Tuesday, August 6, 2013

MINGGU 29

MINGGU 29

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: ISNIN TARIKH: 22.7.2013

TINGKATA: IK MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Menyediakan kertas perancangan menyedia, memasak, menghias dan menghidang makanan daripada bater.

Pengiraan kos.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan , memasak , menghias dalam penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.
  3. Membuat pengiraan kos makanan yang dimasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis.

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN . TARIKH: 22.7.2013

TINGKATAN: 1L/1M. MASA: 4-5/8-9 . GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman..

Topik

Sastera tradisional warisan bangsa

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu

F.S:8.4 Mengolah maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat.

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan , intonasi

Pendekatan Ilmu

Sejarah

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: SELASA TARIKH: 23.7.2013

TINGKATA: 1F MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Menyediakan kertas perancangan menyedia, memasak, menghias dan menghidang makanan daripada bater.

Pengiraan kos.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti factor-faktor yang penting dalam perancangan penyediaan , memasak , menghias dalam penyajian makanan dan menu.
  2. Menyediakan rancangan kerja bagi sarapan pagi, minum pagi dan minum petang yang berkhasiat dengan pelbagai viarasi, rasa, rupa dan kaedah memasak.
  3. Membuat pengiraan kos makanan yang dimasak.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis.

Nilai

-usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: RABU TARIKH: 24.7.2013

Tingkatan: 1L /1M MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa Pbs

Tajuk

pemahaman

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0: Memproses maklumat

8.3: Membuat pertimbangan

Hasil pembelajaran.

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menegenal kehendak soalan.

2 . Mengenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat .

  1. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Sistem Bahasa

Ayatb tunggal dan ayat majmuk

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan bertulis

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: KHAMIS TARIKH: 25.7.2013

TINGKATA: 1F MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Kuih Tempatan

Pengertian kuih tempatan

Sumber kuih tempatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti pengertian kuih tempatan.
  2. Menyenaraikan sumber-sumber kuih tempatan dan menyatakan khasiatnya.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha,sistematik, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : KHAMIS TARIKH: 25.7.2013

TINGKATAN; 1L/1M MASA: 8-9/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT


 

Unit

TATABAHASA

Topik

Ayat aktif

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian ayat aktif mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu
  2. Menyatakan fungsi ayat aktif dalam bidang tertentu
  3. Membuat ayat aktif dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Ayat aktif

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T

HARI: JUMAT TARIKH: 26.7.2013

TINGKATA: 1K/1I MASA: 8-9/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pemakanan Dan Pengurusan sajian

Sub tajuk

Kuih Tempatan

Pengertian kuih tempatan

Sumber kuih tempatan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti pengertian kuih tempatan.
  2. Menyenaraikan sumber-sumber kuih tempatan dan menyatakan khasiatnya.

Aktiviti

- Perbincangan bersama - soal jawab

Nilai

-usaha,sistematik, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

###################################################################################################################################################################


 


 


 

No comments:

Post a Comment