Sunday, September 8, 2013

MINGGU 30

MINGGU 30

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 29.7.2013

TINGKATAN; 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT


 

Unit

TATABAHASA

Topik

Menyenarai istilah

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian istilah dan contoh-contohnya mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu.
  2. Menyatakan fungsi istilah d.alam bidang tertentu.
  3. Memadankan istilah dengan tajuk-tajuk yang diberikan

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Istilah

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. S.K

Nilai

Toleransi, kerjasama, kreatif dan sistematik

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:Isnin TARIKH : 29.7.2013.

TINGKATAN: 1K MASA: 1O-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Fabrik.

-fabrik asli

-fabrik buatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti fabric asli dan dan fabric buatan serta sumber-sumbernya dan cirri-cirinya

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan menjawab soalan bertulis.

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 30.7.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Fabrik.

-fabrik asli

-fabrik buatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti fabric asli dan dan fabric buatan serta sumber-sumbernya dan cirri-cirinya

2. Menjawab soalan-soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan menjawab soalan bertulis.

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA*

HARI : Rabu TARIKH: 30.7.2013

Tingkatan: 1L/1M . MASA: 4-5 /8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Tajuk

Cara mempertingkatkan penghayatan sastera tradisional.

Fokus utama

Fokus sampingan

6.0 Berurus dengan pihak tertentu

6.1 Menggunakan sebutan dan intonasi

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1 . Bertutur dengan sebutan dan intonasi dengan betul

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat

3. Menjawab 3 daripada 4 soalan dengan baik berdasarkan soalan yang dikemukakan

Aktiviti

Pelajar membaca senyap dan kuat

Soal jawab dan latihan bertulis

Sistem Bahasa

Ayat aktif

Kem. bahasa

Membaca dan bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Kerjasama, bertanggungjawab, insaf dan syukur.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik*


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 1.8,2013

TINGKATAN: 1F MASA : 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: KHAMIS TARIKH: 1 .8.2013.

Tingkatan: 1L 1M MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa.

Tajuk

Ayat tunggal ( Bintang menghiasi langit)

Fokus utama

Fokus sampingan

2.0 Memberi pendapat yang bernas

2.5 Memberikan penjelasan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Membaca dengan sebutan, intonasi, dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat.
  3. Menyenaraikan ayat-ayat tunggal yang terdapat di dalam petikan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Ayat tunggal

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 2.8,2013

TINGKATAN: 1K/1I MASA : 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Prinsip pemilihan pakaian

Faktor-faktor pemilihan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti prinsip-prinsip dalam pemilihan pakaian
  2. Menyatakan faktor-faktor penting dalam pemilihan pakaian dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik , kreatif , kerjasama dan berhati-hati serta sopan santun.

BBM    

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

##########################################################################################################################################################################


 

.

No comments:

Post a Comment