Sunday, May 19, 2013

MINGGU 17

MINGGU 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI; ISNIN TARIKH: 29.4.2013

Tingkatan: 1M /1L MASA: 4-5/ 8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit    

 

Tajuk

Meringkaskan karangan

Fokus utama

Fokus sampingan

3.0 Berunding secara santun

3.2 Berbincang untuk menerima dan menolak pandangan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

1. Megenalpasti kehendak soalan dan mencatat isi-isi penting serta manulis draf karangan setelah membaca petikan dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2.Menghasilkan ringkasan karangan dengan betul.

Aktiviti

  1. Pelajar membaca petikan dan mencatat isi-isi penting
  2. Rakan atau guru mengeditkan ringkasan karangan pelajar
  3. Latihan bertulis.

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai€

P. Ilmu

P. Moral

Nilai

Yakin, berani, insaf dan kerjasama

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 30.4.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk    

Tanaman hiasan

Sub tajuk

Penanaman Anak pokok

-medium penanaman

Menyediakan medium penanaman

Pengubahan keratan berakar ke beg politena

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menyediakan medium penanaman berdasarkan tingginya kadar tanah liat dalam tanah loam.

2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan berakar ke beg politena dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

HARI ; RABU CUTI UMUM HARI PEKERJA

TARIKH: 1.5.2013

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 2.5..2013

TINGKATAN:1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur dan merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 2.5.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 8-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Pemahaman ( m/s 160)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat dalam petikan yang dikaji.

3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai cerita dalam petikan yang dibaca
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan mencatat perkara-perkara penting yang hendak di sampaikan dalam petikan
  4. Pelajar membuat latihan bertulis

Sistem Bahasa

Kata tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

ANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :3.9.5..2013

TINGKATAN: 1K/1I MASA: 7 -8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur dan merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################

    
 

MINGGU 18

MINGGU 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : ISNIN TARIKH: 6.5.2013

TINGKATAN: 1L/1M MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 6.5.2013

TINGKATAN:1k MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput
  • Kesan penyiraman air - kesan membaja berlebihan - tindakan racun perosak - Jenis baja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur dan merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

    
 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 7.5.2013

TINGKATAN:1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput
  • Kesan penyiraman air - kesan membaja berlebihan - tindakan racun perosak - Jenis baja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur dan merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 8.5.2013

Tingkatan: 1M / 1L MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Istana Menanti (Pengukuhan)

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.


 


 


 

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 9.5.2013

TINGKATAN:1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan.

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput
  • Kesan penyiraman air - kesan membaja berlebihan - tindakan racun perosak - Jenis baja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur serta merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama pelajar.

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Lembaran kerja , buku teks dan bahan maujud

Refleksi

 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 9.6.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 8-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Mengecam ayat tunggal

Fokus utama Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis ayat tunggal dan fungsinya.
  2. Menyenaraikan ayat tunggal yang nterdapat dalam rencana

2. Membina ayat tunggal dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal.

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Kata terbitan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 10.5.2013

TINGKATAN:1k/1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman Hiasan ( sambungan)

Sub tajuk

Penjagaan anak pokok

  • Menyiram -Membaja -Menggembur tanah -merumput
  • Kesan penyiraman air - kesan membaja berlebihan - tindakan racun perosak - Jenis baja

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajr dapat;

  1. Mengenal pasti cara –cara penjagaan anak pokok yang betul.
  2. Mengenal pasti alat- alat untuk menyiram, membaja dan menggembur serta merumput
  3. Mengenal pasti kadar dan kekerapan menyiram, membaja menggembur dan merumput tumbuhan hiasan.
  4. Mengenal pasti penyakit tumbuhan dan jenis-jenis baja untuk membaja tumbuhan.

Aktiviti

-menjawab soalan dan Perbincangan bersama

Nilai

Bertanggungjawab, usaha, berjimat cermat , syukur, insaf dan bersih.

