Thursday, February 28, 2013

MINGGU 3

MINGGU 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 14.1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Pantun 2 Kerat

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon

F.s: 10.1 Menceritakan semula

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 14.1.2013

TINGKATAN: 11 MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Reka bentuk dan penghasilan projek.

-faktor reka bentuk dan teknologi

-jenis bahan dan pengikat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Membezakan definisi reka bentuk dan teknologi
  2. Mengenal pasti faktor utama reka bentuk dan factor-faktor yang mempengaruhinya.
  3. Mengenalpasti jenis bahan, pengikat dan saiz pengikat serta kegunaannya

Aktiviti

-Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-cermat -sistematik -kerjasama dan bertoleransi

BBM    

-Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 15.1.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Pantun 2 Kerat

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon

F.s: 10.1 Menceritakan semula

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 15.1.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Reka bentuk dan penghasilan projek.

-faktor reka bentuk dan teknologi

-jenis bahan dan pengikat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Membezakan definisi reka bentuk dan teknologi
  2. Mengenal pasti faktor utama reka bentuk dan factor-faktor yang mempengaruhinya.
  3. Mengenalpasti jenis bahan, pengikat dan saiz pengikat serta kegunaannya

Aktiviti

-Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-cermat -sistematik -kerjasama dan bertoleransi

BBM    

-Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 16.1.2013

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

( Dialog)

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada sumber yang didengar

F.S: 7.1 MeNgenalpasti dan menyatakan gambaran keseluruhan

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti format karangan dialog
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam dialog dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan jenis dialog dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Membaca pernyataan yang diberi

Menamakan watak dalam dialog yang ditulis dan menulis

dialog

Sistem bahasa

Kata nama.

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukurn dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 16.1.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Reka bentuk dan penghasilan projek.

-faktor reka bentuk dan teknologi

-jenis bahan dan pengikat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Membezakan definisi reka bentuk dan teknologi
  2. Mengenal pasti faktor utama reka bentuk dan factor-faktor yang mempengaruhinya.
  3. Mengenalpasti jenis bahan, pengikat dan saiz pengikat serta kegunaannya

Aktiviti

-Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-cermat -sistematik -kerjasama dan bertoleransi

BBM    

-Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 17.1.2013

TINGKATAN: 1L MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Simpulan bahasa

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.3 Menyampaikan maksud yang tersurat dan tersirat

Hasil Pembelajaran

 
 


 
 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastin jenis- jenis dan contoh-contoh simpulan bahasa
  2. Menyatakan maksud simpulan bahasa yang dipelajari
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan simpulan bahasa dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Simpulan bahasa

Pendekatan Ilmu

\P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -insaf -hormat-menghormati

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 17.1.2013

TINGKATAN: 1I/1F MASA: 4-5/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

2,Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM    

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 18.1.2013

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Simpulan bahasa

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.3 Menyampaikan maksud yang tersurat dan tersirat

Hasil Pembelajaran

 
 


 
 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastin jenis- jenis dan contoh-contoh simpulan bahasa
  2. Menyatakan maksud simpulan bahasa yang dipelajari
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan simpulan bahasa dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Simpulan bahasa

Pendekatan Ilmu

\P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -insaf -hormat-menghormati

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 18.1.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

2,Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM    

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar

##########################################################################################################################################################################


 


 


 


 

.

No comments:

Post a Comment