Wednesday, April 11, 2012

MINGGU 12

MINGGU 12

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI: ISNIN TARIKH: 19.3.2012

Tingkatan: 1M/1L MASA: 4-5 / 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Membuat pembetulan ujian dan Istana Menanti

Fokus utama

Fokus sampingan

11.0 Memahami dan memberi respon peribadi

11.4 Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang tema, persoalan, latar dalam cerita yang dikaji..

2. Menyatakan tema persoalan watak perwatakan, , latar dalam cerita.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral.

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 19.3.2012

TINGKATAN: 1G MASA:8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

CATATAN: PEMBETULAN UJIAN BULANAN.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 20.3.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

CATATAN: PEMBETULAN UJIAN BULANAN.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 20.3.2012

TINGKATAN: 1K MASA: 6- 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 20.3.2012

Tingkatan: 1M MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Perumpamaan

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti peribahasa perumpamaan , maksud dan fungsinya.

2. Membina ayat dengan menggunakan perumpamaan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Perumpamaan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 21.3.2012

Tingkatan: 1L MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Perumpamaan

Fokus utama

Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenal pasti peribahasa perumpamaan , maksud dan fungsinya.

2. Membina ayat dengan menggunakan perumpamaan dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Perumpamaan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 21.3.2012

TINGKATAN: 1G MASA: 6- 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN

HARI: RABU TARIKH : 21.2.2012

TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tema

Hubungan kekeluargaan / Pembetulan ujian

Unit/Tajuk

2. Perpaduan dalam keluarga (sambungan)

Aktiviti

a. Keluarga sepakat membawa berkat

Hasil Pembelajaran

Pada akhir unit ini para pelajar dapat

1.Menjelaskan pentingnya menjalinkan kasih sayang antara keluarga

2. Mengamalkan kasih sayang antara ahli keluaga

3. menerapkan kebaikkan menjalinkan hubungan erat antara ahli keluarga

4. Menghormati dan menghargai anggota keluarga.

Teknik

Perbincangan kumpulan

Pembentangan hasil perbincagan kumpulan

Nilai

Sopan santun , kasih saying, bertanggungjawab dan insaf

BBM

Buku teks

Refleksi

Pelajar dapat memberikan pendapat yang bernas berkenaan dengan perkara yang dipelaajari.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 22.3.2012

TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Elektrik

Sub tajuk


Kegunaan tenaga elektrik

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti kegunaan tenaga elektrik

2. Menyatakan jenis-jenis pertukaran tenaga elektrik yang berlaku dalam perkakas elektrik ( tenaga haba, bunyi,gerakan,cahaya)

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 22.3.2012

TINGKATAN: 1G MASA:8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

CATATAN: PEMBETULAN UJIAN BULANAN.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : khamis TARIKH: 22.3.2012

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

PBS. Mengisi tempat kosong dan menjawab latihan pemahaman

Fokus utama

Fokus dsampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 3 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 23.3.2012

TINGKATAN: 1M MASA: 0-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

PBS. Mengisi tempat kosong dan menjawab latihan pemahaman

Fokus utama

Fokus dsampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 7.4 Membaca pantas secara imbasan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dan bertutur dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab 3 soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid.

2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah.

#########################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment