Sunday, September 8, 2013

MINGGU 36

MINGGU 36

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 2.9.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

R ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN TARIKH: 2.9.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Ayat majmuk gabungan

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat yang bernas

2.5 Mencetus idea yang bernas

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Membaca dengan sebutan, intonasi, dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat.
  3. Membuat ayat majmuk gabungan dengan sistematik.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Ayat majmuk gabungan.

Kemahiran Bahasa

Bertutur.

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 3.9.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH:4.9.2013

TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Memeriksa maklumat

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat

F.S:8.4 Mengolah maklumat.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat dalam perbualan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul dengan memberi pendapat yang bernas .

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama berkenaan tajuk yang dikaji.

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Ayat pasif.

Pendekatan Ilmu

PPendidikan Moral.

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -sopan -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH 5.9.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Penghasilan projek jahitan

-Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing

-Menyusun atur pola dan menggunting fabrik


 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti tanda polas den membuat tanda pola skirt berkasing
  2. Memanjang dan memendekkan skirt berkasing mengikut cita rasa sendiri dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, Teliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 5.9.2013

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 8.0 Membersih maklumat yang telah dipilih

F.S: 8.6 Menyemak semula maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH 6.9.2013

TINGKATAN: 4-5/8-9 MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Penghasilan projek jahitan

-Tanda pola - Memanjang dan memendekkan skirt berkasing

-Menyusun atur pola dan menggunting fabrik


 

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

  1. Mengenal pasti tanda polas den membuat tanda pola skirt berkasing
  2. Memanjang dan memendekkan skirt berkasing mengikut cita rasa sendiri dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, Teliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333

1 comment:

  1. Terima Kasih kerana telah menyediakan bolg rph untuk minggu Pertama hingga minggu ke 34 untuk semakan saya.
    Blog tuan sepatutnya lengkap sehingga minggu ke 38.
    Sila bertindak segera.
    Mengajar tanpa perancangan mengajar diumpamakan seperti berjalan tanpa arah tujuan.
    “People who love going to work are more productive and more creative” –Simon Sinek

    ReplyDelete