MINGGU 5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA. TARIKH : 7.2.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi | |
Sub tajuk | Alat-alat tangan dan mesin | |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan
| |
Aktiviti | Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis | |
Nilai | Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari | |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud | |
Refleksi | Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SELASA TARIKH: 7.2.2011
TINGKATAN: 1M MASA: 10-11 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Mutiara permata berharga) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata kerja |
Pendekatan Ilmu | Geografi |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -kasih sayang -bertanggungjawab |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pembelajaran dapat difahami dengan baik oleh para pelajar. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: SELASA. TARIKH : 7.2.2011
TINGKATAN: 1K MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Alat-alat tangan dan mesin |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenal pasti jenis-jenis dan fungsi alat-alat tangan
|
Aktiviti | Perbincangan bersama, soal jawab dan latihan bertulis |
Nilai | Sistematik, kerjasama, sabar dan berdikari |
BBM | Buku teks, buku rujukan dan bahan maujud |
Refleksi | Pengajaran dan pembelajaran lancer dan pelajar seronok belajar |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 9.2.2011
TINGKATAN: 1G MASA: 6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Pembinaan Projek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam. 2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek. 3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan |
Nilai | Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati |
BBM | Buku teks dab bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : RABU TARIKH: 8.2.2011
TINGKATAN: 1L MASA: 9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Pemahaman |
Topik | Pemahaman (Mutiara permata berharga) |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan F.S:8.4 Menyusun maklumat mengikut keutamaan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru: 2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat Latihan bertulis |
Sistem bahasa | Kata kerja |
Pendekatan Ilmu | Geografi |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -Kejujuran -kasih sayang -bertanggungjawab |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pembelajaran dapat difahami dengan baik oleh para pelajar. |
RANCANGAN PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN.
HARI: RABU TARIKH : 8.2.2012
TINGKATAN: 2A MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tema | Pencapaian Kendiri |
Unit/Tajuk | 1: Kecemerlangan diri |
Aktiviti | a.Mengenalpasti cirri-ciri kecemerlangan kendiri. b.Kejayaan hubungan interpersonal |
Hasil Pembelajaran | Pada akhir unit ini para pelajar dapat 1.Mengenalpasti cirri-ciri yang vemerlang dan kurang cemerlang dalam diri 2. Membuat akujanji tentang kecemerlangan diri 3. mengenal pasti kemahiran –kemahiran berkomunikasi dan berinteraksi dengan orang lain secara santun. |
Teknik | Perbincangan kumpulan Pembentangan hasil perbincagan kumpulan Latihan secara bertulis |
Nilai | Bertanggungjajawab dan akauntabiliti |
BBM | Buku teks |
Refleksi | Pelajar dapat memahami perkara yang dipelajari dan membuat latihan dengan baik. |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : KHAMIS TARIKH: 9.2.2011
TINGKATAN; 1L MASA: 4-5 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Pembentukan kata adjektif |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata adjektif |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -usaha. –yakin |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: RABU TARIKH : 9.2.2011
TINGKATAN: 1ABC MASA: 9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Pembinaan Projek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam. 2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek. 3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan |
Nilai | Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati |
BBM | Buku teks dab bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.
HARI: KHAMIS TARIKH : 9.2..2011
TINGKATAN: 1K MASA: 8 GURU M.P. PN ELINE KATUT
Tajuk | Reka Bentuk Dan Teknologi |
Sub tajuk | Pembinaan Projek |
Hasil pembelajaran | Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat; 1.Mengenal pasti proses mengukur, menanda, memotong, membina dan mencantum tanggam. 2 Menyatakan alat-alat untuk kerja-kerja pembinaa projek. 3Mengenalpasti banan-bahan untuk kerja pemasangan dan menyatakan ciri-ciri serta cara-cara menggunakannya. |
Aktiviti | Perbincangan bersama, perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan secara lisan |
Nilai | Bekerjasama, berusaha, kreatif dan bersih serta berhati-hati |
BBM | Buku teks dab bahan maujud |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : JUMAAT TARIKH: 10.2.2011
TINGKATAN; 1M MASA: 9-10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT
Unit | TATABAHASA |
Topik | Pembentukan kata adjektif |
Fokus Utama Fokus sampingan | F.U:2.2 Memberi pendapat yang bernas F.S: 2.5 Memberi cadangan secara spontan |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran | 1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama
2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis . |
Sistem bahasa | Kata adjektif |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan pelbagai |
Penerapan nilai | -berkerjasama -usaha. –yakin |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA
HARI : SABTU TARIKH: 11.2.2012
TINGKATAN: 1M MASA: 4-5 GURU M/P: PN.ELINE KATUT
Unit | Sastera |
Topik | PANTUN 4 KERAT NASIHAT |
Fokus utama Fokus sampingan | F.U: 10.0 Memahami dan memberi respon peribadi tentang karya sastera F.S: 10.4 Menyatakan jenis ,ciri,tema dan persoalan, pemikiran, nilai dan pengajaran |
Hasil Pembelajaran
| Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:
|
Aktiviti pengajaran Dan pembelajaran
| 1.Aktiviti guru: Perbincang bersama. 2.Aktiviti murid: a) Soal jawab . b)Pembentangan hasil kerja kumpulan. |
Sistem bahasa | Kata hubung. |
Pendekatan Ilmu | P. Moral |
KBT | Kecerdasan Pelbagai |
Penerapan nilai | Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan. |
BBM | Buku teks dan buku rujukan |
Refleksi | Objektif dapat dicapai dengan baik |
##########################################################################################################################################################################