BBM

Lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

##########################################################################################################################################################################    


 


 


 


 

MINGGU 16

MINGGU 16.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 22.4.2013

TINGKATAN: 1M /1L MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Penulisan

Topik

Karangan jenis pendapat

Fokus Utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S: 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Megenal pasti kehendak soalan
  2. Menyenaraikan maklumat penting yang hendak disampaikan dan menyusunnya mengikut keutamaan
  3. Membuat karangan dengan baik

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Aktiviti guru: Perbincangan bersama

2. Aktiviti murid: Soal jawab

3. Membuat karangan dengan baik

Sistem bahasa

Kata kerja

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kemahiran berfikir

Penerapan nilai

Usaha , kesyukuran dan kerajinan

BBM

Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik .


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: iSNIN TARIKH : 22.4..2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman hiasan

Sub tajuk

Pembiakan secara keratan batang dan jenis- jenis tanaman serta nama sintifiknya

Menyediakan Medium semaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti tumbuh tumbuhan yang ditanam dengan menggunakan keratan batang dan sebab-sebab menanam tumbuhan

2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 23.4..2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Tanaman hiasan

Sub tajuk

Pembiakan secara keratan batang dan jenis- jenis tanaman serta nama sintifiknya

Menyediakan Medium semaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti tumbuh tumbuhan yang ditanam dengan menggunakan keratan batang dan sebab-sebab menanam tumbuhan

2. Mengenal pasti jenis-jenis medium semaian dan sukatan yang digunakan untuk menanam tumbuhan.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Soal jawab

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 24.4.2013

Tingkatan: 1M/1L MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Istana Menanti (Pengukuhan)

Fokus utama

Fokus sampingan

10.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa

11.o Menyatakan jenis , ciri, tema, persoalan, pemikiran dan nilai serta pengajaran.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang rentetan cerita yang dikaji..

2. Menyatakan synopsis cerita, tema persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran yang terdapat di dalam cerita yang dikaji.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan kerjasama

BBM

Buku teks, buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH :25.4.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk    

Tanaman hiasan

Sub tajuk

Menyemai keratan kayu lembut dalam medium semaian dan langkah langkahnya

-medium penanaman

Menyediakan hormon pengakaran medium penanaman

Pengubahan keratan ke kotak semaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menyediakan medium penanaman berdasarkan tingginya kadar tanah liat dalam tanah loam.

2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan kayu lembut ke kotak semaian dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 25.4.2013

Tingkatan: 1L /1M MASA: 8-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Tajuk

Mengecam ayat tunggal (hlm. 32)

Fokus utama Fokus sampingan

7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber yang didengar dan dibaca.

7.3 Mengemukakan soalan untuk mendapat penjelasan lanjut.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti jenis-jenis ayat tunggal dan fungsinya.
  2. Menyenaraikan ayat tunggal yang nterdapat dalam rencana

2. Membina ayat tunggal dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama dan pelajar membaca contoh ayat tunggal.

Latihan bertulis

Latihan lisan

Sistem Bahasa

Kata terbitan

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran Bernilai tambah

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Usaha, bertanggungjawab, berkerjasama dan sistematik

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH :26.4.2013

TINGKATAN: 1K/1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk    

Tanaman hiasan

Sub tajuk

Menyemai keratan kayu lembut dalam medium semaian dan langkah langkahnya

-medium penanaman

Menyediakan hormon pengakaran medium penanaman

Pengubahan keratan ke kotak semaian

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara–cara menyediakan medium penanaman berdasarkan tingginya kadar tanah liat dalam tanah loam.

2. Mengenal pasti cara-cara mengubah keratan kayu lembut ke kotak semaian dengan cara yang betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid.

Latihan bertulis

Nilai

Sistematik ,jimat cermat , kerjasama dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

########################################################################################################################################################################D

MINGGU 15


 

MINGGU 15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA.

HARI : ISNIN TARIKH: 15. 4.2013

TINGKATAN: 1M/1L MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Perbualan m/s 154

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 7.0 Mendapat maklumat daripada pelbagai sumber.

F.S: 7.6 Membezakan fakta dengan pandangan dalam bahan yang dirujuk.

