Tuesday, March 22, 2011

MINGGU 5-6

INGGU 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :7.2.2011

TINGKATAN: 1D/1ABC/1FG MASA: 3-4/5-6/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Sumber elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti sumber-sumber elektrik.

2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya.

3.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dinamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Latihan bertulis melengkapkan keratan rentas sumber elektrik.

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Selasa TARIKH: 8.2.2011

TINGKATAN: 1E MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Salasilah Sultan Johor)m.s 50

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

Sejarah

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI :SELASA TARIKH: 8.2.2011

TINGKATAN: 1M DAN 1L MASA: 1-2/3-4 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman m.s. 23

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:7.0 Mendapat maklumat dari pelbaagai sumber

F.S:7.2 Meneliti maksud tersurat dan tersirat.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :8.2.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Sumber elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti sumber-sumber elektrik.

2. Menyatakan jenis-jenis sel yang terdapat di pasaran dan cara binaannya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 9.2.2011

TINGKATAN; MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

KATA Adjektif dan pembentukan kata adjektif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kata adjektif
  2. Menyatakan fungsi kata adjektif dalam pembentukan ayat.
  3. Membuat ayat menggunakan kata adjektif dengan yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata adjektif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH :9.2.2011

TINGKATAN: 1FG/1D MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: khamis TARIKH :10.2.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk

Sumber dan Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Membuat Latihan melabelkan bahagian-bahagian keratan rentas dynamo,turbin,sel basah dan sel kering serta sel peka cahaya


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : kHAMIS TARIKH: 10.2.2011

TINGKATAN; 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

KATA Adjektif dan pembentukan kata adjektif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kata adjektif
  2. Menyatakan fungsi kata adjektif dalam pembentukan ayat.
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan kata adjektif yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata adjektif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: khamis TARIKH :10.2.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 11.2.2011

TINGKATAN: 1L /1M MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

PANTUN 4 KERAT

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera

F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab .

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata hubung.

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SABTU TARIKH: 12.2.2011

TINGKATAN: 1M /1L MASA: 1-2/3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Meringkaskan karangan

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat

F.S: 7.6 Membezakan antara fakta dan pandangan

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam petikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat ringkasan karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat ringkasan karangan dengan baik berdasarkan lembaran kerja yang diberi.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukurn dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

################################################################################


 


 

MINGGU 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 14.2.2011

TINGKATAN: 1D/1ABC/1FG MASA: 3-4/5-6/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk

Alat-alat tangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti alatan tangan dan fungsinya

2.Mengenalpasti nama-nama bahagian alat-alat tangan

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Bekerjasama , Kemas,teliti dan sistematik

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

CATATAN: HARI SELASA (KEPUTERAAN NABI MUHAMMAD)


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 16.2.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata kerja

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenarai contoh –contoh kata kerja dan maksudnya
  2. Membuat ayat dengan betul dengan menggunakan kata kerja yang sesuai.
  3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata kerja yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan bidalan yang betul

Sistem bahasa

Kata kerja.

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukurn dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:rabu TARIKH: 16.2.2011

TINGKATAN: 1FG/1D MASA: 5/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk

Jenis wayar dan kerja pendawaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

2.Mengenalpasti jenis wayar dan kegunaannya

3.Menamakan jenis plag dan kesesuaiannya dengan perkakas elektrik tertentu.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Kemas,teliti dan sistematik

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Khamis TARIKH: 17.2.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Menyatakan isi yang tersirat (halaman 26).

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 memberi penjelasan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan yang tersirat di dalam petikan
  2. Menyusun atur maklumat mengikuti keutamaan setelah membanding berbezakan maklumat mengikuti keutamaan.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid


 

2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Sivik

Penerapan nilai

Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH: 17.2.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 1-2 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk

Alat-alat tangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti alatan tangan dan fungsinya

2.Mengenalpasti nama-nama bahagian alat-alat tangan

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Bekerjasama , Kemas,teliti dan sistematik

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 17.2.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata kerja

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenarai contoh –contoh kata kerja dan maksudnya
  2. Membuat ayat dengan betul dengan menggunakan kata kerja yang sesuai.
  3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata kerja yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan bidalan yang betul

Sistem bahasa

Kata kerja.

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS TARIKH: 17.2.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk

Jenis wayar dan kerja pendawaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

2.Mengenalpasti jenis wayar dan kegunaannya

3.Menamakan jenis plag dan kesesuaiannya dengan perkakas elektrik tertentu.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Kemas,teliti dan sistematik

BBM    

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 18.2.2011

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Menyatakan isi yang tersirat (halaman 26).

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 memberi penjelasan.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan yang tersirat di dalam petikan
  2. Menyusun atur maklumat mengikuti keutamaan setelah membanding berbezakan maklumat mengikuti keutamaan.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid .


 

2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Sivik

Penerapan nilai

Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&


 


 

.

No comments:

Post a Comment