Sunday, February 20, 2011

RPH MINGGU 3-4


 


 

MINGGU 3.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 17.1.2011

TINGKATAN: 1D/1ABC/1FG MASA: 3-4/5-6/8-9 . GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

  1. Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti 

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai 

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM     

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi 

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 18.1.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit 

Penulisan 

Topik 

( Dialog) 

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada sumber yang didengar

F.S: 7.1 Mengenalpasti dan menyatakan gambaran keseluruhan

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti format karangan dialog
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dalam dialog dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan jenis dialog dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Membaca pernyataan yang diberi

Menamakan watak dalam dialog yang ditulis dan menulis

dialog

Sistem bahasa 

Kata nama. 

Pendekatan Ilmu 

P.Moral 

KBT 

Kemahiran berfikir 

Penerapan nilai 

Usaha , kesyukurn dan kerajinan

BBM 

Buku rujukan  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik  


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 18.1.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit 

TATABAHASA 

Topik 

Simpulan bahasa 

Fokus Utama

Fokus sampingan 

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.3 Menyampaikan maksud yang tersurat dan tersirat 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastin jenis- jenis dan contoh-contoh simpulan bahasa
  2. Menyatakan maksud simpulan bahasa yang dipelajari
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan simpulan bahasa dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran 

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . 

Sistem bahasa 

Simpulan bahasa 

Pendekatan Ilmu 

P. Moral 

KBT 

Kecerdasan pelbagai 

Penerapan nilai 

-berkerjasama -insaf -hormat-menghormati

BBM 

Buku teks dan buku rujukan  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 18.1.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Lukisan projek - 2 dan 3 Dimensi

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti jenis lakaran unjuran oblik dan ortografik

2. Melakarkan bentuk dalam lakaran 2 dan 3 dimensi dengan betul setelah memilih lakaran yang paling sesuai.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -bersih -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 19.1.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit 

TATABAHASA 

Topik 

Simpulan bahasa 

Fokus Utama

Fokus sampingan 

F.U:1.0 Berinteraksi untuk menjalin dan mempereratkan hubungan mesra

F.S:1.3 Menyampaikan maksud yang tersurat dan tersirat 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastin jenis- jenis dan contoh-contoh simpulan bahasa
  2. Menyatakan maksud simpulan bahasa yang dipelajari
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan simpulan bahasa dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran 

1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . 

Sistem bahasa 

Simpulan bahasa 

Pendekatan Ilmu 

P. Moral 

KBT 

Kecerdasan pelbagai 

Penerapan nilai 

-berkerjasama -insaf -hormat-menghormati 

BBM 

Buku teks dan buku rujukan  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 19.1.2011

TINGKATAN: 1F/G,1D MASA: 5/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Lukisan projek - 2 dan 3 Dimensi

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti jenis lakaran unjuran oblik dan ortografik

2. Melakarkan bentuk dalam lakaran 2 dan 3 dimensi dengan betul setelah memilih lakaran yang paling sesuai.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -bersih -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 20.1.2011

Tingkatan: 1M MASA: 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit 

Penulisan M.S 8

Tajuk 

Menulis karangan  

Fokus utama

Fokus sampingan 

7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut

Hasil pembelajaran 

Diakhir pengajaran dan pemnbelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti 

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  4. Pelajar membuat latihan karangan berpandukan format dan rangka yang disediakan.

Sistem Bahasa

Kata hubung  

Kemahiran Bahasa 

Bertutur dan menulis 

K.B.T 

Kemahiran berfikir 

P. Ilmu 

Pendidikan Moral 

Nilai 

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya 

BBM 

Buku teks 

Refleksi  

Objektif dapat dicapai dengan agak baik. 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 20.1.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 1-2 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Alat-alat tangan dan mesin

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan

  1. Menyenaraikan jenis-jenis alat tangan , mesin bahagian- bahagian dan fungsinya.

Aktiviti 

Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai 

Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari

BBM     

Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud

Refleksi 

Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 20.1.2011

TINGKATAN: 1ABC MASA: 5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Lukisan projek - 2 dan 3 Dimensi

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti jenis lakaran unjuran oblik dan ortografik

2. Melakarkan bentuk dalam lakaran 2 dan 3 dimensi dengan betul setelah memilih lakaran yang paling sesuai.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -bersih -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 21.1.2011

Tingkatan: 1 M MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit 

13/ PEMAHAMAN

Tajuk 

Berhemat semasa berbelanja

Fokus utama

Fokus sampingan 

  1. Berinteraksi untuk mempererat dan menjalin hubungan mesra
    1. Bersoal jawab secara bertatasusila

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul.

2. Menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan teks yang dikaji dengan betul.

Aktiviti 

  1. Pelajar membaca teks 2. Perbincangan bersama
  2. Latihan bertulis

Sistem Bahasa 

Kata nama

Kem. bahasa

Membaca ,menulis  

K.B.T 

Kecerdasan pelbagai 

P. Ilmu 

P.moral 

Nilai 

Yakin,usaha dan insaf , berkerjasama

BBM 

Lembaran kerja 

Refleksi  

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 21.1.2011

Tingkatan: 1L MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit 

Penulisan . M.S 8

Tajuk 

Menulis karangan  

Fokus utama

Fokus sampingan 

7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber 7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut

Hasil pembelajaran 

Diakhir pengajaran dan pemnbelajaran para pelajar dapat;


 

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti 

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  4. Pelajar membuat latihan karangan berpandukan format dan rangka yang disediakan.

Sistem Bahasa 

Kata hubung .

Kemahiran Bahasa 

Bertutur dan menulis 

K.B.T 

Kemahiran berfikir 

P. Ilmu 

Pendidikan Moral 

Nilai 

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya.

BBM 

Buku teks 

Refleksi  

Objektif dapat dicapai dengan agak baik. 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SABTU TARIKH : 22.1.2011

TINGKATAN: 1ABC/1D/1FG MASA: 3-4/5-6/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Pembinaan Projek

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam.
  2. Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek.
  3. Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan

Nilai 

Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati

BBM     

Buku teks dab bahan maujud

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan bai


 

####################################################################################.


 


 


 

MINGGU 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 24.1.2011

TINGKATAN:1D/ 1A,B,C/1F,G MASA :3-4/5-6/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

R.B.T

Sub tajuk 

Perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek

Pendokumentasian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat

  1. Mengenalpasti perkara-perkara yang perlu diambil kira dalam kerja perancangan, pembinaan dan pengubahsuaian projek.
  2. Menyatakan perkara-perkara yang diperlukan untuk pendokumentasian projek.

Aktiviti

  • Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -bersih -bertanggung jawab -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 24.1.2011

Tingkatan: 1 L MASA: 3-4 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

13/ PEMAHAMAN

Tajuk 

Berhemat semasa berbelanja

Fokus utama

Fokus sampingan 

  1. Berinteraksi untuk mempererat dan menjalin hubungan mesra
    1. Bersoal jawab secara bertatasusila

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul.

2. Menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan teks yang dikaji dengan betul.

Aktiviti 

  1. Pelajar membaca teks 2. Perbincangan bersama
  2. Latihan bertulis

Sistem Bahasa 

Kata nama

Kem. bahasa

Membaca ,menulis  

K.B.T 

Kecerdasan pelbagai 

P. Ilmu 

P.moral 

Nilai 

Yakin,usaha dan insaf , berkerjasama

BBM 

Lembaran kerja 

Refleksi  

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 25.1.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

R.B.T

Sub tajuk 

Bahan –bahan kemasan

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis, ciri-ciri bahan kemasan dan menyatakan cara-cara menggunakannya.
  2. Menyatakan alat-alat untuk menggunakan bahan-bahan kemasan pada projekl dan cara-cara penyelenggaraannya.

Aktiviti

  • Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -bersih -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 25.1.2011

Tingkatan: 1 M MASA: 1-2 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit 

2

Tajuk 

Memberi pandangan

Fokus utama

Fokus sampingan 

7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

7.2 Memahami dan menyatakan maksud perkataan

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Bertutur dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Memberi pandangan sebab-sebab berhati-hati berbelanja
  3. Memberi kebaikkan berbelanja secara berhemat.

Aktiviti 

  1. Perbincangan bersama
  2. Pelajar mengenal pasti pendapat dalam petikan teks dan menyenaraikannya.

Sistem Bahasa 

Sebutan dan intonasi

Kem. bahasa

Membaca

K.B.T 

Kemahiran berfikir

P. Ilmu 

P. Moral.

Nilai 

Kerjasama, insaf, rajin dan bertanggungjawab

BBM 

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH : 26.1.2011

TINGKATAN: 1F,G/1D MASA: 5/9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

R.B.T

Sub tajuk 

Pengiraan kos

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat

  1. Mengenalpasti perkara-perkara yang perlu direkod dan dikira dalam pengiraan kos bahan, kos upah serta kos sampingan
  2. Membuat pengiraan kos bahan, kos upah, kos sampingan dan kos projek seunit.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -kerjasama -bertanggung jawab -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Rabu TARIKH: 26.1.2011

Tingkatan: 1 L MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit 

2

Tajuk 

Memberi pandangan

Fokus utama

Fokus sampingan 

7.0 Mendapat maklumat dari pelbagai sumber

7.2 Memahami dan menyatakan maksud perkataan

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Bertutur dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Memberi pandangan sebab-sebab berhati-hati berbelanja
  3. Memberi kebaikkan berbelanja secara berhemat.

Aktiviti 

  1. Perbincangan bersama
  2. Pelajar mengenal pasti pendapat dalam petikan teks dan menyenaraikannya.

Sistem Bahasa 

Sebutan dan intonasi

Kem. bahasa

Membaca

K.B.T 

Kemahiran berfikir

P. Ilmu 

P. Moral

Nilai 

Kerjasama, insaf, rajin dan bertanggungjawab

BBM 

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Khamis TARIKH:27.1.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit 

TATABAHASA 

Topik 

Kata ganti nama diri 

Fokus Utama

Fokus sampingan 

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar

F.S: 7.2 Memahami dan menyatakan maklumat

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti ciri-ciri kata ganti nama
  2. Menyatakan contoh contoh kata ganti nama diri Tanya dan kata ganti nama diri orang.
  3. Menbuat pembetukan ayat dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran 

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid: Soal jawab dan latihan bertulis . 

Sistem bahasa 

Kata ganti nama

Pendekatan Ilmu

P. Moral 

KBT 

Kecerdasan pelbagai 

Penerapan nilai 

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian 

BBM 

Buku teks dan buku rujukan  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 27.1.2011

TINGKATAN: 1K MASA: 3-4 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

Reka Bentuk Dan Teknologi

Sub tajuk 

Pembinaan Projek

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam.
  2. Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek.
  3. Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan

Nilai 

Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati

BBM     

Buku teks dab bahan maujud

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: kHAMIS TARIKH : 27.1.2011

TINGKATAN: 1A,B,C MASA: 5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk 

R.B.T

Sub tajuk 

Pengiraan kos

Hasil pembelajaran 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat

  1. Mengenalpasti perkara-perkara yang perlu direkod dan dikira dalam pengiraan kos bahan, kos upah serta kos sampingan
  2. Membuat pengiraan kos bahan, kos upah, kos sampingan dan kos projek seunit.

Aktiviti 

  • Perbincangan bersama - soal jawab - latihan bertulis

Nilai 

-tepat -kerjasama -bertanggung jawab -sistematik dan usaha

BBM     

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik..


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH:28.1.2011

TINGKATAN: 1L MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit 

TATABAHASA 

Topik 

Kata ganti nama diri 

Fokus Utama

Fokus sampingan 

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar

F.S: 7.2 Memahami dan menyatakan maklumat 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti ciri-ciri kata ganti nama
  2. Menyatakan contoh contoh kata ganti nama diri Tanya dan kata ganti nama diri orang.
  3. Menbuat pembetukan ayat dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran 

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2.Aktiviti murid: Soal jawab dan latihan bertulis . 

Sistem bahasa

Kata ganti nama 

Pendekatan Ilmu 

P. Moral 

KBT 

Kecerdasan pelbagai 

Penerapan nilai 

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian 

BBM 

Buku teks dan buku rujukan  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan baik 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : JUMAAT TARIKH: 28.1.2011

TINGKATAN: 1M MASA: 6-7 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit 

 

Topik 

Kian kita lupa 

Fokus utama

Fokus sampingan 

F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi

F.S: 10.2 Mengenalpasti perkara yang menarik 

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam puisi yang dikaji.
  3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Pelajar membaca puisi d

2.Pelajar menerangkan maksud yang tersurat dan tersirat

Latihan bertulis

Sistem bahasa 

Sebutan dan intonasi 

Pendekatan Ilmu

Sejarah 

KBT 

Kecerdasan pelbagai 

Penerapan nilai 

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan 

BBM 

Buku teks  

Refleksi 

Objektif dapat dicapai dengan agak baik. 

#####################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 


 

No comments:

Post a Comment