MINGGU 34.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI: ISNIN TARIKH: 19.8.2013
Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Penulisan Bahagian B |
Tajuk | Menulis karangan m.s 184 |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber 7.4 Meneliti dan memahami maksud tersurat dan tersirat |
Hasil pembelajaran |
|
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Ayat tunggal |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | Pendidikan Moral |
Nilai | Berkerjasama, Berdikari , usaha, dan Sosiobudaya |
BBM | Buku teks. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH : 19.8.2013
TINGKATAN: 1 F MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Prinsip pemilihan pakaian Faktor-faktor pemilihan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun. |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH : 20.8.2013
TINGKATAN: 1 F/11 MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Prinsip pemilihan pakaian Faktor-faktor pemilihan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun. |
BBM | Buku teks dan bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 20.8.2013
Tingkatan: 1L/1M MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa.. |
Tajuk | Ayat majmuk dan kata hubung |
Fokus utama Fokus sampingan | 2.0 Memberi pendapat 2..2 Menghuraikan idea |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenal pasti pembentukan ayat majmuk dan kata hubung 2. Membina ayat dengan menggunakan ayat majmuk dankata hubung dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Pembentukan ayat majmuk dan kata hubung |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 22.8.2013
TINGKATAN: 1F MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 22.8.2013
TINGKATAN; 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat Pasif |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat aktif |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Ilmu | P. moral |
Nilai | Usaha, kerjasama, kreatif dan sistematik |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai denganbaik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH : 23.8.2013
TINGKATAN: 1K/11 MASA:8/9-10/11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
#########################################################################################################################################################################
No comments:
Post a Comment