Tuesday, November 23, 2010

MINGGU 43-46

MINGGU 43

PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN BERMULA PADA 25.10.2010 HINGGA 1.11.2010.


 

MINGGU 44

Rancangan Pengajaran Harian Bahasa Malaysia

Tingkatan: 1E dan 1M

Aktiviti:

Guru dan pelajar membuat pembetulan kertas peperiksaan akhir tahun.


 

Rancangan Pengajaran Harian Kemahiran Hidup Bersepadu Pilihan E.R.T.

Tingkatan: 1A,B dan C, 1F dan G, 1I, 1N.

Aktiviti:

Guru dan pelajar membuat pembetulan kertas peperiksaan akhir tahun.

MINGGU 45

Aktiviti:

Pengembalian buku teks dan pengagihan buku teks untuk tahun 2011.


 

MINGGU 46

Majlis Penyampaian Sijil Dan Hadiah.

MINGGU 43-46

MINGGU 43

PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN BERMULA PADA 25.10.2010 HINGGA 1.11.2010.


 

MINGGU 44

Rancangan Pengajaran Harian Bahasa Malaysia

Tingkatan: 1E dan 1M

Aktiviti:

Guru dan pelajar membuat pembetulan kertas peperiksaan akhir tahun.


 

Rancangan Pengajaran Harian Kemahiran Hidup Bersepadu Pilihan E.R.T.

Tingkatan: 1A,B dan C, 1F dan G, 1I, 1N.

Aktiviti:

Guru dan pelajar membuat pembetulan kertas peperiksaan akhir tahun.

MINGGU 45

Aktiviti:

Pengembalian buku teks dan pengagihan buku teks untuk tahun 2011.


 

MINGGU 46

Majlis Penyampaian Sijil Dan Hadiah.

Minggu 43-46


 


 

Monday, November 22, 2010

MINGGU 41-42

MINGGU 41

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: 1SNIN TARIKH: 11.10.2010

TINGKATAN: 1ABC MASA:11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan pemakanan

Sub tajuk

Bater –cair dan pekat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
  2. Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
  3. Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .

Aktiviti

Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: 1SNIN TARIKH: 11.10.2010

TINGKATAN: 1GH/1 MASA: 8/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan pemakanan

Sub tajuk

Bater –cair dan pekat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
  2. Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
  3. Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .

Aktiviti

Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik untuk 1G/H dan sederhana baik untuk kelas 1N ( latihan yang belum siap dijadikan kerja rumah)


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 12.10.2010

TINGKATAN: 1M/1E MASA: 4-5/9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

23

Topik

Mengelaskan laras bahasa

Fokus utama

Fokus sampingan

F.U: 2.0 Memberi pendapat yang bernas

F.S 2.1 Mencetus idea yang bernas

Hasil Pembelajaran


 


 

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul.
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam teks yang dikaji.
  3. Mengenal pasti laras bahasa mengikut bidang ( sukan, sains, perubatan dan pertanian)
  4. Membuat ayat menggunakan perkataan yang diberi dengan baik.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1. Pelajar membaca teks

2.Pelajar mencari makna perkataan yang diberi dan membuat ayat menggunakannya.

Sistem bahasa

Sebutan dan intonasi

Pendekatan Ilmu

sukan

KBT

Kecerdasan pelbagai

Penerapan nilai

-menghargai -semangat bermasyarakat - kerjasama -menghormati

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: Selasa TARIKH: 12.10.2010

TINGKATAN: 1I MASA: 8/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan pemakanan

Sub tajuk

Bater –cair dan pekat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Menyatakan pengertian bater dan membezakan bater cair dan pekat.
  2. Menyenaraikan makanan daripada bater cair dan bater pekat.
  3. Menyediakan rancangan kerja untuk membuat kuih tempatan dan mengira kos berpandukan resipi .

Aktiviti

Perbincangan kumpulan, soal jawab dan latihan bertulis

Nilai

Kreatif, sistematik , kerjasama, dan jimat cermat

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik untuk 1G/H dan sederhana baik untuk kelas 1N ( latihan yang belum siap dijadikan kerja rumah)


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI:RABU TARIKH: 13.10.2010

Tingkatan: 1E MASA:4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Prosa Tradisional

Fokus utama

Fokus sampingan

11.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.1 Mengenalpasti gaya bahasa dalam karya

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang cerita rentetan cerita dengan baik

2. Menyatakan tema, persoalan, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan sumbang saran

Sistem Bahasa

Kata majmuk

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH:13.10..2010

TINGKATAN: 1GH/1ABC MASA: 4-5/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pemakanan

Sub tajuk

Kuih tempatan –sumber kuih tempatan

Hasil belajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti pengertian kuih tempatan dan sumber-sumbernya
  2. Menyatakan contoh-contoh kuih tempatan dan cara-cara pembungkusan kuih tempatan.
  3. Menyediakan rancangan kerja dan pengiraan kos untuk kuih tempatan berpandukan resipi.

Aktiviti

Perbincangan bersama, dan membuat rancangfan kerja

Nilai

Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti

BBM

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI:KHAMIS TARIKH: 14.10.2010

Tingkatan: 1M MASA:11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Komsas

Tajuk

Prosa Tradisional

Fokus utama

Fokus sampingan

11.0 Menguasai laras bahasa dan gaya bahasa.

11.1 Mengenalpasti gaya bahasa dalam karya

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Mengenalpasti tentang cerita rentetan cerita dengan baik

2. Menyatakan tema, persoalan, plot, latar,gaya bahasa, nilai dan pengajaran dalam cerita yang dipelajari.

Aktiviti

Perbincangan bersama

Soal jawab dan sumbang saran

Sistem Bahasa

Kata majmuk

Kemahiran Bahasa

Bertutur

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Pendidikan moral

Nilai

Kasih sayang, berani, tanggungjawab dan insaf

BBM

Buku teks dan buku rujukan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI:kHAMIS TARIKH:14.10..2010

TINGKATAN: 1I/1N MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

Makanan dan Pemakanan

Sub tajuk

Kuih tempatan –sumber kuih tempatan

Hasil belajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti pengertian kuih tempatan dan sumber-sumbernya
  2. Menyatakan contoh-contoh kuih tempatan dan cara-cara pembungkusan kuih tempatan.
  3. Menyediakan rancangan kerja dan pengiraan kos untuk kuih tempatan berpandukan resipi.

Aktiviti

Perbincangan bersama, dan membuat rancangfan kerja

Nilai

Sistematik, insaf, sistematik yakin , kreatif dan teliti

BBM

Buku teks dan bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: jUMAAT TARIKH: 15.10.2010

Tingkatan: 1E /1M MASA: 4-5/7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Pemahaman m.s 182

Tajuk

Membuat inferen berdasarkan gambar yang dilihat

Fokus utama

Fokus sampingan

9.0 Menyampaikan maklumat

9.1 Menggunakan istilah, frasa, rangkaikata, peribahasa dan ayat yang tepat.

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

1. Membaca dengan sebutan dan intonasi serta gaya pengucapan yang betul.

2. Menyatakan maksud yang tersurat di dalam cerita.

3. Menjawad soalan yang dikemukakan dengan betul dan membuat kesimpulan berdasarkan gambar.

Aktiviti

1. Meneliti gambar

2. Soal jawab.

3. Latihan bertulis. ( membina ayat berdasarkan setiap gambar)

Sistem Bahasa

Kata hubung.

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir.

P. Ilmu

Sejarah.

Nilai

Patriotik, rasional, berani.

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

###################################################################################

##################################################################################


 


 


 


 


 


 


 


 

MINGGU 42

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: 1SNIN TARIKH: 18.10.2010

TINGKATAN: 1GH/1N/1ABC MASA:8/10/11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian teras

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Usaha, bekerjasama dan yakin

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: SELASA TARIKH: 19.10.2010

Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

Penulisan Bahagian C

Tajuk

Perbincangan

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat 8.2 Menyemak semula maklumat mengikut keutamaan

Hasil pembelajaran

  1. Mengenal pasti format karangan yang betul.
  2. Mengenal pasti kehendak soalan .
  3. Mencari dan menyenarai isi-isi penting dan membuat karangan dengan baik.

Aktiviti

  1. Guru berbincang mengenai jenis karangan dan formatnya
  2. Guru menyoal para pelajar
  3. Pelajar memberi jawapan dan membuat rangka karangan serta menyatakan isi-isi penting
  4. Pelajar membuat latihan ( karangan)

Sistem Bahasa

Kata majmuk.

