MINGGU 7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: Isnin TARIKH: 9.2.09
TINGKATAN: 1H DAN 1E MASA: 12.50 -2.00 / 3.25-4.35 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Limpahan darah di sungai semur |
Topik | Pemikiran Nilai dan pengajaran |
Fokus Utama
Fokus Sampingan | F.U. 10.0 Memahami dan member respon peribadi
F.S. 10.4 |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; 1. Menyatakan maksud yang tersirat dan tersurat di dalam novel yang dipelajari. 2.Menyenaraikan nilai dan pengajaran yang ingin disampaikan. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
|
Sistem Bahasa | Membaca dengan sebutan dan intonasi yang nbetul |
Penerapan Nilai | Usaha, bertanggungjawab, kerjasama |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat di capai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T
HARI: iSNIN TARIKH: 9.2.09
TINGKATAN: 1M MASA: 5.10-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Reka bentuk teknologi |
SUB TAJUK: | -Lukisan projek - Pembinaan - Kemasan
|
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Membuat lakaran reka bentuk dalam 3 dimensi
2.Mengenal pasti proses mengukur, menanda dan momotong dengan tepat
3.Mengenal pasti bahan 5 bahan kemasan projek |
Aktiviti | -Perbincangan bersama - amali / dimensi - latihan bertulis |
Nilai | Tepat - sistematik - kerjasama |
BBM | Buku teks - bahan-bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH: 10.2.09
TINGKATAN: 1H MASA: 4.00-5.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Tatabahasa |
Topik | Kata kerja Ayat penyata |
Fokus Utama
Fokus Sampingan | F.U. 2.0 Memberi pendapat yang bernas
F.S.2.1 Mencetus idea yang bernas |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; Mengenal pasti cirri-ciri dan contoh-contoh kata kerja dan ayat penyata.
Membuat 5 ayat menggunakan kata kerja dan ayat penyata dengan betul. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
|
Soal jawab |
Sistem Bahasa | Kata kerja |
Penerapan Nil Nilai | - Kerjasama -Tolong menolong - sistematik |
Pendekatan Ilmu | Kemahiran |
BBM | - Buku teks -Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik bagi pelajar yang agak pandai dan sederhana |
Bagi pelajar yang lemah |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: SELASA TARIKH:10.2.09
TINGKATAN: 1C MASA: 12.50 -2.00 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Limpahan darah di sungai semur |
Topik | Pemikiran Nilai dan pengajaran |
Fokus Utama
Fokus Sampingan | F.U. 10.0 Memahami dan member respon peribadi.
F.S. 10.4 |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; 1. Menyatakan maksud yang tersirat dan tersurat di dalam novel yang dipelajari. 2.Menyenaraikan nilai dan pengajaran yang ingin disampaikan. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran |
|
Sistem Bahasa | Membaca dengan sebutan dan intonasi yang nbetul |
Penerapan Nilai | Usaha, bertanggungjawab, kerjasama |
Pendekatan Ilmu | Sejarah |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat di capai dengan baik. |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T
HARI: SELASA TARIKH: 10.2.09
TINGKATAN: 1M MASA: 2.00-3.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
TAJUK: | Reka bentuk teknologi |
SUB TAJUK: | -Lukisan projek - Pembinaan - Kemasan
|
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Membuat lakaran reka bentuk dalam 3 dimensi
2.Mengenal pasti proses mengukur, menanda dan momotong dengan tepat
3.Mengenal pasti bahan 5 bahan kemasan projek |
Aktiviti | -Perbincangan bersama - amali / dimensi - latihan bertulis |
Nilai | Tepat - sistematik - kerjasama |
BBM | Buku teks - bahan-bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: RABU TARIKH: 11.2.09
TINGKATAN: 1E MASA: 4.35-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Tatabahasa |
Topik | Kata kerja Ayat penyata |
Fokus Utama
Fokus Sampingan | F.U. 2.0 Memberi pendapat yang bernas
F.S.2.1 Mencetus idea yang bernas |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; Mengenal pasti cirri-ciri dan contoh-contoh kata kerja dan ayat penyata.
