MINGGU 35
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : ISNIN TARIKH: 27.8.2012
TINGKATAN; 1L MASA: 10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat aktif |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat aktif |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:ISNIN TARIKH :27.9.2012
TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab… |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi. | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI: Selasa TARIKH: 28.9.2012
Tingkatan: 1L /1M MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | |
Tajuk | Mengolah maklumat. M.s.176 |
Fokus utama Fokus sampingan | 8.0 Memproses maklumat 8.1 Menyaring maklumat mengikut keutamaan |
Hasil pembelajaran |
|
Aktiviti |
|
Sistem Bahasa | Ayat adjektif |
Kemahiran Bahasa | Bertutur dan menulis |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | Pendidikan Moral |
Nilai | Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan agak baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI:SELASA TARIKH :28.9.2012
TINGKATAN: 1ABC MASA:8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab… |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi. | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 29.8.2012
TINGKATAN; 1M MASA: 8-9 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Ayat aktif |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Ayat aktif |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH :29.9.2012
TINGKATAN: 1K MASA: 10-11 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Mendobi Skim label Antara bangsa. |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat;
2. Menyenaraikan alatan dan agen mendobi dan cara penggunaannya. 3. Menterjemahkan skil label antara bangsa dalam proses mendobi/ penjagaan pakaian. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Soal jawab… |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasama , rajin dan Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud dan lembaran kerja. |
Refleksi. | Objektif dapat dicapai dengan baik.. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA*
HARI : KHAMIS TARIKH: 30.9.2012
Tingkatan: 1M . MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Tajuk | Cara mempertingkatkan penghayatan sastera tradisional |
Fokus utama Fokus sampingan | 6.0 Berurus dengan pihak tertentu 6.1 Menggunakan sebutan dan intonasi |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1 . Bertutur dengan sebutan dan intonasi dengan betul 2. Menyatakan maksud yang tersurat dan tersirat 3. Menjawab 3 daripada 4 soalan dengan baik berdasarkan soalan yang dikemukakan |
Aktiviti | Pelajar membaca senyap dan kuat Soal jawab dan latihan bertulis |
Sistem Bahasa | Ayat aktif |
Kem. bahasa | Membaca dan bertutur |
K.B.T | Kemahiran berfikir |
P. Ilmu | P. Moral |
Nilai | Kerjasama, bertanggungjawab, insaf dan syukur. |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik* |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH :30.9.2012
TINGKATAN: 1ABC/1G/1K MASA: 8-9-10-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Pakaian |
Sub tajuk | Proses jahitan –kelim |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran para dapat; 1. Mengenal pasti kelim belah kangkung dan kelim betawi serta cara –cara membuatnya. 2. Menyenaraikan 4 jenis kaedah menjahit pengemas tepi kelim. |
Aktiviti | Perbincangan bersama antara guru dan murid Amali menjahit |
Nilai | Sistematik ,jimat cermat , kerjasam, yeliti, Kebersihan dan insaf |
BBM | Buku teks , bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik. |
CATATAN: 31.8.2012 (HARI KEMERDEKAAN) #########################################################################################################################################################################
'