Thursday, February 28, 2013

MINGGU 5

MINGGU 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T. HARI: ISNIN TARIKH : 28.1.2013

TINGKATAN: 1 1 MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi ( diteruskan untuk pemahaman pelajar)

Sub tajuk

Lukisan projek - 2 dan 3 Dimensi

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti jenis lakaran unjuran oblik dan ortografik

2. Melakarkan bentuk dalam lakaran 2 dan 3 dimensi dengan betul setelah memilih lakaran yang paling sesuai.

Aktiviti

  • Perbincangan bersama - latihan bertulis

Nilai

-tepat -bersih -sistematik dan usaha

BBM    

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 28.1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

2

Tajuk

Memberi pandangan

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

7.2 Memahami dan menyatakan maksud perkataan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Bertutur dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Memberi pandangan sebab-sebab berhati-hati berbelanja
  3. Memberi kebaikkan berbelanja secara berhemat.

Aktiviti

  1. Perbincangan bersama
  2. Pelajar mengenal pasti pendapat dalam petikan teks dan menyenaraikannya.

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kem. bahasa

Membaca

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

P. Moral.

Nilai

Kerjasama, insaf, rajin dan bertanggungjawab

BBM

Objektif dapat dicapai dengan baik.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIkh: 29.1.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan.

Topik

Menulis karangan dengan menyusun perenggan dengan betul

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 8.0 Memproses maklumat

F.S: 8.4 Mengolah maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat
  2. Menyenaraikan maklumat penting dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan tajuk yang diberi.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :29.1.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

R.B.T

Sub tajuk

Perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek

Pendokumentasian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti perkara-perkara yang perlu diambil kira dalam kerja perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek.

2.Menyatakan perkara-perkara yang diperlukan untuk pendokumentasian projek

Aktiviti

Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai

-tepat -bersih -bertanggung jawab -sistematik dan usaha

BBM    

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 30.1.2013

TINGKATAN: 1M/1L MASA: 4-5/ 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Mengelaskan laras bahasa

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat

F.S: 2.1 Mengemukakan idea baru

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti laras bahasa sukan dan laras bahasa Malaysia
  2. Menyenraikan contoh- contoh laras bahasa sukan dan laras bahasa Malaysia serta membuat ayat menggunakan laras bahasa sukan dan laras bahasa Malaysia

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan laras bahasa yang betul

Sistem bahasa

Laras bahasa Malaysia dan laras bahasa sukan

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran, sistematik dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH :30.1.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

R.B.T

Sub tajuk

Perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek

Pendokumentasian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti perkara-perkara yang perlu diambil kira dalam kerja perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek.

2.Menyatakan perkara-perkara yang diperlukan untuk pendokumentasian projek

Aktiviti

Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai

-tepat -bersih -bertanggung jawab -sistematik dan usaha

BBM    

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 


 


 

.RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIkh: 31.1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan.

Topik

Menulis karangan dengan menyusun perenggan dengan betul

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 8.0 Memproses maklumat

F.S: 8.4 Mengolah maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat
  2. Menyenaraikan maklumat penting dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan tajuk yang diberi.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH :31.1.2013

TINGKATAN: 1I DAN 1F MASA: 4-5/ 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip.

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah

Jenis paip,penyambungan paip dan bahan pemasangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti system bekalan air di rumah, jenis paip dan ciri-ciri serta fungsinya.

2. menyatakan jenis dan fungsi bahan penyambungan dan bahan pemasangan paip dalam sistem bekalan air di rumah

Aktiviti

Perbincangan bersama, latihan bertulis dan soal jawab.

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama, sistematik, dan hati-hati

BBM

Buku teks dan bahan maujud serta lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 1.2.2013

Tingkatan: 1M MASA: 5-6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Penjodoh bilangan/ Kata ganti nama tunjuk

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti jenis-jenis kata ganti nama tunjuk dan penjodoh bilangan, maksud dan fungsinya.

2. Membina ayat dengan menggunakan kata ganti nama tunjuk dan penjodoh bilangan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Kata ganti nama tunjuk dan penjodoh bilangan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :1.2.2013

TINGKATAN: 1K. MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Bahagian Teras-kerja paip.

Sub tajuk

Sistem perpaipan di rumah

Jenis paip,penyambungan paip dan bahan pemasangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti system bekalan air di rumah, jenis paip dan ciri-ciri serta fungsinya.

2. menyatakan jenis dan fungsi bahan penyambungan dan bahan pemasangan paip dalam sistem bekalan air di rumah.

Aktiviti

Perbincangan bersama, latihan bertulis dan soal jawab.

Nilai

Bertanggungjawab,Kerjasama, sistematik, dan hati-hati

BBM

Buku teks dan bahan maujud serta lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################


 



 

No comments:

Post a Comment