Kemahiran Bahasa

Bertutur dan menulis

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

Pendidikan Moral

Nilai

Berkerjasama, Berdikari dan Sosiobudaya

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: SELASA TARIKH: 19.10.2010

TINGKATAN: 1I MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian teras

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Usaha, bekerjasama dan yakin

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: RABU TARIKH: 20.10.2010

Tingkatan: 1E MASA: 4-5 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Komsas (Antologi kasut kelopak jantung)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.1 Memproses maklumat

8.6 Menyemak semula maklumat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti aspek- aspek sastera yang dipelajari dalam antologi kasut kelopak jantung.
  2. Mengenalpasti bentuk soalan-soalan yang ditanya dalam antologi kasut kelopak jantung.

Aktiviti

  1. Perbincangan bersama
  2. Soal jawab
  3. Menjawab contoh-contoh soalan

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Lisan

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

P. moral

Nilai

Usaha, Yakin, bekerjasama dan menghargai

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai.


 


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: rABU TARIKH: 20.10.2010

TINGKATAN: 1FG/1 ABC MASA: 6-7/10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. . Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian telektif kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Bekerjasama, sistematik dan usaha

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI:KHAMIS TARIKH: 21.10.2010

Tingkatan: 1M MASA: 11-12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Komsas (Antologi kasut kelopak jantung)

Fokus utama

Fokus sampingan

8.1 Memproses maklumat

8.6 Menyemak semula maklumat

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti aspek- aspek sastera yang dipelajari dalam antologi kasut kelopak jantung.
  2. Mengenalpasti bentuk soalan-soalan yang ditanya dalam antologi kasut kelopak jantung.

Aktiviti

  1. Perbincangan bersama
  2. Soal jawab
  3. Menjawab contoh-contoh soalan

Sistem Bahasa

Sebutan dan intonasi

Kemahiran Bahasa

Lisan

K.B.T

Kemahiran berfikir

P. Ilmu

P. moral

Nilai

Usaha, Yakin, bekerjasama dan menghargai

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai.


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: kHAMIS TARIKH: 21.10.2010

TINGKATAN: 1I/1N MASA: 4-5/6-7 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian elektif

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. . Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian telektif kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Bekerjasama, sistematik dan usaha

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: JUMAAT TARIKH: 22.10.2010

Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /7-8 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Istana Menanti

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat

8.7 Menilai secara keseluruhan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran pelajar dapat;

  1. Mengenalpasti rentetan cerita dalam novel yang dikaji
  2. Mengenalpasti unsure- unsure sastera yang perlu difahami untuk menjawab soalan .

Aktiviti

  1. Perbincangan bersama
  2. Soal jawab dan latihan bertulis

Sistem Bahasa

Kata hubung

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

Sejarah

Nilai

Bekerjasama, sistematik dan usaha

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 


 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI: Sabtu TARIKH: 23.10.2010

Tingkatan: 1E/1M MASA: 4-5 /9-10 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Unit

 

Tajuk

Tatabahasa

Fokus utama

Fokus sampingan

8.0 Memproses maklumat

8.7 Menilai secara keseluruhan

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran pelajar dapat;

  1. Mengenalpasti aspek tatabahasa yang telah dipelajari.
  2. Mengenalpasti cara menjawab soalan tatabahasa dengan betul .

Aktiviti

  1. Perbincangan bersama
  2. Soal jawab dan latihan bertulis

Sistem Bahasa

Aspek tatabahasa

Kemahiran Bahasa

Menulis

K.B.T

Kecerdasan pelbagai

P. Ilmu

P . Moral

Nilai

Bekerjasama, sistematik dan usaha

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


 

PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: Sabtu TARIKH: 23.10.2010

TINGKATAN: 1I MASA:12 GURU M.P. PN ELINE KATUT

Tajuk

K.H.B

Sub tajuk

Bahagian teras ( untuk pemahaman yang lebih)

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran para pelajar dapat;

  1. Mengenal pasti perkara - perkara penting yang dipelajari dalam bahagian teras kemahiran hidup bersepadu
  2. Menjawab contoh-contoh soalan yang dikemukakan dengan baik

Aktiviti

Perbincangan bersama dan latihan

Nilai

Usaha, bekerjasama dan yakin

BBM

Buku teks, buku rujukan dan contoh soalan.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

###########################################################################