Saturday, November 10, 2012

Mingg 37


 

MINGGU 37

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 10.10.2012

TINGKATAN: 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Mengelaskan laras bahasa

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam teks yang dikaji.
  3. Mengenal pasti laras bahasa mengikut bidang ( sukan, sains, perubatan dan pertanian)
  4. Membuat ayat menggunakan perkataan yang diberi dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Pelajar membaca teks

2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Sukan

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati

BBM

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 10.10.2011

TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 11.10.2012

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian A(i) dan A(ii)

Topik

ULANGKAJI

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan.
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam soalan dan menyusunnya mengikut keutamaan.
  3. Membuat karangan dan menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Ayat majmuk

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 11.10.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 11.10.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

 

Topik

Mengelaskan laras bahasa

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam teks yang dikaji.
  3. Mengenal pasti laras bahasa mengikut bidang ( sukan, sains, perubatan dan pertanian)
  4. Membuat ayat menggunakan perkataan yang diberi dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Pelajar membaca teks

2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Sukan

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

M RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 12.10.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian A(i) dan A(ii)

Topik

ULANGKAJI

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan.
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam soalan dan menyusunnya mengikut keutamaan.
  3. Membuat karangan dan menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Ayat majmuk

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 12.10.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

8. Peranan Dan Tanggungjawab Warganegara Dalam Kerajaan Demokrasi

Unit/Tajuk

-Memberi pendapat melalui saluran yang betul –Menjaga nama baik negara

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat;

1.Menyatakan kepentingan memberi pendapat melalui saluran yang betul.

2. Mengamalkan cara memberi pendapat melalui pendapat yang betul

3. Menghargai amalan member pendapat melalui saluran yang betul.

4. Menjelaskan kebaikan menjaga keamanan Negara dan menghargainya.

Teknik / Aktiviti

-Perbincangan bersama -soal jawab -latihan bertulis

Nilai

Rajin, bertanggungjawab, bekerjasama dan insaf.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat dengan baik.


 


 

K RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 12.10.2012

TINGKATAN: 1K MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT    

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 13.10.2012

Tingkatan: 1M. MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Karya sastera moden

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji dan membuat peta minda dari kejadian yang berlaku setelah merumusnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS TARIKH 13.10.2012

TINGKATAN: 1K/ABC/G MASA: 8/9-10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Penghasilan projek jahitan

-Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing

Menyusun atur pola dan menggunting fabrik


 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti tanda polas den membuat tanda pola skirt berkasing
  2. Memanjang dan memendekkan skirt berkasing mengikut cita rasa sendiri dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 14.10.2012

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Karya sastera moden

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan sInopsis cerita, tema persoalan, plot,gaya bahasa, latar cerita yang terdapat di dalam cerita yang dikaji dan membuat peta minda dari kejadian yang berlaku setelah merumusnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama.

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

No comments:

Post a Comment