memasak

  • Haba kering
  • Haba lembab

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Menyatakan prinsip-prinsip memasak makanan dan menyenaraikan makanan-makanan yang dimasak menggunakan haba kering dan lembab.
  2. Menyatakan sebab-sebab memasak makanan.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 29.6.2012

Tingkatan: 1M MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa.

Tajuk

Mengecam ayat tunggal (hlm. 32).

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti jenis-jenis ayat tunggal dan fungsinya.

2. Menyenaraikan ayat tunggal yang nterdapat dalam rencana

3. Membina ayat tunggal dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal.

Latihan bertulis

Latihan lisan.

Sistem Bahasa

Kata terbitan.

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################

No comments:

Post a Comment