MINGGU 37
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 10.10.2012
TINGKATAN: 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Mengelaskan laras bahasa |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Pelajar membaca teks 2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sukan |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH : 10.10.2011
TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 11.10.2012
TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan Bahagian A(i) dan A(ii) |
Topik | ULANGKAJI |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Ayat majmuk |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 11.10.2012
TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 11.10.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Mengelaskan laras bahasa |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1. Pelajar membaca teks 2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sukan |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
M RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 12.10.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan Bahagian A(i) dan A(ii) |
Topik | ULANGKAJI |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Ayat majmuk |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
HARI: RABU TARIKH : 12.10.2012
TINGKATAN: 2A MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tema | 8. Peranan Dan Tanggungjawab Warganegara Dalam Kerajaan Demokrasi |
Unit/Tajuk | -Memberi pendapat melalui saluran yang betul –Menjaga nama baik negara |
Hasil Pembelajaran | Pada akhir unit ini para pelajar dapat; 1.Menyatakan kepentingan memberi pendapat melalui saluran yang betul. 2. Mengamalkan cara memberi pendapat melalui pendapat yang betul 3. Menghargai amalan member pendapat melalui saluran yang betul. 4. Menjelaskan kebaikan menjaga keamanan Negara dan menghargainya. |
Teknik / Aktiviti | -Perbincangan bersama -soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | Rajin, bertanggungjawab, bekerjasama dan insaf. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Pelajar dapat memberikan pendapat dengan baik. |
K RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 12.10.2012
TINGKATAN: 1K MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 13.10.2012
Tingkatan: 1M. MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Karya sastera moden |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa. 11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji.. 2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji dan membuat peta minda dari kejadian yang berlaku setelah merumusnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab |
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Bertutur. |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama |
BBM | Buku teks, buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:KHAMIS TARIKH 13.10.2012
TINGKATAN: 1K/ABC/G MASA: 8/9-10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Penghasilan projek jahitan -Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing Menyusun atur pola dan menggunting fabrik
|
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: JUMAAT TARIKH: 14.10.2012
Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Karya sastera moden |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa. 11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji.. 2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji dan membuat peta minda dari kejadian yang berlaku setelah merumusnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab |
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Bertutur. |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama. |
BBM | Buku teks, buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
No comments:
Post a Comment