MINGGU 7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH :21.2.2011
TINGKATAN: 1D/1ABC/1FG MASA: 1-2/3-4/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk |
Fius –katrij dan dawai |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan jenis-jenis fius, kadarannya dan cara menggantikannya setelah ia terbakar |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 22.2.2011
TINGKATAN: 1M/1L MASA: 1-2/3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan |
Topik | Karangan jenis pendapat |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik |
Sistem bahasa | Kata kerja |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:SELASA TARIKH: 22.2.2011
TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk | Jenis wayar dan kerja pendawaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 2.Mengenalpasti jenis wayar dan kegunaannya 3.Menamakan jenis plag dan kesesuaiannya dengan perkakas elektrik tertentu. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kemas,teliti dan sistematik |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
KEJOHANAN OLAHRAGA ANTARA RUMAH SUKAN PADA 23-25.2.2011
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
MINGGU 8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:ISNIN TARIKH: 28.2.2011
TINGKATAN: 1D/ 1ABC/1FG MASA: 1-2/3-4/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk | Jenis wayar dan kerja pendawaian Lampu pendarflour |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kemas,teliti , hati-hatui dan sistematik |
BBM | Buku teks dan bahan-bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH: 1.3.2011
Tingkatan: 1M/1L MASA: 1-2/3-4 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Komsas |
Tajuk | Istana Menanti |
Fokus utama Fokus sampingan | 10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa 11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengaajaran. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat; 1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji.. 2. Menyatakan synopsis cerita, tema yang terdapat di dalam cerita yang dikaji. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab |
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran berfikir. |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama |
BBM | Buku teks, buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH :1.3..2011
TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk |
Fius –katrij dan dawai |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Menyatakan jenis-jenis fius, kadarannya dan cara menggantikannya setelah ia terbakar |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,ijimat cermat dan berhati-hati serta usaha |
BBM | Buku teks dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 2.3.2011
Tingkatan: 1L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Mengecam ayat tunggal (hlm. 32) |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca. 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Membina ayat tunggal dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal. Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Kata terbitan |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH 2.3..2011
TINGKATAN: 1FG/1D MASA: 5/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT
PELAJAR MEMBUAT UJIAN TOPIKAL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: kHAMIS TARIKH: 3..3.2011
Tingkatan: 1L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Tajuk | Mengecam ayat tunggal (hlm. 32) |
Fokus utama Fokus sampingan | 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca. 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
2. Membina ayat tunggal dengan betul. |
Aktiviti | Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal. Latihan bertulis Latihan lisan |
Sistem Bahasa | Kata terbitan |
Kemahiran Bahasa | Bertutur |
K.B.T | Kemahiran Bernilai tambah |
P. Ilmu | Pendidikan moral |
Nilai | Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:KHAMIS TARIKH: 3.3..2011
TINGKATAN: 1K MASA: 1-2 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Elektrik |
Sub tajuk | Jenis wayar dan kerja pendawaian Lampu pendarflour |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
Mengenal pasti nama-nama bahagian lampu pendarflour dan cara-cara membuat pendawaiannya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama Soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Kemas,teliti , hati-hatui dan sistematik |
BBM | Buku teks dan bahan-bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH 3.3..2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
PELAJAR MEMBUAT UJIAN TOPIKAL
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: JUMAAT TARIKH: 5.3.2011
Tingkatan: 1M/1E MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Mengemukakan hujah (hlmn. 33) |
Fokus utama Fokus sampingan | 3.0 Berunding secara santun 3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat: 1. Megenalpasti kehendak soalan dan menyatakan isi-isi penting dan huraian untuk mengukuhkan pendapat masing-masing. 2.Menghasilkan satu teks hujah yang bernas dan baik. |
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Sebutan dan intonasi |
Kemahiran Bahasa | Menulis |
K.B.T | Kecerdasan pelbagai |
P. Ilmu | P. Moral |
Nilai | Yakin, berani, insaf dan kerjasama. |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
No comments:
Post a Comment