Membuat 5 ayat menggunakan kata kerja dan ayat penyata dengan betul. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
|
Soal jawab |
Sistem Bahasa | Kata kerja |
Penerapan Nil Nilai | - Kerjasama -Tolong menolong - sistematik |
Pendekatan Ilmu | Kemahiran |
BBM | - Buku teks -Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH; 11.2.09
TINGKATAN: 1M MASA: 2.00-3.10 GURU M/P: PN ELINE KATUT
TAJUK: | Reka bentuk teknologi |
SUB TAJUK:
| - bahan kemasan projek - Reka bentuk projek - Penyataan masalah dan keperluan |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Mengenal pasti alat dan bahan kemasan yang sesuai untuk projek 2.Menyenarai pelbagai alternative penyelesaian dalam bentuk lakaran bebas 3.Mengenal pasti masalah dan keperluan yang hendak digunakan Untuk menghasilkan projek yang bermutu.
|
Aktiviti | -Perbincangan bersama - latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama - sistematik - sabar - tepat |
BBM | Buku teks - buku rujukan |
Refleksi | Objektif tercapai 85% |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: KHAMIS TARIKH: 12.2.09
TINGKATAN: 1C MASA: 5.10-6.20 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Tatabahasa |
Topik | Kata kerja Ayat penyata |
Fokus Utama
Fokus Sampingan | F.U. 2.0 Memberi pendapat yang bernas
F.S.2.1 Mencetus idea yang bernas |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; Mengenal pasti cirri-ciri dan contoh-contoh kata kerja dan ayat penyata.
Membuat 5 ayat menggunakan kata kerja dan ayat penyata dengan betul. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
|
Soal jawab |
Sistem Bahasa | Kata kerja |
Penerapan Nil Nilai | - Kerjasama -Tolong menolong - sistematik |
Pendekatan Ilmu | Kemahiran |
BBM | - Buku teks -Buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAysia
HARI: KHAMIS TARIKH:12.2.09
TINGKATAN: 1H MASA: 2.00-3.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Penulisan |
Topik | Karangan Surat Rasmi |
Fokus Utama Fokus Sampingan | F.U. 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S. 2.4 Mengemukakan Pandangan |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; a.Mengenaj pasti format karangan yang betul. b.Mencatat isi-isi penting dengan betul. c.Menghasilkan karangan dengan baik. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
|
|
Sistem Bahasa | Kata kerja |
Penerapan Nilai | Syukur- Hormat-menghormati - Sosiobudaya |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan moral |
BBM/Spp | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH; 12.2.09
TINGKATAN: 1F/G MASA: 4.35-5.10 GURU M/P: PN ELINE KATUT
TAJUK: | Reka bentuk teknologi |
SUB TAJUK:
| - bahan kemasan projek - Reka bentuk projek - Penyataan masalah dan keperluan |
Objektif Pengajaran dan Pembelajaran
| Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;
1.Mengenal pasti alat dan bahan kemasan yang sesuai untuk projek 2.Menyenarai pelbagai alternative penyelesaian dalam bentuk lakaran bebas 3.Mengenal pasti masalah dan keperluan yang hendak digunakan Untuk menghasilkan projek yang bermutu.
|
Aktiviti | -Perbincangan bersama - latihan bertulis |
Nilai | Kerjasama - sistematik - sabar - tepat |
BBM | Buku teks - buku rujukan |
Refleksi | Objektif tercapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAysia
HARI: JUMAAT TARIKH:12.2.09
TINGKATAN: 1E DAN 1C MASA: 2.00-3.10 /5.10-620 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit/Tema | Penulisan |
Topik | Karangan surat Rasmi |
Fokus Utama Fokus Sampingan | F.U. 2.0 Memberi pendapat yang bernas F.S. 2.4 Mengemukakan Pandangan |
Objektif Pembelajaran
| Pada akhir Pembelajaran para pelajar dapat; a.Mengenaj pasti format karangan yang betul. b.Mencatat isi-isi penting dengan betul. c.Menghasilkan karangan dengan baik. |
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
|
|
Sistem Bahasa | Kata kerja |
Penerapan Nilai | Syukur- Hormat-menghormati - Sosiobudaya |
Pendekatan Ilmu | Pendidikan moral |
BBM/Spp | Buku teks |
Refleksi* | Objektif dapat dicapai dengan baik |
*************************************************************************************
No comments:
Post a Comment