MINGGU 38
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN . TARIKH: 19.92011
TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman.. |
Topik | Lawatan sambil belajar ke bangunan parlimen |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan , intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:ISNIN . TARIKH :19.9.2011
TINGKATAN: 1D MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 20.9.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman.. |
Topik | Lawatan sambil belajar ke bangunan parlimen |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan , intonasi |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:KHAMIS TARIKH :20.9.2011
TINGKATAN: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 20.9.2011
TINGKATAN; 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Laras bahasa |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Laras bahasa |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian - semangat kesukanan |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baiK. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH :21.9.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 21.9.2011
TINGKATAN; 1M MASA: 1M GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Laras bahasa |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Laras bahasa |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -kesyukuran -keberanian - semangat kesukanan |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baiK. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 21.9.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab . b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi. |
Pendekatan Ilmu | P. Moral. |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan bertanggungjawab dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik . |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:KHAMIS . TARIKH :22.9.2011
TINGKATAN: 1D MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi. | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:khamis . TARIKH :22.9.2011.
TINGKATAN: 1FG/1K MASA: 4-5/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 23.9.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab . b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi. |
Pendekatan Ilmu | P. Moral. |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan bertanggungjawab dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:JUMAAT TARIKH :23.9.2011
TINGKATAN: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH : 23.9.2011
TINGKATAN: 11ABC MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan. Penjagaan pakaian |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab dan Latihan bertulis |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
####################################################################################################################################################################
MINGGU 39
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 26.9.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan. |
Topik | Menulis karangan biodata. |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat F.S: 7.6 Membezakan antara fakta dan pandangan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan carta yang diberi. |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: ISNIN TARIKH :26.9.2011
TINGKATAN: 1D MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Proses jahitan –kelim |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat; 1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya. 2. Menyenaraikan 4 jenis kaedah menjahit pengemas tepi kelim. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 27.9.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Penulisan. |
Topik | Menulis karangan biodata |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 7.0 Mendapat maklumat F.S: 7.6 Membezakan antara fakta dan pandangan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan carta yang diberi. |
Sistem bahasa | Kata hubung |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA TARIKH :27.9.2011
TINGKATAN: 1FG MASA:8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 27.9.2011
TINGKATAN: 1L MASA:11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Ayat majmuk gabungan |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul |
Sistem bahasa | Ayat majmuk gabungan |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran, sistematik dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 28.9.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | Ayat majmuk gabungan |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama 2. Aktiviti murid: Soal jawab 3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul |
Sistem bahasa | Ayat majmuk gabungan |
Pendekatan Ilmu | P.Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | Usaha , kesyukuran, sistematik dan kerajinan |
BBM | Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH :28.9.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 28.9.2011
TINGKATAN: 1E MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Planetarium Negara) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Laras bahasa |
Pendekatan Ilmu | Sains |
KBT | Kecerdasan pelbagai. |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: kHAMIS TARIKH 30.9.2011
TINGKATAN: 1DFG/1K MASA: 14-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat; 1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya. 2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya. 3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:KHAMIS TARIKH :29.9.2011
TINGKATAN: 1D MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian. |
Sub tajuk | Penghilang gelembung. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat; 1. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya. 2. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf. |
BBM | Buku teks , bahan maujud . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH :30.9.2011
TINGKATAN: 1K MASA:6 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 30.9.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Planetarium Negara) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Laras bahasa |
Pendekatan Ilmu | Sains |
KBT | Kecerdasan pelbagai. |
Penerapan nilai | -Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan |
BBM | Buku teks . |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: jUMAAT TARIKH 30.9.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat; 1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya. 2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya. 3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul
|
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
####################################################################################################################################################################