Wednesday, October 19, 2011

Minggu 38-39

MINGGU 38

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN . TARIKH: 19.92011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman..

Topik

Lawatan sambil belajar ke bangunan parlimen

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan , intonasi

Pendekatan Ilmu

Sejarah

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:ISNIN . TARIKH :19.9.2011

TINGKATAN: 1D MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 20.9.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman..

Topik

Lawatan sambil belajar ke bangunan parlimen

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Sebutan , intonasi

Pendekatan Ilmu

Sejarah

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS TARIKH :20.9.2011

TINGKATAN: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 20.9.2011

TINGKATAN; 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Laras bahasa

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian bahasa mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu
  2. Menyatakan fungsi laras bahasa dalam bidang tertentu
  3. Membuat ayat menggunakan laras bahasa yang betul dalam bidang sukan dan bahasa Malaysia biasa

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Laras bahasa

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian - semangat kesukanan

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baiK.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH :21.9.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 21.9.2011

TINGKATAN; 1M MASA: 1M GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Laras bahasa

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti jenis -jenis dan contoh-contoh kepelbagaian bahasa mengikut penggunaannya dalam bidang tertentu
  2. Menyatakan fungsi laras bahasa dalam bidang tertentu
  3. Membuat ayat menggunakan laras bahasa yang betul dalam bidang sukan dan bahasa Malaysia biasa

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


 

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Laras bahasa

Pendekatan Ilmu

P. Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian - semangat kesukanan

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baiK.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 21.9.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 4-5/6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

 

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera

F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui drama yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,perjalanan cerita ,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab .

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi.

Pendekatan Ilmu

P. Moral.

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan bertanggungjawab dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS . TARIKH :22.9.2011

TINGKATAN: 1D MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi.

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:khamis . TARIKH :22.9.2011.

TINGKATAN: 1FG/1K MASA: 4-5/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 23.9.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

 

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera

F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui drama yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,perjalanan cerita ,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab .

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi.

Pendekatan Ilmu

P. Moral.

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan bertanggungjawab dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:JUMAAT TARIKH :23.9.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 23.9.2011

TINGKATAN: 11ABC MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Memilih stail dan corak pakaian yang sesuai dengan bentuk badan.

Penjagaan pakaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara memilih pakaian yang sesuai dengan bentuk badan

2. Menyenaraikan dan melabelkan simbol-simbol penjagaan pakaian dan maksudnya.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab dan Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

####################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

MINGGU 39

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 26.9.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan.

Topik

Menulis karangan biodata.

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat

F.S: 7.6 Membezakan antara fakta dan pandangan

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat
  2. Menyenaraikan maklumat penting dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan carta yang diberi.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH :26.9.2011

TINGKATAN: 1D MASA: 10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Proses jahitan –kelim

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya.

2. Menyenaraikan 4 jenis kaedah menjahit pengemas tepi kelim.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 27.9.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan.

Topik

Menulis karangan biodata

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat

F.S: 7.6 Membezakan antara fakta dan pandangan

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti maksud yang tersurat dan tersirat
  2. Menyenaraikan maklumat penting dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik berdasarkan carta yang diberi.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH :27.9.2011

TINGKATAN: 1FG MASA:8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 27.9.2011

TINGKATAN: 1L MASA:11-12 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Ayat majmuk gabungan

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenarai contoh –contoh kata hubung untuk membentuk ayat majmuk gabungan.
  2. Membuat ayat gabungan dengan betul dengan menggunakan kata hubung yang sesuai.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul

Sistem bahasa

Ayat majmuk gabungan

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran, sistematik dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 28.9.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Ayat majmuk gabungan

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.2 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

F.S: 2.1 Membaca secara imbasan dan luncuran

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenarai contoh –contoh kata hubung untuk membentuk ayat majmuk gabungan.
  2. Membuat ayat gabungan dengan betul dengan menggunakan kata hubung yang sesuai.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Melengkapkan ruangan kosong dalam ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul

Sistem bahasa

Ayat majmuk gabungan

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran, sistematik dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH :28.9.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 28.9.2011

TINGKATAN: 1E MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Planetarium Negara)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Laras bahasa

Pendekatan Ilmu

Sains

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: kHAMIS TARIKH 30.9.2011

TINGKATAN: 1DFG/1K MASA: 14-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya.

2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya.

3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul


 

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:KHAMIS TARIKH :29.9.2011

TINGKATAN: 1D MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian.

Sub tajuk

Penghilang gelembung.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya.

2. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf.

BBM    

Buku teks , bahan maujud .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGA JARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :30.9.2011

TINGKATAN: 1K MASA:6 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Mendobi

Skim label Antara bangsa

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;


1.Mengenalpasti Langkah-langkah mendobi pakaian mengikut urutan yang betul.

2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya.

3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 30.9.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Planetarium Negara)

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan

F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Laras bahasa

Pendekatan Ilmu

Sains

KBT

Kecerdasan pelbagai.

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks .

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: jUMAAT TARIKH 30.9.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Pakaian

Sub tajuk

Proses jahitan –kelim Penghilang gelembung.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para dapat;

1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya.

2. Mengenal pasti 2 jenis penghilang gelembung dan cara-cara menjahitnya.

3. Menyenaraikan langkah-langkah menjahit lisu dan kedut lepas dengan sistematik dan betul


 

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Amali menjahit

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf

BBM    

Buku teks , bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

####################################################################################################################################################################


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment