Tuesday, September 13, 2011

MINGGU 32


 

MINGGU 32

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: Isnin TARIKH: 8.8.2011

Tingkatan: 1L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Meringkaskan karangan

Fokus utama

Fokus sampingan

3.0 Berunding secara santun

3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1. Megenalpasti kehendak soalan dan mencatat isi-isi penting serta manulis draf karangan setelah membaca petikan dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2.Menghasilkan ringkasan karangan dengan betul.

Aktiviti

  1. Pelajar membaca petikan dan mencatat isi-isi penting
  2. Rakan atau guru mengeditkan ringkasan karangan pelajar
  3. Latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Yakin, berani, insaf dan kerjasama

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: Selasa TARIKH: 9.8.2011

Tingkatan: 1M MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Meringkaskan karangan

Fokus utama

Fokus sampingan

3.0 Berunding secara santun

3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1. Megenalpasti kehendak soalan dan mencatat isi-isi penting serta manulis draf karangan setelah membaca petikan dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2.Menghasilkan ringkasan karangan dengan betul.

Aktiviti

  1. Pelajar membaca petikan dan mencatat isi-isi penting
  2. Rakan atau guru mengeditkan ringkasan karangan pelajar
  3. Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P. Moral.

Nilai

Yakin, berani, insaf dan kerjasama

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:Selasa TARIKH 81.8.2011

TINGKATAN:1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Jenis Bater

-Bater pekat -Bater cair

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti pengertian bater pekat dan bater cair.

2. Menyatakan bahan-bahan dan cara-cara membuat bater pekat dan bater cair.

3. Menyenaraikan makanan-makanan daripada bater.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI :Selasa TARIKH: 3.8.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Perbualan

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber.

F.S: 7.6 Membezakan fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 3.8.2011

TINGKATAN: 1M /1L MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata dan istilah

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mengeratkan hubungan mesra.

F.S: 1.2 Mendengar dan memberi respon

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti jenis- jenis dan contoh-contoh kata dan istilah yang di pelajari.
  2. Menyatakan fungsi kata dan istilah yang dipelajari dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata dan istilah dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti Guru: Perbincangan bersama

2.Aktiviti Murid: Soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata dan istilah

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:RABU TARIKH 10.8.2011

TINGKATAN:1AB MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Jenis Bater

-Bater pekat -Bater cair

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti pengertian bater pekat dan bater cair.

2. Menyatakan bahan-bahan dan cara-cara membuat bater pekat dan bater cair.

3. Menyenaraikan makanan-makanan daripada bater.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: Khamis TARIKH :11.8.2011

TINGKATAN: 1D/1ABC/1FG MASA: 1-2/3-4/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan pengurusan sajian

Sub tajuk

Makanan daripada bater

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti hasil makanan, bahan dan kaedah memasaknya. 2. Menyatakan cara-cara penyediaan makanan daripada bater.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat, kreatif dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:Jumaat TARIKH 12.8.2011

TINGKATAN:1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Jenis Bater

-Bater pekat -Bater cair

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti pengertian bater pekat dan bater cair.

2. Menyatakan bahan-bahan dan cara-cara membuat bater pekat dan bater cair.

3. Menyenaraikan makanan-makanan daripada bater.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI :Jumaat TARIKH: 5.8.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Perbualan

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber.

F.S: 7.6 Membezakan fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: Khamis TARIKH :12.8.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan pengurusan sajian

Sub tajuk

Makanan daripada bater

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti hasil makanan, bahan dan kaedah memasaknya. 2. Menyatakan cara-cara penyediaan makanan daripada bater.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat, kreatif dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

##################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment