MINGGU 30
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : ISNIN . TARIKH: 25.7.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | -Frasa nama - Frasa kerja |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S: 1.1 Berbual dan berbincang mengenai perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Frasa nama dan frasa kerja |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | -Kerjasama -uaha -bertanggungjawab -yakin |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T
HARI: SELASA TARIKH: 25.7.2011
TINGKATA: 1FG MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan Faktor penting dalam perancangan menu Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | -usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI :SELASA. TARIKH: 26.7.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Tatabahasa |
Topik | -Frasa nama - Frasa kerja |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S: 1.1 Berbual dan berbincang mengenai perkara yang berkaitan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Frasa nama dan frasa kerja |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kemahiran berfikir |
Penerapan nilai | -Kerjasama -uaha -bertanggungjawab -yakin |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : SELASA. TARIKH: 26.7.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 11-12 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Kesussasteraan |
Topik | Drama |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 1o.o Memahami dan member respon F.S: 10.6 Mengulas karya sastera. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama, 2.Aktiviti murid: -Soal jawab -Menyampaikan unsur-unsur sastera yang dikaji. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kerjasama -kasih saying - sabar -semangat bermasyarakat |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T
HARI: RABU TARIKH: 27.7.2011
TINGKATA: 1D/1ABC MASA: 10/12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan Faktor penting dalam perancangan menu Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | -usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : RABU. TARIKH: 27.7.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Belian kayu bernilai |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.1 Mendengar dan memberi respon secara lisan dan bertulis tentang Sesuatu. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kerjasama -kasih sayang - usaha -mencintai keindahan alam sekitar |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : RABU. TARIKH: 27.7.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Kesussasteraan |
Topik | Drama |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 1o.o Memahami dan member respon F.S: 10.6 Mengulas karya sastera. |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama, 2.Aktiviti murid: -Soal jawab -Menyampaikan unsur-unsur sastera yang dikaji. |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kerjasama -kasih saying - sabar -semangat bermasyarakat |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH: 29.7.2011
TINGKATA: 1FG/11D/1K MASA: 4-5/6-7/10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Panduan menyedia dan memasak. Panduan menyaji secara peranggu meja Panduan menyaji secara berpek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH: 29.7.2011
TINGKATA:1ABC MASA: 12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Panduan menyedia dan memasak. Panduan menyaji secara peranggu meja Panduan menyaji secara berpek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama, usaha, berjimat cermat , sistematik , syukur, dan bersih |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.
HARI : JUMAAT. TARIKH: 29.7.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | |
Topik | Belian kayu bernilai |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra F.S:1.1 Mendengar dan memberi respon secara lisan dan bertulis tentang Sesuatu |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: Perbincangan guru dan murid. 2.Aktiviti murid: Bacaan senyap dan kuat -Berbincang dan membuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Sebutan dan intonasi |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kerjasama -kasih sayang - usaha -mencintai keindahan alam sekitar |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: JUMAAT TARIKH: 29.7.2011
TINGKATA: 1K MASA: 6 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pemakanan Dan Pengurusan sajian |
Sub tajuk | Penyediaan dan penyajian makanan Faktor penting dalam perancangan menu Penyediaan rancangan kerja untuk sarapan, minum pagi dan petang |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para pelajar dapat;
|
Aktiviti | - Perbincangan bersama - soal jawab -latihan bertulis |
Nilai | -usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan. |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
#################################################################
No comments:
Post a Comment