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Berbual dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Menjawab setiap pertanyaan yang dikemukakan dengan bertatasusila dan betul
  3. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji dan menyenarailkan ayat-ayat yang mengandungi fakta dalam petikan yang dikaji.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid dan soal jawab dengan pelajar

2.Aktiviti murid:Berbual dengan sebutan dan intonasi yang betul

Latihan lisan

Sistem bahasa

Ayat tunggal

Pendekatan Ilmu

P.Moral

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-semangat bermasyarakat - kerjasama -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH : 15.4.2013

TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan-P.B.S.

Sub tajuk

Menghasilkan jahitan lurus

Menjahit jahitan berpenjuru

Menjahit jahitan melengkung

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya

1Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya.

2.Menyusun langkah-langkah menjahit jahitan mudah yang dipilih.

3.Menjahit lurus, melengkung dan berpenjuru dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Melakar 3 jahitan mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya

Nilai

Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH : 16.4.2013

TINGKATAN: 1F/1I MASA: 4-5/8-9 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan-P.B.S.

Sub tajuk

Menghasilkan jahitan lurus

Menjahit jahitan berpenjuru

Menjahit jahitan melengkung

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya

1Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya.

2.Menyusun langkah-langkah menjahit jahitan mudah yang dipilih.

3.Menjahit lurus, melengkung dan berpenjuru dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Melakar 3 jahitan mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya

Nilai

Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 17.4.2013

TINGKATAN: 1M/1L MASA: 4-5/8-9 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Syair

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 11.0 Menguasai gaya bahasa dan laras bahasa dalam penulisan kreatif dan kritis.

F.S: 11.2 Menganalisa gaya bahasa

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui syair yang di kaji.
  2. Menyatakan rentetan cerita, tema, pengajaran, watak perwatakan, gaya bahasa, latar tempat, masa dan masyarakat dalam syair yang dikaji.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui syair yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


 

1.Aktiviti guru: Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

    b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

Pendidikan sivik dan kenegaraan

KBT

Kecerdasan Pelbagai

Penerapan nilai

-Berkerjasama , -kesyukuran -kasih sayang terhadap ayah dan ibu dan peraturan .

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: KHAMIS TARIKH : 18.4.2013

TINGKATAN: 1F MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan –P.B.S.

Sub tajuk

Menghasilkan jahitan lurus

Menjahit jahitan berpenjuru

Menjahit jahitan melengkung

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya.

2.Menyusun langkah-langkah menjahit jahitan mudah yang dipilih.

3.Menjahit lurus, melengkung dan berpenjuru dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Melakar 3 jahitan mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya

Nilai

Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: KHAMIS TARIKH: 18.4.2013

Tingkatan: 1L/1M MASA: 8-9/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Pemahaman ( m/s 160)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyusun maklumat mengikut keutamaan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan , intonasi dan gaya pengucapan yang baik.

2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat dalam petikan yang dikaji.

3. Menjawab soalan yang dikemukakan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai cerita dalam petikan yang dibaca
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan mencatat perkara-perkara penting yang hendak di sampaikan dalam petikan
  4. Pelajar membuat latihan bertulis

Sistem Bahasa

Kata tanya

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya.,

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: JUMAAT TARIKH : 19.4.2013

TINGKATAN: 1K/1I MASA: 7-8/9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Jahitan –P.B.S.

Sub tajuk

Menghasilkan jahitan lurus

Menjahit jahitan berpenjuru

Menjahit jahitan melengkung

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mereka bentuk jahitan lurus, berpenjuru dan melengkung dan menyatakan fungsinya.

2.Menyusun langkah-langkah menjahit jahitan mudah yang dipilih.

3.Menjahit lurus, melengkung dan berpenjuru dengan betul.

Aktiviti

Perbincangan bersama antara guru dan murid

Melakar 3 jahitan mudah dan menyusun cara-cara menghasilkannya

Nilai

Sistematik , kreatif ,jimat cermat dan berhati-hati serta usaha

BBM    

Buku teks dan le Lembaran kerja dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

#########################################################################################################################################################################D