Thursday, February 28, 2013

MINGGU 2

MINGGU 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 7.1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah.

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 7.1.2013

TINGKATAN: 1I MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

-Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T

-Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenalpasti tajuk-tajuk dalam pembelajaran k.h.b-e.r.t

2. Menyediakan struktur organisasi bengkel.

3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan di dalam bengkel.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Guru dan murid-murid berSoal jawab

Nilai

Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab

BBM    

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 8.1.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman ( Hari pertama di sekolah menengah)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 5 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

Bacaan senyap dan kuat -Berbincang membuat perbandingan antara sekolah menengah dan sekolah rendah.

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 8.7.1.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

-Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T

-Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenalpasti tajuk-tajuk dalam pembelajaran k.h.b-e.r.t

2. Menyediakan struktur organisasi bengkel.

3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan di dalam bengkel.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Guru dan murid-murid berSoal jawab

Nilai

Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab

BBM    

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 9.1.2013

TINGKATAN: 1L DAN 1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa.

Topik

Kata nama am dan kata nama khas

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.2 Mendengar dan memberi respon

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis jenis dan contoh-contoh kata nama Am dan Khas
  2. Menyatakan fungsi kata kata nama am dan khas
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan kata nama am dan kata nama khas dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama dengan murid

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 9.7.1.2013

TINGKATAN: 1k MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

-Memperkenalkan matapelajaran K.H.B Pilihan E.R.T

-Organisasi bengkel dan langkah -langkah keselamatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenalpasti tajuk-tajuk dalam pembelajaran k.h.b-e.r.t

2. Menyediakan struktur organisasi bengkel.

3 menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan di dalam bengkel.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Guru dan murid-murid berSoal jawab

Nilai

Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab

BBM    

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 1O. 1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan)

Fokus utama

Fokus sampingan

F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra

F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama antara guru dan murid

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 10.1.2013

TINGKATAN: 11/1F MASA: 4-5 /11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Langkah-langkah keselamatan

-Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenalpasti tajuk-tajuk dalam pembelajaran k.h.b-e.r.t

2. Menyediakan struktur organisasi bengkel.

  1. menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.

4.Mengenal pasti amalan 4m dan etika budaya kerja di bengkel.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab

BBM    

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 11. 1.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 5-6 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (menyatakan gambaran keseluruhan bahan)

Fokus utama

Fokus sampingan

F:U 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempererat hubungan mesra

F:S 1.1 Berbual dan berbincang tentang perkara yang berkaitan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama antara guru dan murid

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 11.1.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Langkah-langkah keselamatan

-Amalan 4M -Etika dan Budaya kerja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenalpasti tajuk-tajuk dalam pembelajaran k.h.b-e.r.t

2. Menyediakan struktur organisasi bengkel.

  1. menyenaraikan peraturan dan langkah-langkah keselamatan.

4.Mengenal pasti amalan 4m dan etika budaya kerja di bengkel.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Kerjasama, sistematik dan bertanggungjawab

BBM    

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

##########################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment