Tuesday, September 13, 2011

RPH MINGGU 33


 

MINGGU 33

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : iSNIN TARIKH: 15.8.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Prosa tradisional ( Budi seorang bapa angkat) Peneguhan.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud tema , persoalan dan perwatakan yang hendak di sampaikan melalui prosa tradisional yang di kaji.
  2. Menyatakan gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam prosa tradisional yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui prosa tradisional yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang .

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 16.8.2011

Tingkatan: 1L MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian

Tajuk

Menulis karangan perbincangan

Fokus utama

Fokus sampingan

9.0 Menyedia maklumat untuk tujuan tertentu

9.3 Menyediakan kerangka penyampaian

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  4. Pelajar membuat latihan menulis karangan

Sistem Bahasa

Kata Tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Geografi

Nilai

Berkerjasama, Semangat kemasyarakatan, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: SELASA TARIKH: 16.8.2011

TINGKATA: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Menyediakan kertas perancangan menyedia, memasak, menghias dan menghidang makanan daripada bater.

Pengiraan kos

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan , memasak , menghias dalam penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.
  3. Membuat pengiraan kos makanan yang dimasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 16.8.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Prosa tradisional ( Budi seorang bapa angkat) Peneguhan.

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa dalam karya

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan. pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud tema , persoalan dan perwatakan yang hendak di sampaikan melalui prosa tradisional yang di kaji.
  2. Menyatakan gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam prosa tradisional yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui prosa tradisional yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

-Berkerjasama -kesyukuran -berterima kasih -usaha -kasih sayang .

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: Rabu TARIKH: 17.8.2011

TINGKATA: 1ABC MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Menyediakan kertas perancangan menyedia, memasak, menghias dan menghidang makanan daripada bater.

Pengiraan kos

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan , memasak , menghias dalam penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.
  3. Membuat pengiraan kos makanan yang dimasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks, Llembaran kerja dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA

HARI: Rabu TARIKH: 17.8.2011

Tingkatan: 1M /1L MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

UJIAN BULANAN DUA.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: Khamis TARIKH: 18.8.2011

TINGKATA: 1FG /1D/1k MASA: 4-5/6-7/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

UJIAN BULANAN DUA


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 19.8.2011

Tingkatan: 1M MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian

Tajuk

Menulis karangan perbincangan

Fokus utama

Fokus sampingan

9.0 Menyedia maklumat untuk tujuan tertentu

9.3 Menyediakan kerangka penyampaian

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  4. Pelajar membuat latihan menulis karangan

Sistem Bahasa

Kata Tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Geografi

Nilai

Berkerjasama, Semangat kemasyarakatan, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: JUMAAT TARIKH: 19.8.2011

TINGKATA: 1k MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Menyediakan kertas perancangan menyedia, memasak, menghias dan menghidang makanan daripada bater.

Pengiraan kos

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan , memasak , menghias dalam penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.
  3. Membuat pengiraan kos makanan yang dimasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: JUMAAT TARIKH: 19.8.2011

TINGKATA: 1ABC MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

UJIAN BULANAN DUA

##################################################################################


 


 


 


 

1 comment: